“Igaunijai tagad vairāk nekā jebkad ir nepieciešama stabili funkcionējoša valdība, kas balstīta kopīgās vērtībās,” paziņojusi premjerministre Kaja Kallasa.
“Igaunijai tagad vairāk nekā jebkad ir nepieciešama stabili funkcionējoša valdība, kas balstīta kopīgās vērtībās,” paziņojusi premjerministre Kaja Kallasa.
Foto: Hollie Adams/AFP/SCANPIX

“Guvusi labumu no šī amorālā biznesa” Igaunijā pieprasa premjerministres Kajas Kallasas atkāpšanos par viņas saistību ar Krievijas biznesu 50

“Igaunija jau vairāk nekā pusotru gadu ir Ukrainas atbalstītāju priekšgalā. Jau pirms pilna mēroga kara sākuma mēs piegādājām Ukrainai ieročus un ekipējumu, kas palīdzēja Ukrainai vispirms saglabāt brīvību, bet tagad sākt pretuzbrukumu. Mums jābūt lepniem par savu ieguldījumu drosmīgās tautas cīņā par brīvību,” teikts partijas paplašinātās valdes sēdes paziņojumā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā
Mājas
FOTO. “Īpašnieks izīrē saulainu dzīvokli!” Rīgā var atrast īres dzīvokļus zem 200 eiro mēnesī, bet… 1
TV24
Vitenbergs: Baumu līmenī ik pa brīdim izskan, ka parlamentārā sekretāre ir “nokodusi” ministri
Lasīt citas ziņas

“Tomēr šajās dienās, tā vietā, lai turētu galvu augsti paceltu, mums ar ukraiņiem nākas sarunāties nolaistām acīm. Igaunijas valsts augstākajai pārstāvei, Republikas premjerministrei, bija kāds rūpīgi slēpts noslēpums. Uzņēmums, kura līdzīpašnieks ir viņas vīrs, visu kara laiku ir vedis uz Krieviju preces, uz kurām tagad attiecas sankcijas, un nodrošinājis sev un saviem biznesa partneriem miljonus, pat desmitiem miljoniem lielus ieņēmumus. Turklāt pati premjerministre ir veikusi finansiālus ieguldījumus sava vīra uzņēmumā un tādējādi guvusi labumu no šī amorālā biznesa,” norāda “Isamaa” valde.

Tēvzemieši arī uzvēruši, ka Kallasa līdz šim nav sniegusi izsmeļošus paskaidrojumus sabiedrībai vai vismaz atvainojusies.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Premjerministre kļuvusi par dubultstandartu paraugu. Pēdējās dienās viņa skaidri parādījusi, ka prasības un noteikumi, ko viņa kā premjerministre izvirzīja Igaunijas uzņēmumiem – jebkāda uzņēmējdarbība Krievijā ir nepieņemama -, neattiecas uz viņas pašas ģimenes locekļiem. Šī liekulība neatstāj viņai izvēles brīvību,” uzsver opozīcijā esošie politiķi.

“Igaunijas valdības vadītājam jābūt ne tikai personai, kas pārstāv valsti, bet arī Ukrainas atbalsta aizstāvim pasaulē. Pašreizējais skandāls devis triecienu viņas reputācijai, kas samazina Igaunijas uzticamību mūsu sabiedroto acīs. Premjerministres pienākums ir uzņemties politisko atbildību. “Isamaa” pieprasa Kajas Kallas atkāpšanos,” teikts paziņojumā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.