Publicitātes foto

Gadskārtējā Dzeņa darbnīca ir klāt – nedēļas nogalē Zoodārzā izgatavos putnu būrus 1

Šajā nedēļas nogalē, 6.aprīlī un 7.aprīlī, Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā darbosies Dzeņa darbnīca, kuras laikā tiks izgatavoti putnu būri. Plānots izgatavot 250 zīlīšu un 250 strazdu būrus, kā arī 20 mākslīgās ligzdvietas Latvijā bieži sastopamam, taču maz pamanāmam putnam mizložņam.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Lasīt citas ziņas

Gan sestdien, gan svētdien no plkst.12 līdz 15 ikvienam zooloģiskā dārza apmeklētājam Dzeņa darbnīcā būs iespēja no sagatavēm izveidot pareizus putnu būrus Latvijā ierastākajiem dobumperētājiem – zīlītēm, mušķērājiem un zvirbuļiem, kā arī mājas strazdiem. Turklāt pašu gatavoto darinājumu būs iespēja ņemt līdzi un piekārt putniem tīkamā vietā savu māju apkārtnē.

Laika gaitā zoodārzā tapuši mākslīgie dobumi meža pūcēm, urālpūcēm, apodziņiem, plīvurpūcēm, pupuķiem, zaļajām vārnām, pīlēm, piekūniem, svīrēm, dzeguzēm, kā arī sikspārņiem un susuriem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā tapušie būrīši izvietoti dažādās īpaši aizsargājamās dabas teritorijās visos Latvijas nostūros, tādejādi veidojot dobumperētājiem piemērotākus apstākļus sekmīgākai ligzdošanai.

Putnu dienu laikā zooloģiskajā dārzā 6. un 7.aprīlī plkst.11 notiks stundu garas ekskursijas “Galvā putni”. Tajās būs iespēja uzzināt neparastus stāstus par zooloģiskajā dārzā mītošajiem putniem, to dzīvesveidu, uzvedību un piedzīvojumiem.

Nākamajās brīvdienās, 13.aprīlī un 14.aprīlī Dzeņa darbnīca dosies uz Rīgas Zoodārza filiāli “Cīruļi” Kalvenes pagastā. Tur no plkst.12 līdz 15 ikviens “Cīruļu” apmeklētājs varēs ieskandināt pavasari, uzbūvējot zīlīšu vai strazdu būri un pēc tam piekarot to savas mājas apkaimē, lai putniem skaņa dziesma un priecīgs prāts, pēcnācējus audzinot.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.