Ekonomika
Darbs un nauda

Finanšu ministrijas paziņojums: tiek ieviests pasākumu komplekss nelicencēto interaktīvo azartspēļu un izložu ierobežošanai0

Publicitātes foto

Ceturtdien, 21. novembrī, Finanšu ministrija kopā ar Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekciju un Finanšu nozares asociāciju informēja par sāktajām aktivitātēm, lai ierobežotu piekļuvi Latvijā nelicencētajām interaktīvajām azartspēlēm un izlozēm.

Tas tiek darīts, bloķējot maksājumus Latvijā nelicencēto interaktīvo azartspēļu un interaktīvo izložu organizētajiem, bloķējot šo spēļu interneta vietnes, kā arī piemērojot atbildību pašai personai, kas neievēro likumā noteikto aizliegumu dalībai nelegālā aktivitātē.

Azartspēļu un izložu joma ir saistīta ar augstiem indivīda un sabiedrības veselības, labklājības un atkarību izraisošiem riskiem. Nelicencētās azartspēles ir arī rīks, ko var izmantot noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas shēmās.

Atbilstoši starptautiskam pētījumam Latvijā nelegālā interaktīvo azartspēļu tirgus 2019. gadā ir novērtēts ar 38% jeb 33 miljoniem eiro.

Tas liecina, ka līdz šim Latvijā bija salīdzinoši viegli iesaistīties nelegālo (nelicencēto) interaktīvo azartspēļu un izložu spēlēšanā.

2019. gada 3. aprīlī tika pieņemti grozījumi četros likumos, kas ļauj efektīvāk bloķēt Latvijā nelicencētu (nelegālu) interaktīvo azartspēļu un izložu organizētāju mājaslapas un nosaka pienākumu finanšu iestādēm atteikt maksājumus Latvijā nelicencētam interaktīvo azartspēļu un izložu organizētājam, kā arī sniegt informāciju Valsts ieņēmumu dienestam (VID) par personai atteiktajiem maksājumiem.

Savukārt, liels atteikto maksājumu skaits var būt par pamatu VID detalizētākai informācijas pieprasīšanai attiecībā uz personas dalību azartspēlēs un izlozēs kopumā. Tāpat likumā noteikta atbildība (soda nauda) arī pašai personai par likuma neievērošanu jeb dalību nelegālajās spēlēs.

Vienlaikus elektronisko sakaru komersanti nodrošinās potenciālā spēlētāja pāradresāciju uz Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas interneta mājaslapu, kur ir pieejams Latvijā licencēto spēļu organizētāju saraksts.

FM infografika

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
Panke neatklāj, kādēļ pametis Ārvalstu investoru padomes Latvijā vadītāja amatu
12 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Latvijā būtisks jaunu kravas auto reģistrācijas kritums. Populārāko kravas auto tops
12 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“CityBee”: Latvija ir gatava koplietošanas pakalpojumam
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Dots starts jaunai pedagoģijas studiju programmai; jāmācās tikai gadu
4 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Daugaviņš pirmo reizi KHL tiek pie “hat trick”
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kariņš: Par VDD jaunās ēkas atrašanās vietu nepieciešama diskusija
6 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Braienta izmantotais helikopters bija kā limuzīns ar paaugstinātu izturību
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
GKR piedāvājusi Sileniekam pievienoties tās sarakstam
4 stundas