Publicitātes foto

Inovatīviem uzņēmumiem nepieciešami jauni un spēcīgi tehnoloģiju talanti 3

Kā norāda Eiropas Komisija, līdz 2030. gadam Eiropā trūks aptuveni 20 miljoni informācijas un komunikāciju tehnoloģiju speciālisti. Tā ir problēma, kas jārisina jau izglītības līmenī, nodrošinot aktuālas un studentiem pievilcīgas studiju programmas, kā arī papildu izglītības iespējas.

“Latvija pirmā vietā” tiks pāri 5% barjerai rūkdami! Kovida afēra tiks izmeklēta un – ticiet man! – kāds tiks iesēdināts!” – Līcīša feļetons 30
Melderis par gaidāmajām vēlēšanām: Neviens cilvēks, kurš saprot, kādas ziepes briest, tur galvu nebāztu 127
4000 eiro par megavastundu! Trešdien pēcpusdienā būs rekorddārga elektrība 21
Lasīt citas ziņas

Lai vērstu uz to uzmanību un reizē svinētu gada sasniegumus zināšanu apguves programmās jaunajiem speciālistiem, pasākumā 10. decembrī Helsinkos, Somijā pulcējās vairāk nekā 80 studenti un uzņēmuma Huawei, Eiropas Parlamenta, kā arī jaunuzņēmumu, nevalstisko organizāciju un universitāšu pārstāvji.

Pasākumu Helsinkos atklāja Eiropas Parlamenta pārstāve Sirpa Pietikeinena (Sirpa Pietikäinen), mudinot jaunos talantus būt inovatīviem un atvērtiem, cienīt cilvēku dažādo izcelsmi un dzimumus, un kopīgi virzīties uz savienojamības attīstību. “Mēs kopā varam veidot savienotu pasauli un izmantot radīto savienojamību kā iespēju sadarboties ar apkārtējiem. Apvienojot visu talantīgo cilvēku spēkus, mēs patiešām varam radīt labāku un gaišāku nākotni,” viņa iedrošināja pasākuma dalībniekus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tehnoloģiju nozarē inovāciju process norit bez apstājas – uzņēmumi katru dienu iegulda līdzekļus un strādā pie aizvien jauniem risinājumiem un tehnoloģijām, kas atvieglo mūsu ikdienu, uzlabo ražošanas procesus un pilnveido pārvaldības sistēmas. Inovāciju progresa neatņemama sastāvdaļa ir jauni, izglītoti tehnoloģiju speciālisti – to īpaši uzsver un izceļ arī tehnoloģiju ražotājs Huawei, kas jau otro gadu atzīts par inovatīvāko uzņēmumu pasaulē.

“Esam ļoti pagodināti, ka finanšu tehnoloģiju uzņēmuma Capital on Tap inovatīvāko uzņēmumu topā jau otro gadu pēc kārtas ieņemam pirmo vietu pēc iesniegto patentu skaita pasaulē. Tas nebūtu iespējams, ja mūsu uzņēmumā nestrādātu spēcīgi un zinoši tehnoloģiju speciālisti, kas ik dienu atrod jaunas tehnoloģiju pielietošanas iespējas.

Lai šādi speciālisti darba tirgū būtu pieejami, arī mēs paši ieguldām lielu darbu, sniedzot papildu izglītības iespējas tehnoloģiju studentiem, lai paplašinātu viņu redzesloku un sagatavotu studentus darba tirgum,” norāda “Huawei Technologies Latvia” komunikācijas vadītāja Inese Šuļžanoka.

Publicitātes foto

Lai risinātu digitālo talantu trūkumu, Huawei ir apņēmies atbalstīt IKT un digitālo speciālistu attīstību katrā valstī, kurā tas darbojas. Jau 2008. gadā Huawei sāka īstenot dažādas talantu attīstības programmas, un kopš tā laika Huawei šajās programmās ir ieguldījis vairāk nekā 130 miljonus eiro, sniedzot labumu vairāk nekā 1,54 miljoniem cilvēku no vairāk nekā 150 pasaules valstīm.

Viena no programmām, ar kuras palīdzību Huawei atbalsta jauno speciālistu izaugsmi un zināšanu paplašināšanu, ir Seeds for the Future, kas darbojas visā pasaulē, tostarp Eiropā un Latvijā. Kopš 2011. gada šajā programmā ir piedalījušies 8774 skolēni no 130 valstīm, tai skaitā savas IKT zināšanas paplašinājuši aptuveni 3500 studenti no Eiropas.

Pasākuma laikā Helsinkos notika gan diskusijas par digitālo prasmju attīstību Eiropā, IKT talantu trūkumu, vienlīdzību un ilgtspēju, gan tika apbalvoti gada labākie programmu dalībnieki.

Šogad balvu saņēma arī programmas “Seeds for the Future” dalībniece no Igaunijas – Elena Novikova, Tartu Universitātes studente: “Jau otro gadu pēc kārtas piedalos šajā tehnoloģiju apguves programmā. Kad dalos savā pieredzē ar draugiem, dzirdu, kā viņi novelk: “Žēl, ka es arī nepieteicos” vai “Tev gan ar šīm apmācībām ir paveicies”. Uz to atbildu, ka vienmēr ir nākamais gads un no sirds iesaku pieteikties.

Šī programma man kā jaunam speciālistam deva iespēju tīri praktiskai izaugsmei, kā arī iepazīties un veidot sadarbību ar citiem Eiropas jaudīgākajiem tehnoloģiju studentiem. Šogad man arī bija liels prieks un pagodinājums par manu ieguldīto zināšanu augstu novērtējumu – Talantu Samita laikā saņēmu balvu kā labākā studente no Baltijas reģiona.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
“Latvija pirmā vietā” tiks pāri 5% barjerai rūkdami! Kovida afēra tiks izmeklēta un – ticiet man! – kāds tiks iesēdināts!” – Līcīša feļetons 30
Melderis par gaidāmajām vēlēšanām: Neviens cilvēks, kurš saprot, kādas ziepes briest, tur galvu nebāztu 127
4000 eiro par megavastundu! Trešdien pēcpusdienā būs rekorddārga elektrība 21
Šodien gaidāmas pārmaiņas, kas skars tieši tevi! Horoskopi 17.augustam
VIDEO. “Tu stulba esi? Kā tu ar mani runā?”: Kambalu pāris Stambulā uz ielas sarīko vētrainu ģimenes strīdu 26
Lasīt citas ziņas

Finanšu partneris - LANDE

Sadarbības projekts
“Neklausīsimies tik daudz, ko saka faktiski viens “Gazprom” kontrolēts uzņēmums!” mudināja premjers Kariņš
Ja elektrības biržas cena šodien sasniedz rekordu, patērētājiem jāpārkārto dienas darbi 8
Turcija nepārkāpjot NATO kopīgo nostāju pret Krievijas agresiju Ukrainā un S-400 neizmantošanu
Plešs: Daugavpils domes rīcība sāk izskatīties pēc padomju okupācijas “varoņu” aizstāvēšanas 1
Podoļaks: Ukraina Krimas tiltu, kas savieno okupēto pussalu ar Krievijas cietzemi, uzskata par likumīgu militāru mērķi
10:05
VIDEO. “Viņa gāja pa gaisu!”: eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga pastāsta, ka mammas reakcija uz viņas saderināšanos ar mīļoto Imantu nemaz nebija tik jauka
10:04
Viņiem neizdevās sasniegt neko! Marks Feigins par to, ka Krievija opozīcija ir galēji neveiksmīga
09:56
VIDEO. “Kamēr Kivičs nepārstāvēs Latviju Eirovīzijā, uzvaras nebūs!”: Andris paziņo, ka uzrakstījis “uzvarētāja” dziesmu
Tveicei neatkāpjoties, no valsts rietumiem virzās pērkona negaiss
Krievijas Vēstniecība joprojām nav noņēmusi veco plāksni, tādējādi degradējot Ukrainas neatkarības ielu 4
“Latvija pirmā vietā” tiks pāri 5% barjerai rūkdami! Kovida afēra tiks izmeklēta un – ticiet man! – kāds tiks iesēdināts!” – Līcīša feļetons 30
Krievijas dezinformācijas apskats: nodevīgie Rietumi un cīņa pret bezdievjiem 20
Melderis piekristu idejai atteikties no skolēnu rudens brīvlaika, taču ar vienu noteikumu
4000 eiro par megavastundu! Trešdien pēcpusdienā būs rekorddārga elektrība 21
“Tie cilvēki jau, iespējams, nav pie vainas.” Tiesībsargs par iespējamo vīzu un uzturēšanās atļauju atcelšanu Krievijas pilsoņiem
VIDEO. “Tu stulba esi? Kā tu ar mani runā?”: Kambalu pāris Stambulā uz ielas sarīko vētrainu ģimenes strīdu 26
FOTO. Eksperti nobažījušies – pēc prinča Harija grāmatas iznākšanas, skandalozā Saseksas hercogu intervija Oprai Vinfrijai šķitīs kā “bērnu spēlītes”
Širovs: Krieviem labāk paklusēt
“Sēdēšana uz Krievijas gāzes adatas atspēlējās dārgās cenās.” Bite par to, ka pārejas periods būs smags 40
Banku analītiķi: Nākamā gada pirmajā pusē ir gaidāms bezdarba pieaugums
Krievijā dzīvojošie Latvijas pensiju vairs nesaņems rubļos 1
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs