Farmaceite Viktorija Skurjate.
Farmaceite Viktorija Skurjate.
Publicitātes foto

Farmaceite: Strādāju ar prātu un sirdi izvēlētu darbu 3

Farmaceite VIKTORIJA SKURJATE Jelgavā vada vienu no lielākajām Mēness aptiekām. Savu profesiju izvēlējusies ļoti tālredzīgi un ne mirkli to nenožēlo. Kā vislielāko novērtējumu darbam Viktorija uzskata telefona sarunā no ārsta dzirdētus vārdus: jūs taču esat tā aptieka, kurā var dabūt jebkuras pacientam nepieciešamās zāles!

Seno tibetiešu horoskops. Ļoti neparasts, ārkārtīgi precīzs!
Baltijas valstis neglābs aizsardzības līnija: militārais eksperts par to, kā Krievija rīkosies, ja vēlēsies tām uzbrukt
Lavrova lidmašīnai beigusies degviela, taču brazīļi atsacījušies to uzpildīt 30
Lasīt citas ziņas

Līdz vidusskolas beigām Viktorija pat nenojauta, ka ceļš tālāk būs saistīts ar farmāciju. Vienpadsmitās klases beigās nopietni sākusi pārdomāt karjeras iespējas dažādās jomās. Skolā vienmēr bijušas labas sekmes, tomēr vislabāk padevušās valodas, tāpēc pilnā nopietnībā apsvērta doma kļūt par tulkotāju.

Kādu vakaru, kopā ar mammu šķirstot laikrakstu, uzmanību piesaistījis raksts par profesijām – tur nosauktas tās, kas Latvijas darba tirgū būs pieprasītas arī pēc pieciem gadiem un varbūt  pat būs kļuvušas par deficītu. Viktorija stāsta: „Kā tagad atceros – pirmajā vietā bija arhitekts. Par to uzreiz atmetu domu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nākamajā vietā – farmaceits. Raksta autors kā pamatojumu tam minēja faktu, ka liela daļa šīs profesijas pārstāvju savā dzīvē tuvojas pensijas vecumam, bet valsts nav pietiekami mudinājusi un motivējusi jauniešus mācīties par farmaceitiem. Farmaceitam vienmēr būs darbs jebkurā Latvijas pilsētā vai miestiņā, viņš varēs apvienot mācības ar darbu, kas vienlaikus būs arī prakses vieta.

Šī ziņa nopietni lika padomāt, jo daudzi mani paziņas, beidzot mācības universitāte, tobrīd nespēja atrast darbu profesijā. Vai arī darbs, ko bija atraduši, nebija no tiem labāk atalgotajiem. Šāda varbūtība man galīgi nederēja. Tāpēc iestājos Latvijas Universitātē, un nevienu mirkli savu profesijas izvēli neesmu nožēlojusi. Es jūtos savā vietā!”

Kā atrast pareizāko ceļu

Protams, nākotnes nodarbošanās ir jāizvēlas gan ar prātu, gan ar sirdi. Ja parādās doma, ka farmācijas nozare varētu interesēt, es tiešām ieteiktu izvēlēties tieši šo profesiju. Turklāt var meklēt dažādas iespējas. Piemēram, Mēness aptieka divas reizes gadā dod iespēju studēt gribētājiem pieteikties un saņemt darba devēja finansējumu studijām farmaceita asistenta programmā Latvijas Universitātes 1.medicīnas koledžā vai Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta koledžā.

Studijām „Mēness aptiekas” mājas lapā internetā var pieteikties ikviens, kuram ir vidusskolas izglītība un interese profesiju saistīt ar farmāciju. Šo studiju laikā vienlaikus arī tiek nodrošināts darbs aptiekā, – mācības notiek divas dienas nedēļā.

„Ja salīdzinām ar citam profesijām, kur no studentiem un speciālistiem, kas tikko sākuši strādāt, prasa lielu pieredzi, tad tas noteikti ir liels pluss nākotnei. Jo kur gan jaunais speciālists lai to pieredzi gūst?” vaicā Viktorija.

„Mūsu aptiekā rūpes par jaunajiem speciālistiem ir pašsaprotamas. Turklāt Mēness aptieka ir lieliska vieta, kur apgūt iemaņas. Tas ir iedzīvotāju mīlēts zīmols un viens no līderiem savā nozarē Latvijā. Te strādā pieredzējuši un zinoši kolēģi, no kuriem ik dienu var mācīties.

Students jau no pirmās prakses dienas nonāk vidē, kurā viņš pēc tam varēs pastāvīgi strādāt. Viņam ir iespēja vērot un piedalīties aptiekas ikdienas darbā, iepazīt prioritātes, redzēt svarīgākos aptiekas uzdevumus un mērķus. Vienlaikus studentiem tā ir lieliska iespēja jau pirmajos mēnešos saprast, vai profesijas izvēle ir bijusi pareiza.”

Vieno precizitāte un stabilitāte

Aptieka, kuru Viktorija vada no pērnā gada oktobra, atrodas tirdzniecības centrā Vivo, Jelgavā. Šī ir viena no lielākām Mēness aptiekām.

„Mūsu kolektīvs ir viena spēcīga komanda, kuru vieno mērķis sniegt kvalitatīvu farmaceitisko aprūpi ikvienam, kuram tā ir nepieciešama. Kolektīvā strādā 12 darbinieki, un katram no mums ir sava svarīga loma, viens bez otra mēs nespējam kvalitatīvi paveikt savu darbu. Būt par lielas aptiekas vadītāju man nozīmē būt daļai no perfektas komandas, kuru es bezgalīgi cienu, par kuru esmu arī atbildīga.

Mums kolektīvā ir savi stingri noteikumi, kuriem pakļaujas visi darbinieki. Farmaceita profesija ir stingri reglamentēta, tāpēc mūs visus vieno līdzīgas rakstura īpašības, no kurām svarīgākās ir precizitāte un stabilitāte,” secina farmaceite.

„Ar lepnumu varu teikt, ka mūsu aptieka allaž tiek uzslavēta par to, ka nekad neatsakām mūsu pacientiem, vienmēr mēģinām rast risinājumu. Farmaceites, kas visu dienu pavada saskarsmē ar klientiem, tūlīt reaģē uz katra mūsu klienta vēlmēm un aptiekas produktu pieprasījumu, arī sekojot jaunākajām tendencēm zāļu tirgū.

Mēs darām visu iespējamo, lai mūsu sortiments būtu atbilstošs pieprasījumam. Vislabākais kompliments mūsu komandai ir tad, kad mums piezvana ārstniecības persona pakonsultēties ar farmaceitu un savu teikumu sāk: jūs taču bijāt tā aptieka, kur varēja dabūt visas manam pacientam nepieciešamās zāles. To dzirdēt ir tik labi!”

Pandēmija aptiekas ikdienā

Pandēmija aptiekas ikdienas darbu ir ietekmējusi, atzīst Viktorija: „Aptieka, kurā strādāju, atrodas tirdzniecības centrā, līdz ar to noteikumi pandēmijas ierobežošanai, kas paredz katram klientam nodrošināt 25 kvadrātmetru platību, visai negatīvi iespaidoja mūsu klientu plūsmu.

Bija brīži, kad aptiekā nebija neviena klienta, toties ārā ziemā stāvēja vairāk nekā desmit cilvēki, kuri vēlējās iekļūt tirdzniecības centrā, kā arī mūsu aptiekā. Kad viņi beidzot tika ielaisti aptiekā, mēs centāmies maksimāli ātri un kvalitatīvi apkalpot, – bija svarīgi parūpēties arī par viņu emocionālo stāvokli.

Jā, šobrīd ir vairāk īgnu klientu, kuri ir noguruši no pandēmijas, no krīzes un no visiem aizliegumiem. Bet, neskatoties uz to, manas kolēģes vienmēr ir sirsnīgas, laipnas un pretimnākošas. Viņas ir ļoti cilvēcīgas un saprot, ka klientu dusmas un neapmierinātība nav vērsta pret mums, tā saistīta ar kopējo situāciju ne vien pie mums Latvijā, bet visā pasaulē.”

„Mēs, farmaceiti, arī esam tikai cilvēki, katram savas problēmas, vajadzības, un, protams, kļūst smagi ap sirdi, ja kāds klients ar savu izturēšanos pamanās sabojāt garastāvokli, – tev vēl ar cilvēkiem jāstrādā visu atlikušo darba dienu. Tas tiešām nav viegli. Tādās situācijas mēģinām izrunāt notiekošo, cenšamies rast risinājumu, nomierināt kolēģi. Var sacīt – pieceļamies un ejam tālāk!

Lai arī šajā aptiekā vēl neesmu ļoti ilgi, ārkārtas apstākļos spēju uz kolēģiem paskatīties ne vien no profesionālā, bet arī tīri no cilvēciskās saskarsmes viedokļa. Neraugoties uz visām sarežģītajām pārmaiņām, ko nesusi pandēmija, jāatzīst, ka kolēģes ir iemācījušās būt vairāk elastīgas un saprotošas, kopīgi spējam pielāgoties un rast risinājumu jebkurai situācijai.

Es katru no savām kolēģēm apbrīnoju no visas sirds! Noteikti vēlos pateikt lielu paldies mūsu lojālajiem klientiem, kuri arī ierobežojumu laikā ir palikuši mums uzticīgi, – mēs to patiešām novērtējam. Mūsu klienti ir mūsu zelts.”

Farmaceitiskās aprūpes nākotne

Pandēmija jau ir ieviesusi jauninājumus. Tā mūs visus savā ziņā piespieda vairāk iepirkties internetā – gan pārtikas produktus, drēbes un apavus, gan kosmētiku un sadzīves tehniku.

Redzu, ka ļoti daudzi klienti izmanto mūsu www.e-menessaptieka.lv, kur vajadzīgos medikamentus var pasūtīt tiešsaistē. Tas ir ļoti ērti un izdevīgi. Jau tagad Mēness aptieka piedāvā zāļu pasūtīšanu, rezervēšanu un piegādi visā Latvijā, – tas ir ērti, cilvēkiem atrodoties pašizolācijā vai karantīnā. Vai arī cilvēki par šādu pakalpojuma veidu izlemj, piesardzības vadīti.

Mums ir arī farmaceitu tiešsaistes konsultācijas, kurās zinoši kolēģi ir gatavi atbildēt uz visdažādākajiem jautājumiem par zāļu lietošanu, saderību, blaknēm.  Domāju, ka šos pakalpojumus izmantos arvien vairāk cilvēku.

Ievēroju arī, ka mani kolēģi visā Latvijā ir brīnišķīgi zināšanu nesēji un tālāk nodevēji. Šo viņu prasmi varētu izmantot sabiedrības labā, lai sniegtu jaunāko un aktuālāko informāciju par medikamentiem, to mijiedarbību, kā arī blaknēm. Ar savam zināšanām ir jādalās, ja sabiedrībai tas ir nepieciešams un ir interese.

Atslēgties no ikdienas

Ir ļoti svarīgi spēt atslēgties no ikdienas rutīnas. Būtu jāiemācās filtrēt, kādus medijus patērējam, kādas ziņas klausāmies un ko lasām. Vairāk vajadzētu ieklausīties sevī un saprast, kas man ir svarīgi, kas attiecas uz mani, kā dēļ ir vērts pārdzīvot un kā dēļ to tiešām nevajadzētu…

Man pašai ir viens knifiņš, ko izmantoju ikdienā, lai saglabātu savu līdzsvaru un veselību – sarežģītā situācijā es iedomājos vissliktāko scenāriju, kas vien var notikt, izdomāju, kā es varētu to atrisināt, tikt tam pāri. Un tad – ja tiešām notiek sliktākais, esmu vismaz kaut nedaudz tam gatava. Bet pārsvarā jau tik traki nemaz nav. Uz tikšanos Mēness aptiekā!

Latvijā  241 „Mēness aptiekā” strādā 663 farmaceiti un farmaceita asistenti, apkalpojot  760 000 klientu ik mēnesi. Tieši farmaceitu konsultācijas ir  visbiežāk izmantotais  aptiekas pakalpojums arī pandēmijas laikā, turklāt aptuveni katrs 10 aptiekas apmeklējums ir  konsultācija bez pirkuma.

„Mēness aptieka” ir farmācijas nozarē mīlētākais un atbildīgākais zīmols Latvijā. Iedzīvotāju aptaujā, izmantojot īpašu starptautiski atzītu metodoloģiju, Latvijas mīlētāko zīmolu TOP otro gadu pēc kārtas “Mēness aptieka” ieguvusi pirmo vietu farmācijas nozarē. Īpaši izceļama “Mēness aptiekas” pozīcija sociālās atbildības jomā (HUMAN),  kurā “Mēness aptieka”, esot pirmajā vietā farmācijas nozarē, kopējā mīlētāko zīmolu TOP ierindojas 25. vietā.

„Mēness aptieka” ir iedzīvotāju mīlēts, ilgtspējīgs, sociāli atbildīgs,  vides saglabāšanā aktīvs Latvijas vietējā kapitāla uzņēmuma zīmols ar augstu klientu apkalpošanas kultūru.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Seno tibetiešu horoskops. Ļoti neparasts, ārkārtīgi precīzs!
Baltijas valstis neglābs aizsardzības līnija: militārais eksperts par to, kā Krievija rīkosies, ja vēlēsies tām uzbrukt
Lavrova lidmašīnai beigusies degviela, taču brazīļi atsacījušies to uzpildīt
Putins “ir uz jaunas zemes sagrābšanas sliekšņa”: brīdina, ka Krievija jau tuvākajās dienās var anektēt Piedņestru
Kāds pāris loterijā laimē vienu miljonu. Sapnis par jaunu māju netiek piepildīts, jo sieviete negaidīti pazūd
Lasīt citas ziņas
Putins “ir uz jaunas zemes sagrābšanas sliekšņa”: brīdina, ka Krievija jau tuvākajās dienās var anektēt Piedņestru
TV24
Smiltēns: Pat tantei ar gurķu burku ir sava loma valsts aizsardzības mehānismā
Interneta lietotāju sašutumu izpelnījies sabiedrisko mediju portālā publicētais “Cūku komikss” par karu Ukrainā
Ukrainas tautas apņēmība un spēks turpina iedvesmot: Lielbritānijas karalis uzrunā ukraiņus
TV24
Rektore par izglītības reformu: Sanāk, ka mēs gribam, lai ārpus Rīgas nekas nenotiek un visi koncentrējas tikai Rīgā
23:00
Veselam
Augi uz lāvas pirtī. Galvgalī liekam vīgriezes, jasmīnus, lavandas!
22:37
TV24
Zvērināts advokāts: Grozīt Krimināllikumu ir mūsu Saeimas hobijs. Tas tiek darīts četras reizes gadā
22:07
TV24
Vēsturnieks: Globāli sankcijas pret Krieviju ir kļūda – tagad viņi savu naudu vienkārši “groza” iekšienē
TV24
Zvērināts advokāts: Grozīt Krimināllikumu ir mūsu Saeimas hobijs. Tas tiek darīts četras reizes gadā
Baltijas valstis neglābs aizsardzības līnija: militārais eksperts par to, kā Krievija rīkosies, ja vēlēsies tām uzbrukt
VIDEO. Atkal satikušies pasaulē garākais vīrietis un īsākā sieviete
Dārzs
Latviešu ēdienkarte nav iedomājama bez kartupeļiem. Kādas šķirnes ieteicamas mazdārziņiem?
VIDEO, FOTO. Rīgā pie Brīvības pieminekļa pulcējās vairāki simti cilvēku Ukrainas atbalstam
VIDEO. “Nopietni? Tas vispār ir legāli?” Soctīklotāji šokā par dzīvokli Ņujorkā, kas mēnesī izmaksā 1200 ASV dolārus
Lavrova lidmašīnai beigusies degviela, taču brazīļi atsacījušies to uzpildīt
Krāpnieki izplata viltotu Navaļnija vēstuli, lai izkrāptu cilvēkiem naudu
Veselam
Augi uz lāvas pirtī. Galvgalī liekam vīgriezes, jasmīnus, lavandas!
VIDEO. “Jūs sabojājat manu dzīvi vienas izpostītas dienas dēļ!” Pusaudzis, kurš izspēlēja negantu joku, laivotājus aplejot ar pienu, izjutis karmas garšu
“Neviens pasaulē neticēja, ka mēs izdzīvosim!” Sirskis pauž pārliecību, ka “gaisma uzvarēs tumsu”
TV24
Rektore par izglītības reformu: Sanāk, ka mēs gribam, lai ārpus Rīgas nekas nenotiek un visi koncentrējas tikai Rīgā
Kokteilis
FOTO. Kokaīns, marihuāna un atkritumu tvertne, kas “skatās uz viņu”: princis Harijs pēc vaļsirdīgām atklāsmēm tagad saskaras ar nopietnām problēmām
Edvarts Krusts pēc brauciena uz Ukrainu: Kad tev līdzās sprāgst lādiņš, pasaule kļūst apbrīnojami skaidra
Navaļnija mirstīgās atliekas beidzot atdotas mātei
Viedoklis
Romāns Meļņiks: Ne jau pateicoties cītībai mācībās un iepriekšējos darbos sievietes tika amatos, bet spekulējot ar dzimumu
TV24
Rīgas lielākā atskurbtuve ir Stradiņu slimnīcas uzņemšanas nodaļa, un tas nav normāli
Bots/Plūme Siguldā uzvar Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā
VIDEO. Varšavā pie Krievijas vēstnieka villas izber divas tonnas kūtsmēslu
TESTS: 10 jautājumi – cik daudz patiesībā tu zini par Ukrainu?
Kāds pāris loterijā laimē vienu miljonu. Sapnis par jaunu māju netiek piepildīts, jo sieviete negaidīti pazūd
Veselam
TOP 5 bīstami mīti par lieko svaru: tas rada liekos kilogramus, nevis palīdz no tiem atbrīvoties!
Latvijā naktī uz sestdienu no sliedēm nogājis vilciens ar Krievijas graudus transportējošiem vagoniem