Latvijā
Politika

Cīņa par krēslu Briselē: “Saskaņa” sašutusi par “Jaunās Saskaņas” rīcību0


Saeimas deputāts Jānis Urbanovičs
Saeimas deputāts Jānis Urbanovičs
Foto: LETA/Edijs Pālēns

Partiju apvienība “Par alternatīvu” Eiropas Parlamenta vēlēšanās gatavojas startēt ar nosaukumu “Jaunā Saskaņa”, kas izraisījis ar to nesaistītās partijas “Saskaņa” pārstāvju sašutumu, atsaucoties uz Latvijas Radio noskaidroto, vēsta portāls “lsm.lv”.

Pagājušā gada rudenī savas balsis šai partiju apvienībai atdeva mazāk nekā pusprocents vēlētāju, līdz ar to parlamentā tā neiekļuva.

Gatavojoties EP vēlēšanām, apvienība oficiāli mainījusi savu nosaukumu uz “Jaunā Saskaņa”.

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs Latvijas Radio paudis sašutumu par šo situāciju. “Es nezinu motīvus, uz ko cer šie censoņi, kas ir tā nosaukuši un mācējuši dabūt caur valsts iestādi šādu lietu. Es domāju, ka tas ir valdības akceptēts noziegums, tas ir noziegums, jo likuma pārkāpums ir noziedzīgs nodarījums,” paudis politiķis.

Likuma pārkāpumā Urbanovičs vaino Uzņēmumu reģistru.

Savukārt UR pārstāve Evija Rimšāne Latvijas Radio uzsvēra, ka lēmums pieņemts tiesiski. Pirmkārt, nosaukums politiskajiem spēkiem nav identisks. Otrkārt, viens no tiem ir apvienība, otrs – partija.

Saistītie raksti

Rimšāne norādījusi, ka Uzņēmumu reģistra valsts notāra pienākums ir pārbaudīt, vai pieteiktais nosaukums nepārprotami atšķiras no Latvijā agrāk reģistrētas partijas vai partiju apvienības. Pēc viņas sacītā, abu politisko spēku nosaukumi patlaban pilnībā atšķiras – Nila Ušakova (S) vadītā partija ir sociāldemokrātiskā partija “Saskaņa”, bet apvienības nosaukums ir politisko partiju apvienība “Jaunā Saskaņa”.

Vienlaikus Uzņēmuma reģistra lēmumu mēneša laikā var pārsūdzēt. “Saskaņa” to plāno darīt šīs dienas laikā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.