Foto: Panthermedia/Scanpix/LETA

CSP: Gada sākumā Latvijā 29,3% mājsaimniecību nebija uzkrājumu 0

Šā gada sākumā Latvijā 29,3% mājsaimniecību nebija uzkrājumu, aģentūrai LETA pavēstīja Centrālajā statistikas pārvaldē, atsaucoties uz provizoriskiem novērtējuma datiem.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Putina ministri krīt ārkārtējā kaunā – vienkāršs Ziemeļkorejas ierēdnis viņus padzen no sēdvietām 65
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā 61
Mājas
Sieru nevar uzglabāt ledusskapī šādā veidā – vērtīgs padoms mājsaimniecēm 6
Lasīt citas ziņas

Vienlaikus statistikas pārvaldē informēja, ka lielākajai daļai jeb 40,9% mājsaimniecību uzkrājumi ļautu saglabāt esošo dzīves līmeni ne vairāk kā trīs mēnešus, savukārt 29,8% mājsaimniecību uzkrājumi ļautu saglabāt esošo dzīves līmeni trīs mēnešus vai ilgāk.

CSP šobrīd veic iedzīvotāju aptauju par ienākumiem un dzīves apstākļiem, kuras ietvaros tiek iegūta informācija arī par mājsaimniecību veiktajiem uzkrājumiem. Provizoriskie novērtējuma dati ir iegūti no 1004 mājsaimniecību atbildēm, kas ir aptuveni piektā daļa no kopumā plānotā aptaujāto skaita.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dati no tik maza respondentu skaita tiek publicēti, lai sabiedrībā raisītu izpratni par iedzīvotāju ekonomisko situāciju Covid-19 krīzes laikā, skaidroja statistikas pārvaldē.

Vienlaikus statistikas pārvalde aicina iedzīvotājus, kuri ir saņēmuši vēstuli vai īsziņu no CSP, būt atsaucīgiem un piedalīties aptaujās pa telefonu vai internetā.

Ņemot vērā visā valsts teritorijā izsludināto ārkārtējo situāciju ar mērķi ierobežot koronvīrusa Covid-19 izplatību, CSP no 13.marta pārtrauca iedzīvotāju aptaujāšanu klātienē viņu mājvietās. CSP intervētāji nedosies pie iedzīvotājiem vismaz līdz ārkārtējās situācijas beigām 14.aprīlī vai ilgāk.

Tomēr joprojām turpināsies iedzīvotāju aptaujāšana pa telefonu, kā arī iedzīvotājiem ir iespēja atbildēt CSP vietnē e.csb.gov.lv. Autorizēties e-anketas aizpildīšanai var, izmantojot internetbanku, e-identifikācijas karti vai e-parakstu. E-anketu var aizpildīt vienā vai vairākās autorizācijas reizēs – latviešu vai krievu valodā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.