Karalienes Elizabetes II mīlestība - sacīkšu zirgi

FOTO. “Tas būtu nepieredzēts kauns…”: par iespaidīgu naudas summu karalis Čārlzs III gatavojas iztirgot Elizabetei II piederošos sacīkšu zirgus 25

Karalis Čārlzs III gatavojas pārdot 12 karalienes Elizabetes II iecienītākos sacīkšu zirgus, ziņo izdevums “The Sun”. Kā zināms, karaliene ļoti mīlēja šo sporta veidu un šos brīnišķīgos dzīvniekus, un tos visus ir mantojis viņas vecākais dēls, tagadējais Lielbritānijas karalis Čārlzs III.

Reklāma
Reklāma
“Tas ir beigu sākums! Melni mākoņi dosies tur, kur lec saule!” Nostradama prognoze 2025. gadam 20
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Ceļā no Rojas uz Roņu salu pazuduši divi cilvēki. Atpūtniekus ceļā pārsteigusi vētra 40
Lasīt citas ziņas

Pirms karalienes nāves viņai piederēja kopā 37 zirgi, taču kāds avots žurnālistiem atklājis, ka zirgaudzētavas Norfolkā, kas līdz šim bija pazīstama kā britu karaliskās ģimenes zirgaudzētava, darbība jau drīzumā tiks pārtraukta un, iespējams, ka tajā tikšot izveidot muzejs.

Karaliene Elizabete II ar kādu no saviem skaistajiem zirgiem 1960.gadā.
Foto: PA IMAGES/ SCANPIX/ LETA
CITI ŠOBRĪD LASA

“Karaliskā zirgaudzētava varētu kļūt par muzeju jau pēc trim gadiem. Tas būtu nepieredzēts kauns….” – izdevumam “The Daily Mail” sacīja anonīms avots.

Britu karaliskā ģimene kuplā skaitā ierodas uz "Royal Ascot" zirgu sacensībām

Zināms, ka jau drīzumā izsolē tiks pārdots arī karalienes mīlulis, zirgs vārdā Love Affairs, kurš uzvarēja sacīkstēs tikai divas dienas pirms savas saimnieces nāves.

Pašam karalim Čārlzam III Sandringemā pieder 60 sacīkšu zirgi un 38 ķēves, un zināms, ka nākamgad gaidāmi aptuveni 30 jauni kumeļi.

Karalis Čārlzs III ar hercogieni Kamillu viesojas Aberdīnšīrā

Anonīmais avots žurnālistiem arī apstiprināja, ka par karalienes zirgiem interesi jau pirms izsoles ir izrādījuši vairāki Persijas līča šeihi.

Visticamāk, ka pārdodot izsolē savai mammai piederošos zirgus, karalis Čārlzs III kļūs ievērojami turīgāks. Pēdējo piecu gadu laikā karalienes Elizabetes II zirgi sacīkstēs ir guvuši milzīgus ienākumus – tiek lēsts, ka tas ir apmēram 2,4 miljoni eiro gadā. Lielākā balva, ko jebkad saņēmis karalienei piederošais zirgs, bija 2013.gadā, kad sacīkšu zirgs vārdā Estimate uzvarēja “Royal Ascot” sacensības, kur galvenā naudas balva bija 240 tūkstoši eiro.

Zināms, ka par Elizabetes II zirgiem rūpējās un tos uzraudzīja karalienes uzticamais palīgs – Džons Vorens. Viņš arī joprojām ir atbildīgs par šiem dzīvniekiem un to likteni. Tomēr baumo, ka par Vorena konsultācijām un algotiem pakalpojumiem interesējušies Persijas līča turīgākie zirgu audzētāji. Džons Vorens ir viens no pazīstamākajiem cilvēkiem zirgu sacīkšu industrijā un ar karalieni Elizabeti II sadarbojās apmēram 15 gadu garumā.

Reklāma
Reklāma

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.