Atjaunoti Latvijas Radio ēkas logi

Investējot teju miljonu eiro un saglabājot autentiskumu, atjaunoti 160 Latvijas Radio ēkas logi 22

Šoruden noslēgts vērienīgākais Latvijas Radio investīciju projekts – Doma laukuma 8 ēkas logu restaurācija, kuras laikā atjaunoti 160 ēkas logi. Latvijas Radio logu atjaunošanas projekts ilga vairāk nekā pusotru gadu, kopējām izmaksām sasniedzot teju miljonu eiro.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Astrologa pareģojums: Ukrainas kara beigu laikam ir divi varianti 6
Pirmā partija ir klāt! Tūkstošiem lēto, Ķīnā ražoto, elektroauto ar milzu kuģi pietauvoti Eiropā 119
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasakiet, ko pamanījāt pirmo, un uzziniet, kādu pirmo iespaidu par sevi radāt
Lasīt citas ziņas

Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne ar gandarījumu atzīst: “Latvijas Radio ēkas logu restaurācijas projekts ir vērienīgākais Latvijas Radio investīciju projekts, no kura ieguvēji ir pilnīgi visi darbinieki. Liels prieks, ka ēkas logi atjaunoti ar cieņu un pietāti pret vēsturisko, vienlaikus uzlabojot logu funkcionalitāti un mikroklimatu telpās. Tagad Radiomājā arī rudens un ziemas laikā ir silti un omulīgi”.

„Manuprāt, valsts mēroga objektiem ir jārāda priekšzīme, kā saglabāt autentiskumu un nodrošināt ilgtspējību. Latvijas Radio ēkas gadījumā redzam, ka no šīm pārmaiņām iegūst ne tikai pati ēka, bet arī tiek uzlabota cilvēku dzīves kvalitāte,” norāda Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes vadītājs Juris Dambis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Publiskā iepirkuma rezultātā Latvijas Radio ēkas logu atjaunošanas realizāciju veica AS “Būvuzņēmums Restaurators”, kas paveiktajam nodrošinās arī piecu gadu garantiju. “Latvijas Radio vēsturiskajai ēkai kopumā tika atjaunoti 160 logi, no kuriem 37 atrodas Doma laukuma fasādes pusē, bet 123 pagalma fasādē.

Lielākā atjaunotā loga laukums ir 7,7 kvadrātmetri, bet mazākā – 0,55 kvadrātmetri,” par paveikto stāsta AS “Būvuzņēmums Restaurators” valdes priekšsēdētājs Mareks Mamajs, īpaši uzsverot, “ja neskaita tos logus, kas tika pilnībā nomainīti, ir jāteic, ka burtiski katram vēsturiskajam logam bija vajadzīga “galdnieka roka” un lielāka vai mazāka atjaunošana”. Tāpat ir restaurētas arī Latvijas Radio ēkas centrālās ieejas ozolkoka durvis, atjaunoti kaltie logu režģi un veikta viena vēsturiskā loga gleznojuma konservācija.

Latvijas Radio ēkas logu atjaunošanas projekta autori ir arhitekti Dace Kalvāne, Artūrs Lapiņš un Mārtiņš Reinbergs. Darbus organizēja un vadīja atbildīgais būvdarbu vadītājs Dāvis Priede, būvdarbu vadītājs Māris Venterzutis un lielu ieguldījumu veica arī restauratora asistente Austra Mieze.

Par Latvijas Radio

Latvijas Radio ir lielākais programmu producents Latvijā. Radio veido piecas programmas: Latvijas Radio 1 (trešais klausītākais kanāls Latvijā), Latvijas Radio 2 (visklausītākā radio stacija Latvijā), Latvijas Radio 3 – Klasika (vienīgais klasiskās mūzikas kanāls Latvijā), Latvijas Radio 4 – Doma laukums (kanāls mazākumtautību valodās), jauniešu multimediālā platforma Latvijas Radio 5. Tāpat Latvijas Radio retranslē Latvijas Radio 6 – NABA. Latvijas Radio saturs pēc pieprasījuma pieejams arī podkāstu straumēšanas vietnēs un Latvijas Radio mobilajā lietotnē.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Viņi piepildīs savus draudus: Hodžess nosauc iespējamo termiņu, kad Putins varētu uzbrukt Baltijas valstīm
Viltus referendumi, viltus procedūras… Procesi Moldovā atgādina Krievijas-Ukrainas konflikta sākumu
TV24
Ukrainas militārais analītiķis: Baltijas valstu robežas noteikti jāpārveido par aizsardzības līniju
VIDEO. Amerikāniete nosauc lietas, kas viņu šokēja, pārceļoties uz Latviju, un uzskaita, ko amerikāņiem būtu jāmācās no mums