Latvijā
Sabiedrība

Iniciatīva par viendzimuma partnerattiecību reģistrēšanu iesniegta Saeimā. Aptaujāti arī politķi7


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/AFP

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss” vairāk nekā 10 000 parakstus savākusī iniciatīva ir iesniegta Saeimā, lasāms iniciatīvas autoru paziņojumā portālā “Manabalss”.

Parakstu vākšana sākta 9.martā, un šajā laikā par to parakstījušies vismaz 10 537 cilvēki.

Aģentūras LETA aptaujātie politiķi gan pauduši skepsi par iespējamību šai iniciatīvai gūt atbalstu Saeimā. Piemēram, politiskā partija “KPV LV” norādījusi, ka šis jautājums būtu jālemj referendumā.

Savukārt Jaunā konservatīvā partija (JKP) pauda skepsi, atminoties 2019.gadā noraidīto iniciatīvu par Kopdzīves likuma ieviešanu.

Iniciatīvā uzsvērts, ka iespēja legāli reģistrēt viendzimuma partnerattiecības ir vienlīdzības jautājums visās Eiropas Savienības dalībvalstīs, tai skaitā arī Latvijā.

Patlaban viendzimuma pāriem legālu atzīšanu piedāvā 47 valstis, no kurām 27 ietilpst Eieorpas Savienības (ES) Padomē. Pirmā valsts pasaulē, kas atļāva viendzimuma pāriem slēgt civilo savienību, bija Dānija, kas par šādu soli izšķīrās 1989.gadā.

Saistītie raksti

Iniciatīvas autors Raimonds Petrovics iepriekš atgādināja, ka diskusijās par viendzimuma pāru laulībām visasākās domstarpības parasti raisa priekšstati par to, kas ir laulība, bet nereti diskusijās Latvijā atklājas arī dziļi iesakņojusies homofobija un diskriminācija pret lesbietēm un gejiem no PSRS laikiem.

“Pašos pamatos šis ir jautājums par vienlīdzību likuma priekšā. Civila laulība, civila savienība vai reģistrētas partnerattiecības nozīmē tiesības, atbildību un garantijas, ko valsts sniedz pārim, kas atrodas stabilās attiecībās,” norādīja Petrovics, paužot uzskatu, ka Latvijas valdība nedrīkst diskriminēt viendzimuma pārus un izslēgt tos no aizsardzības, kas tiek garantēta oficiāli atzītai laulībai starp vīrieti un sievieti.

Līdzīga iniciatīva jau iepriekš tikusi iesniegta Saeimā, taču tā tika noraidīta.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Krievijai uzdāvinātā Abrene arī jāiekļauj Latvijai nodarīto zaudējumu aprēķinā. Ineta Ziemele par miera līgumu un nākamo paaudžu uzdevumu 3
Intervija 5 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Maluzvejniecībā pieķer Valsts vides dienesta amatpersonu
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
CSDD vairs pati nenodrošinās auto tehnisko apskati. Būs jauna apskates sistēma
4 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
“Būšu cinisks, bet labāka diktatora Baltkrievijā pagaidām nav.” Jānis Jurkāns par situāciju Baltkrievijā 2
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Tukuma pusē traģiskā ugunsgrēkā dzīvību zaudējis varonīgs četru mazbērnu vectēvs
27 minūtes