Sports
Basketbols

Deviņu miljonu pilsēta pilnīgi tukša – Igors Miglinieks par situāciju Ķīnā0


Sejas maska šobrīd Ķīnā kļuvusi par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu.
Sejas maska šobrīd Ķīnā kļuvusi par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu.
Foto no I. Miglinieka arhīva

Latvijas basketbola speciālists Igors Miglinieks, kurš strādā Ķīnas čempionvienības Guandanas “Southern Tigers” treneru korpusā, stāsta, ka šobrīd situācija viņa mītnes vietā esot sirreāla.

Ķīnā notiek plaša mēroga pasākumi, lai ierobežotu koronavīrusu, kas paņēmis jau vairāk nekā 560 cilvēku dzīvības, bet inficēto gadījumu skaits pārsniedzis 28 tūkstošus.

“Mūsu komanda bāzējas Donguanā, kur ir deviņi miljoni iedzīvotāju, bet kopš 23. janvāra, kad sākās viņu jaunā gada svinību brīvdienas, pilsēta ir tukša, pilnīgi tukša – kaut kur tālumā redz kādu cilvēku, pa kādai mašīnai aizbrauc. Sajūta ir kā filmās,” “LA” sacīja Igors Miglinieks, piebilstot, ka tā Ķīnā ir ierasta aina šajā gada laikā – kur cilvēki paliekot, neesot nojausmas.

“Tirdzniecības centri desmit dienas bija slēgti, tagad strādā, bet ne visi veikali – tas pēc katra paša ieskatiem, pārtiku var nopirkt. Ejot iekšā, tiek izmērīta temperatūra, tāpat arī izejot un ienākot savā dzīvojamo māju teritorijā. Kas notiek, ja ir paaugstināta, īsti nezinu – gan jau viņiem ir kāds plāns. Mums klubā arī pastāvīgi tiek kontrolēta temperatūra. Ja ir mazliet virs normas, spēlētājs tiek norobežots, bet tas bijis no pārslodzes – viņiem patīk padzenāt, trenējamies divas reizes dienā,” turpināja Miglinieks. Metro, lai gan cilvēku ļoti maz, turpina kursēt. Ēku liftos uz pogām ir uzlīmēta plēve, ko katru dienu nomaina.

Ķīnieši šajā situācijā vismaz ārēji saglabājot mieru, esot ļoti labsirdīgi, smaidīgi un pret Igoru kā ārzemnieku tas izpaužas vēl izteiktāk nekā ierasts, jo esot tāda kā vainas sajūta par vīrusa radītajām problēmām. “Brīvdienas Ķīnā tika pagarinātas līdz 9. februārim, šobrīd visus var mierīgi izkontrolēt. Kā būs pēc tam, kad lielās masas atgriezīsies?” neziņā vaicā pieredzējušais treneris, kurš Ķīnā kopumā strādā jau astoto gadu. “Pēdējo spēli aizvadījām 21. janvārī, un tagad viss atcelts līdz aprīlim. Komandas vadībā ir vīri no vietējās varas un saka, lai neuztraucas.

Man bija doma, ka varētu aizlidot uz Latviju, kamēr te pauze, tomēr paliku. Īpašnieks ar saviem bērniem arī palicis, lai gan viņam ir māja ASV un varēja aizbraukt.

Viņš grib, lai visi parādām komandas garu, ļoti svarīgi ir uzvarēt čempionātā, šobrīd esam pārliecinoši līderi, sola dubultas prēmijas. Ķīnieši ievēro aizliegumu nepulcēties baros, mums gan komandā bija uztaisīta jaunā gada ballīte, atļāva iedzert, jo alkohols palīdzot pret vīrusu, boss uzsauca ļoti dārgus dzērienus.”

Komanda gan šobrīd trenējas bez četriem līderiem – abi ASV leģionāri brīvdienās devās atpūsties uz Bali, bet diviem vietējiem bija paredzēts doties pie mediķiem uz ASV. Kvartetam pagaidām atļauts neatgriezties.

Saistītie raksti
“Panikas nekur nav, īpaši klubā, mums bāze ir norobežotā teritorijā, ir sava virtuve ar labu un drošu ēdienu. Tādi apstākļi kā mums neesot pat visos NBA klubos. Izskatās, ka te drošu situāciju var uzturēt vislabāk.

Spēlētāji dzīvo trīs minūšu attālumā arī nožogotā teritorijā, viņus ar autobusu atved un aizved,” teica Miglinieks, kurš 1988. gadā PSRS izlases sastāvā kļuva par olimpisko čempionu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.