Foto: Dainis Bušmanis

Dobelē, Kuldīgā un Jelgavā norit akcija, lai mazinātu aizspriedumus par darbu laukos 2

Nodarbinātības valsts aģentūra ir uzsākusi reģionālo akciju Dobelē, Kuldīgā un Jelgavā ar mērķi mazināt aizspriedumus par darbu laukos – aicinot darba devējus informēt par lauksaimniecības darba specifiku, prasībām, iespējām, lai veicinātu jauniešu, studentu, darbinieku piesaisti un ieinteresētību. Akcijas iniciatore ir Lauksaimnieku apvienība, portālu “la.lv” informēja Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāve Krista Garkalne.

Kokteilis
2026. gada upuri: šīs zodiaka zīmes saņems skarbu mācību no likteņa
Eiropa ir brīdināta! Krievijas “Pastardienas radio” pārraida 15 šifrētus ziņojumus; pieminēta arī Latvija
“Sākumā domāju, ka kļūda…” Pircējs pamatīgi samulsis par lasīto uz “Selgas” produkta iepakojuma
Lasīt citas ziņas

Jebkurš interesents ir aicināts bez maksas publicēt savu vakanci Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vakanču portālā, lai piesaistītu pēc iespējas plašāku interesentu loku.

Lauksaimniecībā un zivsaimniecībā ir nodarbināti 66,3 tūkstoši darbinieki, kas ir 7,5 % no kopējā nodarbināto skaita. Savukārt kopējā vakanču portālā ir 6000 brīvas vakances. Lauksaimniecībā visvairāk darbinieku tiek meklēti mežsaimniecībā, kā arī sezonas strādnieki.

CITI ŠOBRĪD LASA

NVA piedāvā dažādus instrumentus, kuru mērķis ir veicināt darbinieka iesaisti darba tirgū, ieviešot programmas, ar kurām tiek subsidētas gan darbinieku apmācības, gan daļa atalgojuma un mobilitātes programmu ietvaros uz noteiktu laiku pat ceļa un dzīvesvietas izdevumi – informēja Labklājības ministrijas Nodarbinātības valsts aģentūras Darba tirgus nodaļas vadītāja Andra Dietlava.

Būtiska problēma gan ir tā, ka nezināms skaits bezdarbnieku nav nekur reģistrējušies un darbu pat nemeklē.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.