Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Divi afgāņi izteikuši draudus izdarīt pašnāvību: Covid-19 dēļ no Latvijas nevar izraidīt nelegālos imigrantus 0

Valsts robežsardzei Covid-19 dēļ radušās grūtības izraidīt nelegālos imigrantus no Latvijas, vēsta TV3.

AD
Artis Drēziņš
Ziņas
Abi zaudēja samaņu, bet pamodās tikai viens! Raitis karavīra formā uz motocikla notriec pensionāru, bet vainu neatzīst 88
6 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Internetā nopludināts video, kurā vairāki Latvijā pazīstami cilvēki redzami šņaucot baltu pulverīti 71
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Lietuvā bez sertifikāta veikalā nelaiž, vai Latvija varētu būt nākamā? Vanags par veikalu iespējamo bankrotu 59
6 stundas
Lasīt citas ziņas
Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā “Mucenieki” divi afgāņi pat piedraudējuši izdarīt pašnāvību, ja Valsts robežsardze neizpildīs viņu prasību, proti, viņus pēc iespējas ātrāk aizvest atpakaļ uz Afganistānu.

Robežsardze afgāni Abdulu aizturējusi martā. Afgānis apgalvojis, ka Latvijā ieradies sportošanas dēļ, jo esot profesionāls cīkstonis. Kā sodu par nelegālu robežas šķērsošanu tiesa viņam piemēroja piecus mēnešus Rīgas Centrālcietumā, bet pēc izlaišanas viņš pārvests uz Muceniekiem.

CITI ŠOBRĪD LASA
Vīrietis tagad apgalvo, ka vēlas nevis palikt Eiropas Savienībā, bet gan atgriezties Afganistānā, kur atrodoties viņa slimā māte un vecais tēvs. Vairākas nedēļas afgānis lūdzis Valsts robežsardzi īstenot deportāciju atpakaļ uz Afganistānu, bet tā nav notikusi.

Valsts robežsardzē skaidrots, ka to nav iespējams izdarīt, jo Covid-19 dēļ nenotiek lidojumi uz valstīm ārpus Eiropas Savienības. Savukārt tās divas aviokompānijas, ar kurām teorētiski varētu organizēt lidojumu uz Afganistānu caur vairākām tranzītvalstīm, atteikušas vest izraidāmās personas.

“Šīs personas tiek īpaši marķētas pasažieru sarakstos, viņiem ir jāiegādā īpašas biļetes un šīs biļetes ir jāsaskaņo ar attiecīgās aviokompānijas drošības dienestiem, un tikai pēc šo drošības dienesta akcepta mēs šādas biļetes varam iegādāties un maršrutu plānot. Līdz ar ko mēs nonākam zināmā strupceļā, jo mēs no šīm aviokompānijām nesaņemam apstiprinājumu, bet citu alternatīvu risinājumu mums nav,” sacījis Valsts robežsardzes atgriešanas un patvēruma lietu nodaļas priekšnieks Mareks Hoņavko.

SAISTĪTIE RAKSTI

Tagad Valsts robežsardze veic pārrunas, vai to tomēr būtu iespējams izdarīt, ja līdzi lidotu Latvijas robežsardzes konvojs. Tas savukārt Latvijai izmaksātu vairākus tūkstošus eiro.

Līdzīgas problēmas esot arī ar nelegālo imigrantu no Vjetnamas, Gruzijas, Kubas un citām valstīm deportēšanu.