Foto: Gatis Štrauss

FOTO, VIDEO. Kas tas par briesmoni Stendes upē? Aculieciniekam izdevies piefiksēt neredzētu radījumu ar neskaidru izcelsmi 33

Žurnāla Lielais loms lasītājs Gatis Štrauss atsūtījis bildes un video ar interesantu atradumu. Stendes upē atradis neparasta izskata beigtu zivi. Žurnāla Lielais loms galvenais redaktors Arvis Ančevskis spriež, ka kāds šo zemi izmetis, parasti tādas tur akvārijos. Šīs zivis savvaļā ASV, piemēram, tiek uzskatītas par invazīvajām un tiek intensīvi ķertas. Bet tas ir tikai pieņēmums.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
FOTO, VIDEO. Arī Olainē plosījies tornado, izpostot saules paneļu parku 32
Lasīt citas ziņas

Savukārt žurnāla Medības žurnāliste Kate Šterna, kas agrāk audzējusi akvārija zivis, norādīja, ka visticamāk šis ir piesūcekņu samiņš, ko bieži cilvēki tur akvārijos. Tā kā zivij ir stipras bruņas, tās mēdz turēt kopā ar lielām un agresīvām zivīm, piemēram, piraijām, jo tās samiņam neko izdarīt nevar. Dabā šīs zivis var izaugt līdz pat metram, un ja kāds tādu ielicis akvārijā, kādā brīdī sapratis, ka zivs kļūst pa lielu, iespējams paņēmis un vienkārši izlaidis upē. Grūti pateikt, cik ilgi Latvijas apstākļos šāda zivs var izdzīvot.

Pameklējot internetā, atradām ka Pterygoplichthys ģints zivis, sauktas arī par sētnieku zivīm tiešā tulkojumā no angļu valodas janitor fish ir cēlušās no Dienvidamerikas un tiek sauktas arī par bruņusamiem vai latviski – piesūcekņu samiem. Zem šīs ģints ir 16 pasugas un pēc atsūtītās bildes ir grūti pateikt, kuras tieši sugas šī zivs varētu būt. Arī ASV dažādās vietās introducētas dažādu sugu zivis.

CITI ŠOBRĪD LASA
FOTO: Gatis Štrauss
FOTO: Gatis Štrauss

Ja zini ko vairāk par to, kas tieši ir šī zivs, raksti Lielaisloms.eu redakcijai!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.