ES blokā valda vienprātība atvēlēt Ukrainai kandidātvalsts statusu 0

Eiropas Savienības (ES) amatpersonas otrdien pavēstīja, ka 27 valstu blokā nav iebildumu pret kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai, nostāju paužot pirms samita, kur gaidāma zaļās gaismas došana šim solim.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84
Lasīt citas ziņas

Arī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, kurš šodien piedalās ES Vispārējo lietu padomes sanāksmē, mikroblogošanas vietnē “Twitter” norādīja, ka padomē valda vienprātība par ES kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai un Moldovai, kā arī par Eiropas perspektīvu Ukrainai, Moldovai un Gruzijai.

Sagaidāms, ka divu dienu samitā Briselē, kas sāksies ceturtdien, Ukrainai un Moldovai tiks piešķirts kandidātvalsts statuss, lai tās varētu sākt sarunas par pievienošanos blokam.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Nav nevienas valsts, kas radītu problēmas saistībā ar šo priekšlikumu,” ES ārlietu ministru sanāksmē sacīja Luksemburgas ārlietu ministrs Žans Aselborns.

“Mēs demonstrēsim lielu vienprātību,” viņš piebilda

Ziņu aģentūrai AFP trīs ES diplomāti apliecināja, ka bloka valstu vēstnieku sanāksmē pirmdien neviena valsts nekādus iebildumus nav izteikusi.

Skeptiskāk noskaņotās Nīderlande un Dānija norādījušas, ka atbalsta šo soli ar izpratni, ka tiek skaidri pausts – nepieciešamas tālākas reformas.

“Mēs vēlamies palīdzēt ukraiņiem sasniegt Eiropas sapni, un kandidātvalsts statuss ir solis un iedrošinājums, lai to darītu,” sacīja Dānijas ārlietu ministrs Jepe Kofods.

“Ir arī tiesa, ka ir daudz saistību, kas ir jāizpilda,” viņš atzina.

Jau ziņots, ka Eiropas komisija piektdien ierisināja piešļirt Ukrainai ES kandidātvalsts statusu.

SAISTĪTIE RAKSTI