Ekonomika
Bizness

Citadeles maksājumu plāni uzņēmējiem atvieglo ikdienu, ietaupa laiku un naudu0

Publicitātes foto

Sākot uzņēmējdarbību, viens no pirmajiem soļiem ir atvērt uzņēmuma bankas kontu. Bez tā iztikt nav iespējams – saņemt naudu par precēm, samaksāt par pakalpojumiem vai izmaksāt algas darbiniekiem. Uzņēmuma konts ir absolūta nepieciešamība. Taču tas ir tikai pirmais solis, stāsta bankas “Citadele” maksājumu un kontu produktu vadītāja Sofija Gūtmane.

Bankas mērķis: sniegt vairāk iespēju Latvijas uzņēmējiem

“Strādāju bankas biznesa attīstības direkcijā, un mana atbildība ir ikdienas pakalpojumi juridiskām personām. Protams, bankai ir standarta pakalpojumi, ko juridiskās personas var izmantot – vai tas būtu jauns vai jau esošs klients. Taču “Citadele” piedāvā ko vairāk, uzņēmumiem ir pieejams pakalpojums – Maksājumu plāns, kas ietver sevī vairākus pakalpojumus, lai nodrošinātu stabilu nepārtrauktu darbību.

Maksājumu plānā apvienota gan konta atvēršana un apkalpošana, gan kartes izgatavošana un uzturēšana, gan autorizācijas iespējas u. c. Vārdu sakot tas sevī ietver pakalpojumu komplektu, ar kura palīdzību tiek nodrošināta uzņēmuma ikdienas darbība,” saka S. Gūtmane.

Citadeles mērķis ir veicināt tautsaimniecības un uzņēmējdarbības attīstību. Mēs vēlamies sniegt vairāk iespēju Latvijas uzņēmējiem. Ja salīdzina ar citu banku piedāvājumiem, “Citadele” nenošķir šo pakalpojumu pēc tā, vai to vēlas izmantot jaundibināts uzņēmums vai tāds, kurš darbojas, piemēram, jau 10 gadus. Ikvienam ir šī iespēja pamēģināt.

Līdz šim bija trīs dažādi maksājumu plānu veidi, kas tika iedalīti pēc pārskaitījumu skaita. Jo lielāks uzņēmums, vairāk darbinieku, lielāks apgrozījums, jo vairāk nepieciešams veikt dažādus pārskaitījumus. No oktobra banka ir pārskatījusi un pilnveidojusi savus maksājumu plānus uzņēmējiem.

Uzņēmēju izvēle: viens no trim maksājumu plāniem

Pirmais maksājumu plāns ietver konta atvēršanu bez maksas, 15 pārskaitījumus, neierobežotu skaitu elektronisko maksājumu “Citadeles” ietvaros, t. sk. uz Igaunijas un Lietuvas filiāli, kā arī “X Business” karti 12 mēnešus bez maksas. Maksājumu plānā ir iekļauta internetbankas un SMS bankas pieslēgšana, kā arī bezmaksas autorizācijas ierīce. Pirmos sešus mēnešus maksājumu plāns bez maksas, bet no septītā mēneša jāmaksā tikai 7 eiro mēnesī.

Otrais maksājumu plānā klients saņem visus tos pašus pakalpojumus, ko pirmajā maksājumu plānā, bet viņam tiek piedāvāts atvērt trīs norēķinu kontus un divas “X Business” kartes. Pirmos sešus mēnešus maksājumu plāns ir bez maksas, bet pēc tam mēneša maksājums ir 17 eiro. Turklāt maksājumu plāna ietvaros var veikt 55 maksājumus uz citām bankām bez komisijas maksas.

Trešajā plānā tiek piedāvāts viss, kas ir pirmajos divos komplektos, bet uzņēmums var lietot trīs “X Business” kartes 12 mēnešus bez maksas un veikt 120 maksājumus uz citām bankām. Pirmos sešus mēnešus bez maksas, turpmāk mēneša maksa par maksājumu plānu ir 37 eiro.

9 no 10 uzņēmējiem izvēlas sev piemērotāko plānu

Uz jautājumu, vai uzņēmumi novērtē iespēju vieglāk organizēt savus ikmēneša izdevumus un atvieglot grāmatvežu darbu, runā skaitļi – deviņi no 10 uzņēmumiem, kuri nolēmuši kļūt par bankas “Citadele” klientiem, izvēlas kādu no maksājumu plāniem.

Uzņēmēji saprot, ka bezmaksas pārskaitījumi ir būtiski. Piemēram, ja vērtējam uzņēmumu, kuram ir līdz pieciem darbiniekiem. Lai samaksātu algas katram darbiniekam, samaksātu nodokļus, tad vēl veiktu komunālos maksājumus vai samaksātu par telpu nomu, telefona un interneta rēķinus, nepieciešams veikt vismaz 10 maksājumus.

Saistītie raksti

Kā skaidro S. Gūtmane, aptuveni 75% mazo un vidējo uzņēmumu izvēlas pirmo maksājumu plānu. Taču, ja uzņēmējs izvēlējies maksājumu plānu, kas ir nepietiekams vai, gluži pretēji, ir par lielu viņa uzņēmējdarbības apjomam, “Citadele” piedāvā ātri un bez papildu samaksas pāriet uz atbilstošāku maksājumu plānu vai arī atgriezties pie iepriekšējā.

Turklāt, ja kādu mēnesi ir nepieciešams veikt papildu maksājumus uz citām bankām, bet nākamos mēnešus šādas nepieciešamības nebūs, ja tiek pārsniegts maksājumu skaita limits, nemainot maksājumu plānu, nākamie pārskaitījumi virs noteiktā limita būs par standarta komisijas maksu – 0,45 eiro.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Bažās par jaunu Covid-19 vilni Eiropā krītas akciju cenas
1 diena
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Eiropas Komisija apstiprinājusi 250 miljonu eiro ieguldīšanu “airBaltic” kapitālā
2 dienas
SK
Skaties.lv
Ekonomika
Četrus gadus vecs auto pekšņi nevar iziet apskati viena luktura marķējuma dēļ 1
2 dienas

Lasītākie

ML
Māra Libeka
Veselam
“Visticamāk, otrā viļņa nebūs, bet neviens oficiāli to neteiks”. Latviešu ārsts par Vācijas cīņu ar koronavīrusu
Intervija 5 stundas
Raivis Šveicars
Ekonomika
Pie durvīm klauvē 6G. Izstrādāts pirmais “Wi-Fi 6” rūteris
3 stundas
SK
Skaties.lv
Ekonomika
VIDEO. Vai naudas trūkuma dēļ beigsies čeku loterija?
1 stunda
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Aptauja: Kāpēc Latvijā tik daudz cilvēku slīkst katru gadu?
4 stundas
ĢK
Ģirts Kasparāns
Latvijā
Nicas vietā izvēlies Nīcu jeb apceļo savu dzimto zemi
3 stundas