Latvijā
Sabiedrība

Covid-19 pandēmijas laikā komercmedijos ļauj pārraidīt sabiedriskajos medijos radīto saturu0

Foto: Pixabay

Ministru kabinets ļāvis Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) nodot sabiedrisko mediju ziņu un informatīvo saturu bezatlīdzības lietošanā komercmedijiem ārkārtējās situācijas laikā, aģentūru LETA informēja padomē.

NEPLP uzsvēra, ka tas ir solis, lai pēc iespējas plašāka Latvijas sabiedrības daļa varētu operatīvi saņemt kvalitatīvu un uzticamu informāciju par jaunā koronavīrusa izraisītās slimību Covid-19 un tās izplatību saistītajiem ierobežojumiem.

Padomē skaidroja, ka šodien Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) parakstītie grozījumi Ministru kabineta rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu ļauj NEPLP izņēmuma gadījumos, uz ārkārtējās situācijas laiku nodot Latvijas sabiedrisko mediju veidotos un pārraidītos ziņu un informatīvi analītiskos raidījumus bezatlīdzības lietošanā citiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, lai veicinātu sabiedrības informētību.

NEPLP īpaši uzsver, ka, ja šī iespēja tiks izmantota, tad tas var notikt tikai uz ierobežotu laika posmu, kamēr Latvijā ir nopietni riski ar pandēmijas uzliesmojumu.

To, ka ir nepieciešams operatīvi sniegt dažādām sabiedrības grupām, īpaši vecāka gadagājuma cilvēkiem un mazākumtautību pārstāvjiem, kvalitatīvu un uzticamu informāciju par soļiem, kā izvairīties no lipīgā vīrusa, publiski norādījuši mediķi un krīzes komunikācijas speciālisti.

Latvijas mazākumtautību iedzīvotājiem ir savi mediju lietošanas paradumi un pašlaik sabiedriskie mediji tos visaptveroši nesasniedz. Tāpēc tiek radīta iespēja saņemt aktuālo informācija tajos kanālos, kurus iedzīvotāji lieto, pauda NEPLP.

Padomes ieskatā ir aktīvi jārīkojas, lai iespējami plašākai sabiedrības daļai ir pieejams kvalitatīvs un uzticams saturs.
Saistītie raksti

Lai sasniegtu maksimāli lielu iedzīvotāju daļu, ir svarīgi dot iespēju saņemt arī LTV 7 un LR 4 radīto saturu mazākumtautību valodās.

Padome aicina Latvijas komercmedijus izmantot šo iespēju – bezatlīdzības lietošanā saņemt sabiedrisko mediju radīto ziņu un informatīvo saturu, uzrunāt un informēt visu Latvijas sabiedrību un krīzi pārvarēt kopā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Aizliedz jebkādu pulcēšanos reliģiskā nolūkā un privātos pasākumi, izņemot bēru ceremonijas ārtelpās
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 slimniekiem un kontaktpersonām nosaka pienākumu informēt pakalpojumu sniedzējus par inficēšanās riskiem
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
Armiju pagaidām ielās nevedīs, un arī jaunākos ierobežojumus kontrolēs policija 6
12 stundas

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
Raidījums: Lemberga lieta – starp retajām mutvārdu procesā skatāmajām vīrusa laikā
10 stundas
LE
LETA
Ekonomika
“airBaltic” atlaižamo saraksts kļūst garāks; Gauss sola visus paņemt atpakaļ
9 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. “Divi un divi”. Publiskās vietās turpmāk – uzturēšanās ierobežojums 1
14 stundas
LA
LA.LV
Veselam
“de facto”: Drīzumā cer piegādāt vairākus miljonus respiratoru; pamodušies arī viltvārži
9 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Maskavas iedzīvotājiem nosaka pašizolācijas režīmu
8 stundas