Publicitātes foto

Gribi iemācīties jodelēt? Šveices meistars Cenders “Gorā” sniegs meistarklasi 0

No 5. līdz 11. septembrim notiek festivāls “Baroka mūzikas dienas Rēzeknē”, kuru laikā Latvijā viesosies modernās jodelēšanas meistars, vokālais akrobāts Kristiāns Cenders (Šveice), kurš piedalīsies muzikālajā pastičio “Re:Frics” 9.”septembrī, uzveduma koncertversijā 11. septembī un sniegs dziedāšanas meistarklasi 10. septembrī, LA.lv uzzināja koncertzālē “Gors”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai tiešām tikai sakritība? Cilvēku uzmanības centrā nonācis kārtējais “Simpsonu” pareģojums 13
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 29
Bundesvēra ģenerālinspektors brīdina par draudiem: “Krievijas armija orientējas Rietumu virzienā”
Lasīt citas ziņas

Šveicietis Kristiāns Cenders (Christian Zehnder) ir savas balss virtuozs, kurš pats rada mūziku, sākot no Alpu tradicionālajai līdz džeza un laikmetīgajai mūzikai. Piedalīšanās festivālā “Baroka mūzikas dienas Rēzeknē” Kristiānam Cenderam būs otrā viesošanās reize Latvijā – 2010. gadā viņš jaunās mūzikas festivālā “Arēna” sadarbojies arī ar Latvijas Radio kori.

“Īpaši interesanta būs Cendera piedalīšanās 9. septembra Šveices–Latvijas kopprojektā Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē, Gasparam Fricam veltītajā muzikālajā uzvedumā, pastičio “Re:Frics”, kuru Baroka mūzikas dienās Rēzeknē veido Bāzeles senās mūzikas grupa “Kesselberg Ensemble” un Latgales vēstniecība GORS, sadarbojoties ar Šveices māksliniekiem – jau pieminēto dziedātāju un komponistu Kristiānu Cenderu, semplu mākslinieku Vincentu Flikigeru, tango grupas “Plant-T” dejotājiem Lionelu Vircu un Liju Džeikeri, un ar latviešu radošo grupu – režisori Māru Zaļaiskalns, tērpu mākslinieci Ināru Apeli, scenogrāfi Dainu Salmiņu un gaismu mākslinieku Ervīnu Šaicānu,” kārdina “Gors” pārstāve Edīte Husare.

CITI ŠOBRĪD LASA

Muzikālajā pastičio savīsies senā un mūsdienu mūzika, šveiciešu tradicionālā dziedāšana un tango deja, lai kopā atklātu jaunu skatu uz šī gada festivāla centrā esošo Šveices komponistu Gasparu Fricu.

“Pastičio “Re:Frics” būs ne vien jauna versija par šveiciešu komponista daiļradi, bet arī neierasts skats uz GORS Lielo zāli, kurā ar scenogrāfijas un netradicionālu skatītāju vietu izkārtojumu tiks radīta Ženēvas parka noskaņa. Kristiāns Cenders pastičio uzstāsies gan ar solo numuru, gan piedalīsies īpaši baroka orķestrim un viņa balsij aranžētā Frica skaņdarbā. “Re:Frics” koncertversija 11. septembrī plkst. 18 būs klausāma arī Latvijas Radio 1. studijā un tiešraidē Latvijas Radio 3,” pauda Husare.

Savukārt sestdien, 10. septembrī ikvienam interesentam ir iespēja piedalīties Kristiāna Cendera vadītajā virstoņu dziedāšanas meistarklasē, pēc kuras varēs noskatīties dokumentālo filmu ar K. Cendera piedalīšanos “Dzimtenes skaņas” (Heimatklänge). Ieeja meistarklasē un uz filmu ir bez maksas.

Kristiāns Cenders ir īpašu seno dziedāšanas tehniku virtuozs. Pirms klasiskā baritona dziedāšanas studiju beigšanas studējis džeza ģitāru. Turpmākā apmācība virstoņu dziedāšanā noveda pie brīva, neverbāla stila dziedāšanas un tikai viņam raksturīga unikāla mūzikas kosmosa, kas bieži ir uz robežas starp sniegumu un muzikālu teātri. 1996. gadā Kristiāns kopā ar pūšamo instrumentu meistaru Baltazaru Štreifu izveidoja godalgoto un starptautiski slaveno duetu “Stimmhorn”, kura pastāvēšanas laikā tika izdoti neskaitāmi albumi, filmas un muzikālas teātra izrādes. Grupa spēlēja eksperimentālo etno mūziku, devās koncertturnejā pa visu pasauli sadarbībā ar tādām mūzikas grupām kā Huun-Hur-Tu, Āfrikas virstoņu kori un daudziem citiem. Kristiāns savos solo projektos, “Kraah”, “Gländ”, “Oloid” un citos, sadarbojies ar tādiem māksliniekiem kā Kristops Marthalers, Barbara Širmera, Noldi Elders, Dons Lī un citiem, strādājis kā režisors un komponists Bāzeles teātrī, Zalcburgas festivālā, Manheimas, Lucernas teātrī.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.