Foto: Jaunais Rīgas teātris

“Dejot naktī ar Dievu.” Sociālo tīklu lietotāji par izrādi “Baltais helikopters” 0

Sociālo tīklu lietotāji atzinīgi novērtējuši Alvja Hermaņa izrādi ar Mihailu Barišņikovu galvenajā – pāvesta Benedikta – lomā “Baltais helikopters”.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā
“Piedodiet, bet mājās jūs netiksiet!” Ukraina skaidro pavisam reālos frontes sabrukšanas iemeslus 85
TV24
Vitenbergs: Baumu līmenī ik pa brīdim izskan, ka parlamentārā sekretāre ir “nokodusi” ministri
Lasīt citas ziņas

Žurnāla “Ir” galvenā redaktore Nellija Ločmele: “Paldies Dievam! – domāju 2013., kad Benedikts atkāpās. Paldies Dievam! – domāju šovakar, skatot “dienvidu saules” un vēl kādas augstākas gaismas apspīdēto Barišņikovu @jrt_lv. “Baltā helikoptera” lielā intriga nav Racingera apdzišana Pāvesta lomā, bet gan Barišņikova iedegšanās.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Dzejniece, publiciste Agnese Rutkēviča: “Dejot naktī ar Dievu. Alvja Hermaņa Baltais helikopters ir mistiska pieredze.”

@tincii: Nezinu, vai tā drīkst, bet: liels prieks, ka Gunai Zariņai lielākas ovācijas nekā Mihailam Barišņikovam.

Laura @Pata3draugi: “Es apskaužu visus, kuri vēl tikai redzēs @jrt Baltais helikopters!” Un, atbildot uz @tincii rakstīto: “Man viss patika, par aktierspēli pat nerunājot, arī Barišņikovs šķita kā reiz šai lomai – ieturēts, saguris, atturīgs, bet ar savu lielo domu/pārliecību.”

Marina Ļipčenko, kinofestivāla “Baltijas Pērle” veidotāja, raksta: “Alvis Hermanis ir mans varonis! Viņš nepārstāj pārsteigt un raisīt apbrīnu. Viņš ir neticams: drosmīgs, apburošs un neierobežoti talantīgs. Vienā vārdā skot – varonis!”

Linards Āboltiņš: “Vakardienas ielūkošanās @jrt_lv #BaltaisHelikopters ir gluži kā saņemt rokās mazu, smalku, zeltītu miniatūru bībeli. No skatītāja prasa daudz un vienlīdz nemaz tik ļoti daudz.”

SIA “Jānis Roze” reklāmas un sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Veisbārde pievērsusi uzmanību specifiskam izrādes aspektam:

Daļa skatītāju izrādi novērtējuši pirmām kārtām kā liberālisma kritiku.

Gintars Heidemanis: “Viņš to ir pamanījis un izceļ, pirmais uzdrošinās par to runāt, un tā ir arī drosme – stāvēt pret šo meinstrīmu, īstenībā autoritārisma renesansi.”

Reklāma
Reklāma

Sabiedrisko attiecību speciālists, rakstnieks Oskars Vizbulis: “Paskatīsimies, vai liberāļi kritizēs Hermani pēc Baltā helikoptera. Alvis, kā vienmēr, ģeniāls #baltaishelikopters @jrt_lv”

Izrādei bijuši arī skatītāji no ārvalstīm.

Grēta Cholina, Viļņas Mazā teātra direktore: “Paldies jums, Mihail Barišņikov un Alvi Hermani, par drosmīga vīra stāstu.”

Pats izrādes režisors Alvis Hermanis, reaģējot uz izrādei veltītu rakstu portālā LSM.lv raksta: “Taisnība. Šāda izrāde Rietumeiropas teātros būtu neiespējama. Vienkārši – neiespējama. Vārda brīvība maz kur tagad saglabājusies. Latvija – viena no retajām vietām. Bet ilgi tas nebūs.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.