"AS" deputāta Edvarda Smiltēna darbība 14.Saeimas priekšsēdētāja amatā - foto mirkļos

FOTO, VIDEO. Smiltēns par darbu spīkera amatā: Šo laiku iezīmēja konstruktīvāks un lietišķāks Saeimas darbs 19

Edvards Smiltēns Saeimas priekšsēdētāja amatā tika ievēlēts 14.Saeimas sanākšanas dienā – 2023.gada 1.novembrī. Viņš amatā aizvadīja 324 dienas līdz šā gada 20. septembrim, kad Saeima viņu atsauca no šī amata.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 181
TV24
Rajevs: Es nesaprotu, kā var atteikties aizstāvēt savu dzimteni! Tev tas karavīra zvērests būs jādod vienalga!
Lasīt citas ziņas

Šajā laikā Saeima sanāca uz 52 sēdēm un pieņēma 155 likumus. Parlaments šajā laikā strādāja ar sabiedrībai nozīmīgiem likumiem drošības, aizsardzības, sociālajā, tautsaimniecības, vides un enerģētikas jomā, ir pieņemta virkne būtisku izmaiņu, lai uzlabotu mūsu valsts drošību, vairotu iedzīvotāju labklājību un ekonomikas attīstību, tā portālu LA.LV informēja Saeimas Preses dienests.

“Trīs lietas, ko īpaši gribu izcelt, atskatoties uz padarīto. Konstruktīvāks, lietišķāks Saeimas darbs, skaidra un aktīva Latvijas nostājas paušana starptautiski, stingrs atbalsts Ukrainai, kā arī parlamentārisma tradīciju, pēctecības un nozīmes kopšana,” Saeimas priekšsēdētāja amatā aizvadīto laiku raksturo E. Smiltēns.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kopš savas sanākšanas līdz šī gada 20. septembrim 14.Saeima pieņēmusi 14 jaunus likumus un 141 grozījumu likumos. Tostarp ieviests valsts aizsardzības dienests, pastiprināta robežapsardzība, panākts efektīvāks atbalsts upuriem pret varmākām, atcelti avansa maksājumi no saimnieciskās darbības un pienākums elektroenerģijas galalietotājiem segt obligātās iepirkuma komponentes izmaksas, kā arī citi iedzīvotājiem būtiski jautājumi.

Tāpat Saeima šajā laikā paudusi nelokāmu atbalstu Ukrainas neatkarībai, suverenitātei un teritoriālajai integritātei tās starptautiski atzītajās robežās un visstingrāko nosodījumu Krievijas īstenotajam agresijas karam. Kopš pērnā gada novembra Saeimā pieņemti trīs paziņojumi Ukrainas atbalstam, kā arī notikušas vairākas sēdes tās atbalstam.

Starptautiskajā dienaskārtībā šodien nav svarīgāka jautājuma par drošību, uzsver E.Smiltēns. “Lai veicinātu Latvijas ārējo drošību, notikušas augsta līmeņa tikšanās ar citu valstu spīkeriem un vadītājiem, kā arī virkne ārvalstu vizīšu. Kopā ar mūsu sabiedrotajiem īstenojām saskaņotu, aktīvu parlamentāro diplomātiju, lai stiprinātu to militāro klātbūtni mūsu reģionā, skaidri un nepārprotami paudām Latvijas pozīciju par Krievijas agresiju, kā arī iestājāmies par plašu starptautisku atbalstu Ukrainai,” akcentē E.Smiltēns.

E.Smiltēns Saeimas priekšsēdētāja amatā aizvadījis 21 tikšanos ar citu valstu spīkeriem, prezidentiem, premjeriem, ministriem, organizāciju vadītājiem un pārstāvjiem, kā arī 27 tikšanās ar ārvalstu vēstniekiem. Kā Saeimas priekšsēdētājs viņš vadījis 10 ārvalstu vizītes, tostarp uz tuvākajām kaimiņvalstīm – Igauniju, Lietuvu, Poliju, Čehiju, Zviedriju un Ukrainu.

Stiprinot parlamentārisma tradīciju un veicinot sabiedrības līdzdalību parlamenta darbā, E.Smiltēns kā Saeimas priekšsēdētājs atklājis virkni pasākumu. Atzīmējot Saeimas simtgadi, notikušas diskusijas par Latvijas parlamentārismu un likumdevēja darba organizāciju cauri laikiem, kā arī Saeimas kārtības ruļļa 100.jubilejas izdevuma un izstādes “Satversme un tās veidotāji. Brīvība. Neatkarība. Demokrātija” atklāšana.

Reklāma
Reklāma

Parlamentā sadarbībā ar citām institūcijām un nevalstiskajām organizācijām notikušas arī vairākas konferences, diskusijas un semināri, tostarp starptautiska konference par Baltijas un Ziemeļvalstu sadarbību, Saeimas un nevalstisko organizāciju forums par drošības aspektiem, kā arī enerģētikas forums. Tāpat pie Saeimas nama notika ikgadējais Barikāžu piemiņas pasākums un Ziemassvētku radošā darbnīca, sarūpējot dāvanas un sveicienus bērniem Ukrainā. Savukārt pavasarī, lai iepazītu parlamenta darba ikdienu, Saeimā Ēnu dienā pulcējās vairāk nekā 180 skolēnu, kā arī sanāca 10.Jauniešu Saeima.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.