Ekrānuzņēmums/Bez Tabu

“Gūlās manā gultā un teica, ka jāguļ kopā.” Pašvaldība Sanitai sagādā pārsteigumu, dzīvoklī izmitinot svešinieku 0

Jaunjelgavas iedzīvotāja ar otrās grupas invaliditāti, pašvaldības sociālā dienesta kliente neizpratnē, kāpēc dzīvoklī, ko viņai piešķīrusi pašvaldība, sociālais dienests blakus istabā izmitina citas, svešas personas ar nelāgiem paradumiem, piemēram, kuras aizraujas ar alkohola lietošanu, vēsta raidījums “Bez Tabu”.

Sieviete atklājusi, ka ar nevēlamajiem dzīvokļa kaimiņiem un viņu pudeles brāļiem jādala koplietošanas telpas – duša, tualete un virtuve. Sieviete piedzīvojusi pat dzīvokļa biedra uzmākšanos, kad viņš bijis alkohola reibumā.

Traumējošā pieredze likusi mukt no mājām.

Jaunjelgavas iedzīvotājai Sanitai, kura uzauga bērnunamā, sasniedzot pilngadību, Jaunjelgavas pašvaldība ierādīja dzīvokli mazpilsētas nomalē, daudzstāvu namā. Ilgus gadus miteklī dzīvojot viena, pirms dažiem gadiem sociālais dienests šajā pašā dzīvoklī vienā no istabām, nesaskaņojot ar Sanitu, sāka izmitināt citus grūtībās nonākušos.

Sanita, jaunjelgaviete, otrās grupas invalīde:
“Sākumā dzīvoklī dzīvoju viena. Tad blakus istabā iebāza gulošu tanti, man neziņojot. Vēlāk dzirdēju apvainojumus, ka man neesot sirds, ka esmu bezsirde, ka es viņai ūdeni nevarot pienest. Vēlāk tantiņu aizveda. Pēc tam blakus istabā ielika vīrieti dzērāju. Kad bija alkohola reibumā, plijās man virsū. Gūlās manā gultā un teica, ka jāguļ kopā. Es viņam teicu, ka negulēšu kopā. Teicu, lai vācas prom.”

Traumējošā pieredze, dzīvojot vienā dzīvoklī ar kaimiņiem, likusi Sanitai mukt no mājām. Tagad viņa dzīvo pie draudzenes.

Sanita, jaunjelgaviete, otrās grupas invalīde:
“Es zvanīju sociālajiem, teicu, sūdzējos. Viņi prasa, vai tiešām ir tik traki. Saka, ka vajagot draudzēties. Kā var draudzēties, ja plijas virsū? Bāž vienā dzīvoklī visādus vīriešus. Viņi man saka: kāda tev daļa? Atļauja, lai izmitinātu, neesot jāprasa, varot likt, ko grib.”

Saistītie raksti
Sanita arī stāsta, ka iedzert mīlošais kaimiņš ar pudeles brāļiem nodarot kaitējumu miteklim.

Jaunjelgavas novada Sociālā dienesta vadītāja Evija Elksne, komentējot Sanitas pārmetumus par svešinieku izmitināšanu blakus istabā, uzsver, ka pašvaldībā trūkst mitekļu, ko piešķirt grūtībās nonākušajiem. Tāpēc, kamēr tiek rasts pastāvīgs risinājums, nākoties izlīdzēties šādi.

Plašāk “Bez Tabu” sižetā: