Indriksone: Jo dārgāka elektrība, jo dārgāki vadi – tā tas patiesībā arī sanāk 194

Vai uz šo elektrības rēķinu tēmu ir jāskatās kā uz tādu investīciju, jo mēs maksājam patieso cenu par pievadu un mēs vienlaikus gribam, lai pēc iespējas daudz vairāk saules paneļu tiktu uzstādīti, vēja rotori, tātad aizvien jauni pieslēgumi. Tā ir tā cena.

Reklāma
Reklāma
“Tas ir beigu sākums! Melni mākoņi dosies tur, kur lec saule!” Nostradama prognoze 2025. gadam 20
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
“Jūs aizbraucāt, bet kaut ko šeit uz ēdamgalda aizmirsāt!” – kempingā paviesojušies “sivēni”? 78
Lasīt citas ziņas

Šāds jautājums radies TV24 raidījuma “Ziņu TOP” vadītājam Ansim Bogustovam, savukārt atbildi viņam raidījumā sniegusi Ilze Indriksone, ekonomikas ministre (NA).

Ministre norāda: “Tā cena tāda ir, bet lielākā ietekme tiešām bija šī te elektroenerģijas dārdzība, lai cik tas izklausītos jocīgi. Pretestība ir pretestība, un elektroenerģija zūd tajos vados. Jo elektrība ir vērtīgāka, jo zudums naudas izteiksmē ir daudz lielāks. Tāpēc tas pieminētais sarkasms – jo dārgāka elektrība, jo dārgāki vadi – tā arī patiesībā sanāk.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bet ir vēl otra versija – visa tā tīklu infrstruktūras uzturēšana ir ļoti atkarīga no tā, cik mēs tos ļoti noslogojam un efektīvi izmantojam. Jo vairāk patērētāju ir un jo vairāk šo elektroenerģiju mēs tērējam, tad uz katru patērētāju tās izmaksas infrastruktūras uzturēšanai ir mazākas.”

Vai ministre aicināt cilvēkus kritiski izvērtēt, vai vajag tos 32 ampērus nākotnē vai aizejam uz 24?

Indriksone atbild un dalās arī savā pieredzē: “To noteikti vajag izvērtēt, un tas būtiski samazinās šīs izmaksas, jo es arī savā mājoklī esmu paskatījusies, ka man tehniski varētu nevajadzēt trīs fāžu pieslēgumu, bet tas nozīmē, ka man rūpīgi ir jāpaskatās, kā man kuras elektroierīces ir pievienotas un kā tas strādā. Un, ja sarēķina, es saprotu, “Latvenergo” mājas lapā ir tā formula, sarēķina un tad var saprast, vai vajag tās trīs fāzes vai pietiek ar vienu.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.