Ralfs Freibergs mačā pret Austriju tika pie lielākā spēles laika Latvijas izlases rindās.

Freibergs: Pret Šveici jāspēlē tāpat kā pret Austriju trešajā periodā 0

Latvijas hokeja izlasei svētdien pasaules čempionāta otrajā spēlē Bratislavā pret Šveices valstsvienību jāspēlē tāpat kā trešajā periodā pret Austriju, uzskata valstsvienības aizsargs Ralfs Freibergs.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Boba Hārtlija trenētā Latvijas izlase sestdien turnīru sāka ar 5:2 pārspējot Austriju, trešajā periodā iemetot četrus vārtus, visas ripas raidot Davida Kikerta sargātā cietokšņa augšējos stūros.

Tikmēr Freibergs šajā mačā laukumā bija 23 minūtes un divas sekundes, kas bija ilgākais laiks uzvarētāju rindās. Patlaban 27 gadus vecais aizsargs uz ledus atradās, kad tika gūti abi vārti vairākumā, pirmajā no šīm epizodēm, kad Lauris Dārziņš panāca neizšķirtu 1:1, tiekot arī pie rezultatīvas piespēles.

Pēc mača Ralfs gan neslēpa, ka spēle bijusi grūta, austrieši sākumā skrējuši kā traki suņi, taču viņš visu laiku bijis pārliecināts, ka Latvija uzvarēs.

Ralfs Freibergs: “Pret austriešiem bija grūta spēle, ļoti grūta spēle. Sākumā ne viss izdevās, ilgu laiku abām komandām izredzes bija 50 uz 50. Es gan nešaubījos, ka uzvarēsim. Nezināju kā, bet biju pārliecināts, ka mēs uzvarēsim. Tomēr nebija viegli, arī aizsardzībā, jo viņi nāca pa diviem virsū, visu laiku bija spiediens un jāspēlē ļoti uzmanīgi.

Tev bija lielākais spēles laiks komandā. Kā juties uz ledus?

Es jau biju aizmirsis, kā ir spēlēt lielās arēnās, kurās ir tik karsts. Te ir daudz skatītāju. Čehijā ir lielas arēnas, bet aukstas, viņi bieži tur durvis vaļā, bet šeit bija karsti, ļoti daudz šodien izsvīdu.

Četras no piecām ripām iemetāt “devītniekos”. Tas bija apzināti, vai tā sanāca?

Pirms spēles bija laba pretinieku analīze un treneri arī teica, ka austriešu vārtsargs guļas gar zemi, tāpēc ne tikai jāmet, bet jācenšas laist pa augšu.

Bet tie metieni jau bija meistarība, jo kas mums iemeta – meistarīgi spēlētāji. Viņi juta un zināja, kur tās brīvās vietas būs un tur arī iemeta. Malači.

Ielaidāt vairākumā. Tobrīd “skudriņas pār muguru” nepārskrēja?

Vairākumā vienmēr ir nepatīkami ielaist vārtus. Bija neliels nokdauniņš, taču mēs piecēlāmies, pārbaudījām savu raksturu un pierādījām, ka esam komanda. Tas ir svarīgi.

Nākamais jau būs nopietnāks pretinieks. Kā jāspēlē pret Šveici?

Austrijai ir gana ātri spēlētāji, sākumā nebija viegli, taču galvenais, ka mēs uzvarējām. Pirms Šveices ātri jāatjaunojas un jāspēlē tā, kā trešajā periodā pret Austriju. Jācer, ka vairākumā kritīs goli, jo, ja mums aizies vairākums, tad ir labas izredzes uzvarēt.