Foto: Dainis Bušmanis

Iedzīvotāji iebilst pret “Rimi” tirdzniecības centra būvniecību Ikšķiles vēsturiskajā centrā 87

Ikšķiles iedzīvotāji iebilst pret “Rimi” tirdzniecības centra būvniecību Ikšķiles vēsturiskajā centrā, aģentūru LETA informēja iedzīvotāju pārstāve Baiba Valdmane-Muraška.

VIDEO. Vai vasara vispār būs? Bricis par laikapstākļiem maijā un jūnijā
“Tas nekas, ka Latvija NATO, te ir daudzi, kuri Putina tankus sagaidītu ar sajūsmu,” uzskata krievu miljonārs Čičvarkins
FOTO. “Tērps pa tiešo no Maskavas pasūtīts?”: Jolantas Gulbes-Paškevicas apģērbs soctīklos izraisa “vētru”
Lasīt citas ziņas

Viņa atgādināja, ka pagājušā gada 27.janvārī nu jau bijusī Ikšķiles novada dome grozīja teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumus. Rezultātā Ikšķiles vēsturiskajam centram – Daugavas ielejas ainaviski vērtīgajai teritorijai, kas ietver Ikšķiles tautas namu, brīvdabas estrādi, Ozoliņa parku, Ikšķiles luterāņu kapu teritoriju un vēsturiski izveidojušos savrupmāju apbūvi ap Peldu ielu, tika mainīts atļautais apbūves zonējums.

Lēmums tika pieņemts, neievērojot ne plānošanas pēctecību, ne esošo apbūves raksturu, zonējot minēto teritoriju kā jaukta centra apbūvi, kurā iespējams izbūvēt arī darījumu un pakalpojumu objektus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Valdmane-Muraška uzsver, ka iedzīvotāju centieni noskaidrot šāda zonējuma maiņas pamatotību pašvaldības organizētajās sabiedriskajās apspriešanās bija nesekmīgi. Tajā pašā laikā sociālo tīklu vietnēs jau bija pieejamas teritorijas “Dalbiņi- 2” izmantošanas skices ar “Rimi” veikala logo.

Iedzīvotāju pārstāve norāda, ka blakus Ikšķiles luterāņu kapu teritorijai un vēsturiskai savrupmāju apbūvei tiek plānots tirdzniecības centrs ar 1390 kvadrātmetru (m2) lielu tirdzniecības platību un 123 autostāvvietām, kam analogs piemērs ir Ogrē, Daugavpils šosejas malā nesen atvērtais “Lidl” veikals ar 1440 m2 lielu tirdzniecības zāli un 148 autostāvvietām.

Jaunceļamais tirdzniecības centrs plānots Ikšķiles pilsētas ainaviski vērtīgā teritorijā, ietverot gan vienu no senākajiem parkiem, gan Daugavas krasta ainavu un promenādi, kas veido pilsētas identitāti un apbūves vērtības, pauž iedzīvotāji.

Viņi uzskata, ka šāda tipveida lielveikala būvniecība konkrētajā zemes gabalā un Daugavas krasta ainavas vērtīgākajā daļā ir nepieļaujama un būvniecības iecere ir noraidāma – netiek ievērota plānošanas pēctecība un nav izvērtētas būvniecības sekas un ietekme uz apkārtni.

Jau formulējot Ikšķiles novada Ilgtermiņa attīstības stratēģiju 2011.-2030.gadam, tika definēts, ka Ikšķile ir “saliedēta iedzīvotāju kopiena, kas atbildīgi piedalās lēmumu pieņemšanā par publiskās ārtelpas un kultūrvides veidošanu, veido kopējas tradīcijas un videi draudzīgā veidā apsaimnieko savu īpašumu, tādējādi nodrošinot esošām un nākamām paaudzēm augstu vides kvalitāti.”

Kopš novadu apvienošanas, lēmumu pieņemšanā piedalās Ogres novads, kurš pašlaik ir izstrādājis kopējo novada Ilgtermiņa attīstības stratēģijas projektu, kur tā vīzijā līdz 2034.gadam ir nolemts, ka “Ogres novads ir Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma un dabas vides glabātājs, popularizētājs un attīstītājs jaunā, inovatīvā kvalitātē”. Kā viena no svarīgām rīcībām ir jāmin pienākums nodrošināt novadā esošo dabas un ainavisko vērtību saglabāšanu, atjaunošanu vai pilnveidošanu.

Diemžēl Ikšķiles novada dome 2021.gada sākumā, steigā, pirms pašvaldību vēlēšanām, izstrādājot un pieņemot jaunu teritorijas plānojumu, ir pārkāpusi iedzīvotājiem dotos solījumus. Apstiprinātais teritorijas plānojums ir pretrunā arī jaunā Ogres novada attīstības stratēģijā noteiktajiem principiem un vadlīnijām. Līdz ar to 2021.gadā steigšus virzītā būvniecības iecere, kuras ierosinātājs ir SIA “Plesko Real Estate”, un kas ir iekļauta apstiprinātajā teritorijas plānojumā, neatbilst iedzīvotāju interesēm, aizskar viņu tiesības dzīvot labvēlīgā vidē un nodarīs kaitējumu Ikšķiles pilsētas ainavai un vides kvalitātei.

“Mēs, Ogres novada un Ikšķiles pilsētas iedzīvotāji, esam “pret” minētā lielveikala būvniecību Ikšķiles vēsturiskajā centrā,” pausts paziņojumā.

Rīt, 22.janvārī, un 23.janvārī, Peldu ielā 8, Ikšķilē, no plkst.9 līdz 17 aktīvisti aicina klātienē iepazīties ar būvniecības ieceri un Ikšķiles iedzīvotāju viedokli. Iedzīvotāji aicina izteikt savu viedokli būvniecības ieceres prezentācijā, kas notiks 25.janvārī plkst.18 pašvaldības tīmekļa vietnē videotiešsaistē.

LETA jau vēstīja, ka no 10.janvāra līdz 8.februārim notiek publiskā apspriešana par tirdzniecības centra “Rimi” būvniecību “Dalbiņi-2”, Ikšķilē, liecina paziņojums pašvaldības mājaslapā.

SAISTĪTIE RAKSTI

Iedzīvotāji šajā laikā var iepazīties ar būvniecības ieceres dokumentāciju Ogres novada pašvaldības ēkas Brīvības ielā 33, Ogrē 1.stāva priekštelpā, kā arī Daugavas prospektā 34, Ikšķilē.

Rakstiskie priekšlikumi un ierosinājumi līdz 8.februārim jāsūta pa pastu vai jāiesniedz Ogres novada pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā.Elektroniski parakstīti iesniegumi nosūtāmi uz elektronisko pastu “[email protected]”, norādot “Tirdzniecības Centrs Dalbiņi-2”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. Vai vasara vispār būs? Bricis par laikapstākļiem maijā un jūnijā
“Tas nekas, ka Latvija NATO, te ir daudzi, kuri Putina tankus sagaidītu ar sajūsmu,” uzskata krievu miljonārs Čičvarkins
FOTO. “Tērps pa tiešo no Maskavas pasūtīts?”: Jolantas Gulbes-Paškevicas apģērbs soctīklos izraisa “vētru”
“300 000 Latvijas iedzīvotāju prezidents ir Putins,” atklāj bijušais ministrs
Apinis: Kariņ, ļauj Pavļutam turpināt Golubevas darbu, paņems vēl Juhņēviču līdz, lai vada dzeloņdrāšu iepirkuma biroju
Lasīt citas ziņas
“Diemžēl man ir sliktas ziņas visiem mūsu skatītājiem…” Rajevs par notikumiem Mariupolē
NA aicina Kariņu vēlreiz apsvērt Vitenberga demisijas pieprasījumu
“Tā arogance!” Rostovskis atklāj, kurš pēc uzņēmēju domām ir neprofesionālākais ministrs
Agris Liepiņš: Klausoties “Saskaņas” deputātos, liekas, ka vajadzētu uzņemt komēdiju – “Krievu nacionālās īpatnības, kritušos karavīrus pieminot”
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1922. gada 17. maijā
22:49
NA aicina Kariņu vēlreiz apsvērt Vitenberga demisijas pieprasījumu
22:45
“Diemžēl man ir sliktas ziņas visiem mūsu skatītājiem…” Rajevs par notikumiem Mariupolē
22:31
“Vai latvieši ir pelnījuši savu valsti? Politiķi dara to, ko neviens neuzdrošinātos savā biznesā un mazdārziņā,” uzskata Lapsa
APTAUJA. Vai esat gatavi ziedot okupāciju simbolizējošā pieminekļa Rīgā nojaukšanai?
SPECIĀLIZLAIDUMS. Jaunākais par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu
Pirmā tiesu instance attaisno autovadītāju krimināllietā par Rīgas mēra ģimenes locekļu sabraukšanu
Podoļaks: Sarunas ar Krieviju ir apturētas
Zviedrija parakstījusi pieteikumu par uzņemšanu NATO; Somijas parlaments atbalsta pieteikuma iesniegšanu
“300 000 Latvijas iedzīvotāju prezidents ir Putins,” atklāj bijušais ministrs
Māris Antonevičs: Etniskā kārts un citi ministres aizstāvju argumenti
Kuras partijas ierindojušās partiju reitinga augšgalā?
Ukrainas ministrs un “Azovstaļ” īpašnieki aicina Latvijas valdību atbalstīt DLRR
“Šī vieta nekad nav bijusi skaista…” Neatkarības laukums savu nosaukumu netur godā
Krievija izstājas no Baltijas jūras valstu padomes
“Mums jāsaņem garantijas.” Turcija izvirza prasības sakarā ar NATO paplašināšanu
Nosauc ceļu posmus, pa kuriem no 20.maija varēs braukt ar 110 km/h ātrumu
VIDEO. “Viņiem jāsaprot, ka šausmīgā Krievija ir blakus!”: TV kanālā “Pervij kanal” izteikti draudi Latvijas politiķiem
Kas notiek ar sankcijām un ekonomiskajām attiecībām Latvijas un Baltkrievijas starpā?
Bijušais iekšlietu ministrs Gulbis: Golubevai nevajadzēja pamest valsti
“Ruka kungs šobrīd ir vairāk nobažījies par savu vietu,” Kreituse komentē šī brīža “politisko vētru” pēc 9. maija
VIDEO. Diriģents Ints Teterovskis Tavs Auto TV izmēģina jauno Hyundai TUCSON Hybrid
Pēc rietumvalstu sankciju noteikšanas Krievija samazina automobiļu ražošanas drošības standartus
VIDEO. “Jā, man ir svarīgi apprecēties!”: žurnāliste Una Ulme gatavojas trešajām kāzām
Sēj salātus, stāda zemenes un vasaras puķes. Kas darāms dārzā no 17. līdz 23.maijam?
Cepeškrāsnī ceptas sēnes ar sieru
Nedēļas sākums var būt ļoti emocionāls un sāpīgs. Horoskopi no 16. līdz 22. maijam