Dabā
Medības

Igaunijā piešķir atļaujas lāču nomedīšanai ārpus sezonas0

Foto no Igaunijas Mednieku savienības

10.jūlijā Igaunijas Vides aģentūra izsniegusi trīs atļaujas, lai nomedītu lāčus ārpus medību sezonas Tartu un Rietumviru apriņķos. Šīs speciālās atļaujas ir derīgas līdz mēneša beigām, kad 1.augustā Igaunijā sākas lāču medību sezona.

Igaunijas Mednieku savienības prezidents Magnus Pusts skaidro, ka pēdējā laikā ievērojami pieaudzis laču skaits valstī, kas nozīmē to, ka palielinās arī postījumu apjoms. Tā kā konstatēti vairāki uzbrukumi bišu saimēm, kā arī fermām, pieņemts lēmums izsniegt speciālās atļaujas.

No aprīļa līdz jūnijam Vides aģentūra konstatējusi un apstiprinājusi uzbrukumus vairāk nekā divdesmit bišu saimēm. Tāpat jauns lācis ielauzies kādā fermā, uzbrūkot vistām. Lācis to darījis atkārtoti. Tika konstatēts, ka lāči mielojušies zemeņu laukos, nodarot ievērojamus postījumus.

Igaunijas Vides aģentūra uzskata, ka lāču nomedīšana ārpus medību sezonas šajā gadījumā ir nepieciešams instruments, lai novērstu potenciālos draudus cilvēku veselībai un dzīvībai vietās, kur lāči nodarījuši postījumus. Tāpat svarīgi ir arī novērst turpmākos iespējamos lāču nedarbus. Pēc rudens uzskaites tiek lēsts, ka 2017.gadā Igaunijā bija ap 700 lāču. Pagājušā medību sezonā Igaunijā lāču nomedīšanas limits tikai noteikts 56 indivīdu, no kuriem nomedīti 54 lāči.

Spriežot pēc novērojumiem, arī Latvijā tiek novēroti arvien vairāk lāču, ne tikai jauni indivīdi, bet arī lācenes ar lācēniem, kā arī pieauguši tēviņi. Tāpat dažviet konstatēti lāču izpostīti bišu stropi. Tiek lēsts, ka Latvijā varētu būt no 20 līdz 50 lāčiem. Latvijā lāču medības pašlaik ir aizliegtas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

Ieva Ēvalde
Ekonomika
“Jaunie vecāki laimīgi brauc mājās ar jaundzimušo, bet jāskatās uz krematoriju!” Ko valmierieši domā par to, ka kļūst par “bēru galvaspilsētu”?
55 minūtes
IK
Inga Kaļva-Miņina
Kultūra
“Mūsdienu komforta pasaulē lasīšana kļūst par ko līdzīgu dārzu ravēšanai vai malkas skaldīšanai!” Dzejnieks Valentīns Lukaševičs par latgaļu valodas vērtību
Intervija 57 minūtes
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Ja liberālajā Rietumu sabiedrībā dažviet ir atļauta eitanāzija vai asistēta pašnāvība, tad kāpēc gan neļaut slimot ar Covid-19?
52 minūtes
IB
Ivars Bušmanis
Latvijā
Lielauces centra iedzīvotāji pašu spēkiem līdz nepazīšanai izmaina savu daudzdzīvokļu namu pagalmu
15 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Urnu es saņēmu, bet kas tur iekšā? Es nezinu,” Dairis šokā par apbedīšanas biroja nekaunību 1
12 stundas