Kultūra
Mūzika un deja

Gatavojoties Dziesmu svētku tradīcijas 150 gadiem, aicina rakstīt kora dziesmas0

Publicitātes foto

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) aicina komponistus, mūzikas autorus un aranžētājus piedalīties “Kora dziesmu konkursā 2019” un radīt oriģinālskaņdarbus un tautas dziesmu apdares koriem, kā arī koru diriģentus – dalīties ar pēdējos gados radīto kora mūziku, LA.lv uzzināja LNKC.

Latvijas Nacionālā kultūras centra koru un vokālo ansambļu nozares eksperts Lauris Goss stāsta: “Gatavojoties Dziesmu svētku 150 gadu jubilejai, šis ir atbilstošākais brīdis radīt, apzināt un savākt vienkopus skaistākos un skanīgākos pēdējos gados radītos skaņdarbus amatierkoriem. Līdzās kora dziesmu konkursam lūdzam arī pašus koru diriģentus dalīties un piedāvāt skaņdarbus un tautasdziesmu apdares, kas radītas laika posmā no 2015. līdz 2019. gadam.”

Konkursam darbi jāiesniedz LNKC līdz 30. aprīļa vakaram. Tos vērtēs LNKC izveidota ekspertu žūrijas komisija. Labākie skaņdarbi tiks izdoti nošu krājumā, kā arī atskaņoti koncertā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē šī gada 28. septembrī.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.