Ekonomika
Bizness

Dati rāda būtisku Covid-19 infekcijas izraisītās krīzes ietekmi apdrošināšanā0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: FOTOLIA

Lai arī kopējais šā gada pirmajā ceturksnī parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms ir pieaudzis, marta dati rāda būtisku Covid-19 infekcijas izraisītās krīzes ietekmi – samazinājušies prēmiju apjomi tādos lielajos apdrošināšanas veidos kā sauszemes transportlīdzekļu CTA (iekļaujot OCTA), KASKO un īpašuma apdrošināšana, liecina LAA apkopotie dati.

Gada pirmajos trīs mēnešos kopējais parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms bija 156,5 miljoni eiro, kas ir par 8% vairāk nekā pērn. Taču kāpumu ir nodrošinājuši pamatā divi apdrošināšanas veidi – dzīvības un veselības apdrošināšana.

Taču uzkrājošo dzīvības apdrošināšanas līgumu tendence nav pozitīva – pērn noslēgto līgumu iemaksas turpina audzēt prēmiju maksājumu statistiku, bet martā no jauna noslēgto līgumu skaits samazinājies uz pusi – par 46%.

Lielākās svārstības piedzīvojusi ceļojumu apdrošināšana. Ceturksnī kopumā jauno prēmiju apmērs krities par 5,5%, sasniedzot 2,9 miljonus eiro, bet martā vien kritums bijis daudz būtiskāks – par 33%.

Savukārt atlīdzību izmaksa ceļojumu apdrošināšanā ir kāpusi – ceturksnī par 45%, martā – pat par 51%, un kopējā izmaksātā atlīdzību summa bijusi 1,5 miljoni eiro.

Kritumu parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjomā krīzes dēļ piedzīvojuši arī citi apdrošināšanas veidi – sauszemes transporta CTA ceturkšņa laikā par 6% (martā par 10%), KASKO – par 5% (martā – par 9%), īpašuma apdrošināšana – par 6% (martā – par 14%).

Savukārt klientiem izmaksātās atlīdzības visos šajos veidos ir kāpušas, īpašuma apdrošināšanā pat par 27%.

Pieaugums gan parakstīto prēmiju, gan izmaksāto atlīdzību ziņā bijis tikai veselības apdrošināšanā. Ceturkšņa pieaugums prēmijās bijis 11%, atlīdzībās – 8%.

Saistītie raksti

“Domāju, ka turpmākajos mēnešos mēs tomēr redzēsim prēmiju apjoma kritumu arī veselības apdrošināšanā, jo samazinās gan strādājošo skaits, gan arī uzņēmumu finansiālās iespējas iegādāties apdrošināšanu saviem darbiniekiem,” prognozē Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Raivis Šveicars
Ekonomika
Superdators pret koronavīrusu. Ar Japānas zinātnieku izstrādāto “Fugaku” meklēs Covid-19 pretlīdzekli
2 dienas
Raivis Šveicars
Ekonomika
Jau pavisam tuvā nākotnē – lidojoši taksometri, kas trauksies ar 300 km/h 1
2 dienas
LA
LA.LV
Ekonomika
Kariņš skaidro, kā varētu uzlabot dzīves kvalitāti, nepaaugstinot nodokļus 9
2 dienas

Lasītākie

IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
Autoceļiem plāni diži, bet skaidrības, kur dabūs naudu, nav
6 stundas
LE
LETA
Veselam
Šonedēļ Covid-19 sērga konstatēta jau otrā slimnīcā
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Starta šāviens NAP2027
6 stundas
LE
LETA
Veselam
Mediķiem Covid-19 piemaksas tomēr būs
4 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
APTAUJA. Nekā nedarīšana dažiem ir dzīvesveids. Kādiem būtu jābūt minimālajiem cilvēku ienākumiem? 3
3 stundas