Foto: Mārtiņš Otto / Rīga 2014

Esplanādē iebraukusi Sibīrijas māksla 0

Pie kultūras vasarnīcas “Esplanāde 2014” apskatāma mākslinieka Lūkasa Puša galerija “White Cube Novosibirsk”, kas ievietota ZIL kravas mašīnā, informē Rīga 2014 komunikāciju menedžeris Māritiņš Drēģeris.

Reklāma
Reklāma
Kāpēc ar gadiem pieaug svars? Kaloriju skaitīšana nepalīdzēs, lūk, kas tev jādara
RAKSTA REDAKTORS
“Kad sāku rādīt slaidus par Ukrainu, redzēju, ka vairāki skolēni novērsa skatienu…” Pieredzes stāsts par krievvalodīgajiem jauniešiem 7
“To bezjēdzīgo brīvdienu 1. maijā sen bija laiks izbeigt.” Sociālo tīklu lietotāju viedokļi par 1.maiju kā oficiālu brīvdienu
Lasīt citas ziņas

Šī galerija kalpo kā savdabīgs aicinājums uz laikmetīgās mākslas izstādi “Horizontu meklējot”, kas Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā vēl apskatāma līdz 20.jūlijam.

Galerija “White Cube Novosibirsk” savulaik bija pirmā laikmetīgās mākslas galerija Sibīrijā un, kravas mašīnā apceļojot Krieviju, guva plašu ievērību un godalgu Krasnojarskas mākslas biennālē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Galeriju “White Cube Novosibirsk” Lūkas Pušs atklāja 2008.gadā. Galerijas telpas veido autentiska tērauda garāža no Brežņeva ēras, apvienojot ready-made objekta, arhitektūras pieminekļa un izstāžu telpas funkcijas. 2009. gadā galerija tika iecelta ZIL kravas mašīnā un, sekojot krievu peredvižņiku tradīcijām, Lūkass Pušs kopā ar mākslinieku Konstantīnu Skotņikovu devās izstāžu ceļojumā pa Sibīriju.

Lūkass Pušs ir dzimis Vīnē, studējis Vīnes Lietišķās mākslas universitātē, Surikova Institūtā Maskavā un Drēzdenes Tēlotāja mākslas akadēmijā. Viņa darbi bieži tiek interpretēti kā provokatīvi, taču viņš pats uzsver tēlu un mākslinieciskās autonomijas meklējumu nozīmi savā mākslā. Izstādē “Horizontu meklējot” kopumā piedalās 39 mākslinieki no Latvijas, Amerikas, Krievijas, Austrijas, Polijas, Nīderlandes, Indijas un Vācijas; katru izstādes daļu ievada kāds no latviešu dzejnieka (Uldis Bērziņš, Edvīns Raups, Inga Gaile, Kārlis Vērdiņš, Pēteris Draguns, Amanda Aizpuriete, Knuts Skujenieks) dzejoļiem, ko dokumentālā filmā vizualizējusi māksliniece Katrīna Neiburga.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.