Reklāmraksti

Grāmata, kas palīdz bērniem iemācīties atpazīt, nosaukt vārdā un saprast savas emocijas0

Foto: Shutterstock

Kā Tu jūties? Šodienas saspringtajā dzīves ritmā, bieži vien mēs neiedziļinoties patiesajās izjūtās noberam “viss labi” un iegrimstam tālāk savās domās un darbos. Aiz laika trūkuma vai vienkārši nevēlēšanās iedziļināties savās emocijās, bieži jūtamies dusmīgi vai neapmierināt, bez kāda īpaša iemesla.

Precīza savu emociju noteikšana un likumsakarību meklējumi parastās ikdienas situācijas ir prasme, kuru pieprot ne katrs pieaugušais. Šis iemaņas ir svarīgi izkopt jau no bērnības un praktizēt visas dzīves laikā.

Izdevniecība “Latvijas Mediji” laidusi klajā katalāņu rakstnieces un ilustratores Annas Ļenasas bērnu grāmatu “Krāsu mošķis.” Grāmata noderēs kā vecākiem, tā pedagogiem, attīstot bērnu socālemocionālo kompetenci. Iemācoties atpazīt savas emocijas un runāt par tām, uzlabojas bērnu komunikācijas prasmes vienam ar otru un pieaugušajiem. Šī grāmata ir kļuvusi par starptautisku bestselleru, tā palīdz bērniem iemācīties atpazīt, nosaukt vārdā un saprast savas emocijas viņiem saprotamā un pieņemamā veidā.

“Fantastiska grāmata! Es domāju, ka šai jābūt katra bērna plauktā.
Ar bērniem ir jārunā par emocijām, ka ir normāli dusmoties, būt bēdīgam vai arī kliegt aiz laimes. Emocionālā inteliģence ir ļoti svarīga. Šī grāmata noteikti noderēs, kad bērns sapinās savās emocijās, ņemiet to ārā no plaukta un kopā ar krāsu mošķi atpiņķējiet savas emocijas. Vēl vēlos piebilst, ka man ļoti patīk grāmatas ilustrācijas” grāmatu blogere Zane Berce.
“Mani pārsteidz, cik ļoti saprotami viegli mans trīsgadnieks sevī mācās atpazīt emocijas! Tikai vienu reizi situācijā, kad viņš iesita brālim, mēs abi kopā paņēmām grāmatu, lai pārrunātu, kādas krāsas mošķītis tagad viņam pamodies. Un viņš vēl negribēja saukt neko vārdos, tikai parādīja. Un es aicināju padomāt, kā tagad jūtas brālis. Un tad es uzdevu viņam jautājumu – varbūt bija kaut kas, kāpēc brālis tagad ir zilais mošķītis (bēdīgs), jo nākamais solis pēc emociju atpazīšanas ir saistīt tās ar kādu darbību. Un tad viņš atbildēja, ka tas tāpēc, ka esot iesitis. Un es aicināju viņu padomāt, varbūt ir kaut kas tāds, ko viņš varētu darīt, lai brālis būtu atkal priecīgs, un viņš aizskrēja atvainoties. Un tad atskrēja atpakaļ, lai parādītu man grāmatā, ka tagad gan viņš, gan brālis ir dzeltenie – prieka mošķīši.

Mani tik ļoti aizkustina, ka bērniem patīk šķirot savas emocijas! Un tas vien ir pierādījums, cik ļoti svarīgi tas ir” grāmatu blogere Agnese Kalēja.
Grāmata “Krāsu mošķis” ir iekļauta Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” 2020. gada rekomendēto grāmatu kolekcijā un International Literacy Association/Children’s Book Council 2019. gada ieteicamo grāmatu sarakstā.

LA.lv
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Kādu ūdens sildītāju izvēlēties savam mājoklim?
16. jūnijs, 2020
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Ceļvedis tvaika nosūcēju pasaulē: dažādi tvaika nosūcēju tipi un padomi, kā iegādāties piemērotāko no tiem
16. jūnijs, 2020
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Ceļvedis skrituļdēļu pasaulē: dažādi skrituļdēļu tipi un to priekšrocības
16. jūnijs, 2020

Lasītākie

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Laukos
“Zemes cenas pieaug.” “Altum” vadītājs Bērziņš intervijā arī atklāj, ka koronavīruss nav mazinājis interesi par zemi
Intervija 11 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Eiropas Komisija apstiprinājusi 250 miljonu eiro ieguldīšanu “airBaltic” kapitālā
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Levits darbojas tik pasīvi, lai nesašūpotu valdību. Profesore Kreituse par prezidenta darbu gada griezumā 2
9 stundas
LL
Lato Lapsa
Latvijā
Kā VID izbeidz no sabiedrības acīm slēpto kriminālprocesu pret “savu” degvielas zagli 5
16 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Diktators, kurš kļūst smieklīgs, vairs nav bīstams. Viņa dienas ir skaitītas
8 stundas