Vanaga par svešvalodu apguvi vidusskolās: Tā būs kārtējā problēma, ar ko saskarsimies 57

TV24 raidījuma “Uz līnijas” skatītājs: “Gribu parunāt par otro svešvalodu vidusskolās. Angļu valoda ir pati par sevi, tā ir obligāta, bet var mācīt spāņu vai franču… Es ierosinu – 10., 11., 12. klasē katrā vienu gadu mācīt vienu no Eiropas lielajām valodām.” Priekšlikumu komentē Inga Vanaga, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja.

Reklāma
Reklāma
Skolas direktora viedoklis par skolotāju apdāvināšanu mācību gada noslēgumā: “Sabiedrība ir morāli slima ar šīm dāvanām un pateicībām”
Receptes
22 dažādas auksto zupu receptes karstām vasaras dienām – ar bietēm un bez, saldas un sāļas, vieglas un sātīgas
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
Lasīt citas ziņas

“Tātad, krievu valoda nevarēs būt kā otrā svešvaloda, to politiķi ir lēmuši, bet tajā pašā laikā nav līdz galam izvērtējuši, vai ir ar ko aizvietot – veidojas vakuums,” atbild viņa.

“Citu Eiropas Savienības valstu svešvalodu skolotāju akūti trūkst un diemžēl nākamajā studiju gadā tajās tiek samazināts arī budžetvietu skaits. Tā būs kārtējā problēma, ar ko saskarsimies. No vienas puses, vienu svešvalodu aizliedzām, bet vietā mēs nevaram neko piedāvāt un nespējam sagatavot savlaicīgi jaunos svešvalodu skolotājus,” rezumē Inga Vanaga.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.