Foto: REUTERS/ SCANPIX/ LETA

ES komisārs Lenarčičs brīdina par badu Ukrainā: “Cilvēki aplenktajās pilsētās atrodas apokaliptiskos apstākļos!” 0

Turpinoties karam Ukrainā, cilvēkiem šai valstī jau šobrīd draud bads, brīdinājis Eiropas Savienības (ES) krīžu pārvaldības komisārs Janezs Lenarčičs.

Reklāma
Reklāma
Mēs tāpat vien nepadosimies! Ukraina sāk gatavoties sliktākajam scenārijam
Trampam atliek bezspēcībā vien noplātīt rokas: Putins atdzīvina 3 klasiskās Kremļa taktikas
FOTO. VIDEO. “Tur ir ļoti daudz VUGD automašīnu, glābēji kaut kur skrien!” Aculiecinieks ziņo par biedējošu skatu galvaspilsētas centrā 16
Lasīt citas ziņas

“Cilvēki aplenktajās pilsētās atrodas apokaliptiskos apstākļos – nav pārtikas, nav ūdens, nav medicīniskās palīdzības, nav izejas,” viņš sacījis intervijā laikrakstam “Welt am Sonntag”.

Kā atzinis Lenarčičs, humānā krīze Ukrainā jau šobrīd sasniegusi kritisko punktu, bet situācija var vēl vairāk pasliktināties.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šis nežēlīgais iebrukums sākās pirms vairāk nekā trim nedēļām, bet mēs jau redzam, ka tuvojas bads,” viņš norādījis. “Ielenktajās pilsētās, piemēram, Mariupolē, cilvēki jau cieš badu, aculiecinieki ziņo par izlaupītiem lielveikaliem.”

Pēc komisāra teiktā, ārstniecības iestādēm ir ārkārtīgi grūti iegūt pašas nepieciešamākās lietas.

“Apgāde ir milzīga problēma. Nepieciešama pilnīgi netraucēta humānās palīdzības piegāde,” viņš paziņojis, piebilstot, ka Eiropas Komisija sadarbībā ar vietējiem partneriem paplašina palīdzības piegādi, taču nav iespējams nokļūt līdz cilvēkiem, kuriem šī palīdzība nepieciešama, kamēr nav panākta vienošanās par uguns pārtraukšanu.

Lenarčičs uzsvēris, ka starptautisko tiesību pārkāpumi Ukrainā nekavējoties jāizbeidz, un aicinājis saukt pie atbildības “tos, kuri vainojami šajos pārkāpumos un līdz ar to radījuši neiedomājamas ciešanas civiliedzīvotājiem”.

SAISTĪTIE RAKSTI