Kultūra
Kultūrpolitika

FOTO. Jaunās estrādes pamatos – gan monētas, gan Noslēguma koncerta ieraksts1

Foto: LETA

Trešdien, 16. janvārī, topošās Mežaparka Lielās estrādes pamatos iebetonēja kapsulu ar vēstījumiem nākamajām paaudzēm.

“Dziesmu svētku būves nodzīvo savu mūžu, bet ne pati tradīcija. Tā ir dzīva – augusi un nostiprinājusies, pletusies plašumā, aptverot aizvien lielāku dalībnieku skaitu. Līdzīgi bērnam tā izaugusi no autiņiem un bērna drēbītēm. Jau krietns laiks kā Mežaparka estrāde kļuvusi par šauru kopkorim, prasot pēc jauna – tā šodienas augumam atbilstoša tērpa. Ja pirmo svētku estrāde tika celta tūkstoš dalībniekiem, tad jaunā plānota vairāk nekā 12 tūkstošiem dziedātāju lielam korim,” svinīgajā pasākumā akcentēja kultūras ministre Dace Melbārde.

Vēstījuma kapsulā ministre ievietoja Latvijas bankas monētu “Saules mūžu Latvijai” un Latvijas Televīzijas ierakstu no XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā”.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, piebilstot, ka esam moderna sabiedrība un mums ir svarīgs viss, kas saistīts ar e-pārvaldi un e-parakstu, kapsulā ievietoja Rīgas domes koka zīmogu, savukārt Rīgas domes deputāts Andris Ameriks kapsulā simboliski ielika Latvijas bankas simtgadei izgatavoto Ģerboņa monētu, informē Rīgas dome.

Arhitekts Austris Mailītis kapsulā ievietoja, viņaprāt, lielisku būvmateriālu un arī veselības materiālu – bišu propolisu, kas noderēs visai Dziesmu svētku saimei.

Savukārt arhitekts Juris Poga akcentēja savu personību un kapsulā ievietoja sudraba “Millenium. Poga” lata monētu.

Pilnsabiedrības “LNK, RERE” projektu direktors Valdis Koks svinīgā pasākuma laikā uzsvēra, ka topošās estrādes pamatos tiek iemūrētas piemiņas lietas, kas ir simboliskas un nozīmīgas ikvienam no mums un kas raksturo to, kādi esam šobrīd, kad top celtne, kas latviešiem kalpos kā saliedētības un kopības simbols.

“No mūsu, būvnieku, puses kapsulā būs divas lietas – līmeņrādis un smilšu pulkstenis. Šie priekšmeti simbolizē to, ka šajā projektā mums vienlīdz svarīgs ir laiks, lai paveiktu nozīmīgos darbus plānotajos termiņos, un vēl svarīgāk – paveikt tos augstā kvalitātes līmenī. Novēlu, lai visas piemiņas lietas un vēlējumi, stiprina mūsu tautas vienotās vērtības un paliek atmiņā ar vareniem notikumiem,” sacīja Valdis Koks.

Svinīgās ceremonijas izskaņā virsdiriģenti Mārtiņš Klišāns un Aira Birziņa nolasīja Latvijas Dziesmu svētku virsdiriģentu vēstījumu nākamajām paaudzēm – fragmentu no Ineses Zanderes poēmas XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Noslēguma koncertam “Zvaigžņu ceļā”.

Viņi kapsulā ievietoja arī simbolisku diriģenta zizli.

Mežaparka Lielās estrādes jaunās skatuves izbūve turpmākā pārbūve – jaunas skatuves uzbūve – notiks divās daļās – līdz 2020.gada 18. jūnijam, pirms XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem; un turpināsies pēc svētkiem līdz 2023. gadam, kad Dziesmu un deju svētki atzīmēs 150. gadadienu.

Šobrīd topošās Mežaparka Lielās estrādes skatuves uzbūves vietā ir pilnībā pabeigta dzelzsbetona dzīto pāļu izbūve, kopā vairāk kā 1100 pāļu. Patlaban zem plānotās jaunās skatuves ēkas tiek uzsākta režģogu un pamatu, kā arī sagataves kārtas izbūve. Tāpat aktīvi norisinās hidroizolācijas ieklāšanas darbi, rievsienas ierīkošana un būvbedres rakšana. Ir pabeigta arī vēsturiskās dziesmu svētku skatuves un tai pieguļošās teritorijas skenēšana. Materiāli ir nodoti glabāšanai Latvijas Nacionālajai bibliotēkai un Latvijas arhīvam.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.