Vladimirs Putins
Vladimirs Putins
Foto. Scanpix/Sputnik/Pavel Bednyakov/Pool via REUTERS

Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 189

Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu. Par to savā slejā The Telegraph raksta starptautisko attiecību eksperts Semjuels Ramani. Viņš atgādināja, ka pēdējo nedēļu laikā rietumvalstis ir devušas atļauju Ukrainai izmantot NATO klases ieročus, lai dotu triecienus mērķiem Krievijas teritorijā. Tajā pašā laikā Rietumu “eskalācija” nenoteiks, vai Krievijas Federācijas valdnieks Putins nospiedīs sarkano pogu.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 32
Viedoklis
Armands Puče: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību 82
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm 77
Lasīt citas ziņas

“Krievijas kodoldraudi ir izraisījuši divas pretējas reakcijas Rietumos. Pirmā ir tāda, ka Krievijas kodoldraudi tiek viegli noraidīti. Šis arguments ir balstīts uz apgalvojumu, ka Krievija zina, ka kodolieroču izmantošana novestu pie plaša mēroga konvencionāla uzbrukuma. Bet no otras puses, – Krievijai var rasties kārdinājums izmantot kodolieročus, ja NATO ir pārāk intensīva,” norāda eskperts.

Viņaprāt, abi argumenti ir kļūdaini: ir reāli scenāriji, kuros Krievija varētu izmantot taktiskos kodolieročus Ukrainā vai, mazāk ticams, pret kādu NATO valsti. Tajā pašā laikā Krievijas lēmums būs atkarīgs no Rietumu uzvedības.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tā kā Krievijas kodolloģika pēc savas būtības nav reaktīva, Rietumiem nav jābaidās dot Ukrainai ieročus un elastību, kas tai nepieciešama, lai uzvarētu karā. Ļaujot Krievijai iegūt vairāk teritorijas un Putinam noticēt, ka NATO kapitulējas kodolieroču priekšā, uzbrukums ir sliktākais iespējamais iznākums Rietumiem un Ukrainai,” rezumē eksperts.

Maijā bijušais Krievijas Federācijas prezidents, pašreizējais Krievijas Drošības padomes priekšsēdētāja vietnieks Dmitrijs Medvedevs, komentēja Krievijas Federācijas kodolmācības. Pēc viņa teiktā, Rietumu līderi nevēlas loģiski domāt kontekstā ar to, ka, palīdzot Ukrainai ar darbaspēku, “viņu valstis tiešā veidā iesaistīsies karā”, uz ko agresorvalstij “būs jāatbild”.

Medvedevs “biedēja” Rietumus ar “pasaules katastrofu” un atzīmēja, ka “Kenedijs un Hruščovs to spēja saprast pirms vairāk nekā 60 gadiem, bet tie, kas nāca pie varas Rietumos tagad, to nevēlas saprast”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.