Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Itāļu zinātnieka pētījums apliecina, ka Covid-19, kas turpina inficēt un nogalināt cilvēkus visā pasaulē, izveidots Uhaņas laboratorijā 15

Valdis Bērziņš, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

“Ieteiktu cilvēkiem sākt gatavoties enerģijas diētai, nodzīt liekos taukus!” Eksperti prognozē nākotni
Raķešu triecienā Ukrainā netālu no Polijas robežas iznīcināts militārais objekts
Ķīniešu zinātnieki nosaukuši precīzu laiku, kad uz Zemes beigsies nafta
Lasīt citas ziņas

Pirms dažām nedēļām publiskots pasaulē pazīstamā itāļu zinātnieka Džozefa Trito akadēmiskais pētījums “Cina COVID 19. La Chimera che ha cambiato il Mondo” (“Ķīna, COVID 19. Himēra, kas izmainīja pasauli”), kurā itāļu profesors pierāda, ka koronavīruss, kas izraisa saslimšanu ar Covid-19, tika radīts laboratorijā Ķīnas pilsētā Uhaņā.

Uhaņas laboratoriju šobrīd pārrauga Ķīnas armija

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā atzīmēts grāmatas recenzijā tīmekļa vietnē “Asianews.it”, viens no tās autora mērķiem bija piespiest Ķīnu ievērot starptautisko konvenciju par bioloģisko un toksīnu ieroču aizliegšanu. Ķīna ir parakstījusi šo konvenciju, taču eksperti uzskata, ka Ķīnai ir bioloģisko ieroču veidošanas tehnoloģijas, kas izveidotas vēl pirms pievienošanās konvencijai.

Sākotnēji darbs tika vērsts uz vakcīnu iz­strādi, kas ir komerciāls pasākums, taču pakāpeniski ieguva militāru pētījumu ievirzi.

Uhaņas laboratorija pēdējos piecus gadus saņem finansējumu no Ķīnas armijas un šobrīd atrodas tās pakļautībā. Laboratorijas darbu kontrolē ģenerāle Čena Veja, kura ir eksperte bioķīmisko ieroču un bioterorisma jomā. Formāli Uhaņas laboratorijas darbu pārrauga Ķīnas Zinātņu akadēmija.

Bijuši iesaistīti arī franču un amerikāņu zinātnieki

Covid-19, kas turpina inficēt un nogalināt cilvēkus visā pasaulē, nav radies dabiskā ceļā, bet gan izveidots Uhaņā laboratorijā, kurai ir ceturtais (augstākais) biodrošības līmenis, savā pētījumā secina profesors Trito.

Šīs himēras – laboratorijā radīta organisma – izveidošanā piedalījās arī franču un amerikāņu zinātnieki.

Vēl pirms pāris mēnešiem šāds pieņēmums tika dēvēts par sazvērestības teoriju, ko nicinoši noraidīja cilvēki, kas tic Ķīnas nevainībai. Daži pētnieki, kas principā aizstāv “zinātnes nevainību”, uzskatīja apsūdzību Ķīnai par absurdu.

Tagad šo koncepciju līdz ar plašu dokumentācijas klāstu, datumiem, faktiem un uzvārdiem publiskojis pasaulē pazīstamais itāļu zinātnieks Džozefs Trito, Pasaules biomedicīnisko zinātņu un tehnoloģiju akadēmijas (WABT) prezidents. Šī nevalstiskā organizācija tika izveidota 1997. gadā.

68 gadus vecais profesors Trito, kurš ir bioinženierijas un nanotehnoloģiju speciālists un strādājis Britānijā un Indijā, savā grāmatā, kas pagaidām izdota tikai itāļu valodā, skaidro koronavīrusa izcelsmi, sākot ar Ķīnas mēģinājumu pētīt vakcīnas pret SARS vīrusu un atipisko pneimoniju, pievienojot koronavīrusa elementus, kas tika atklāti pakavveida sikspārņos.

Šos gēnu inženierijas eksperimentus Uhaņas laboratorijā vadīja profesore Ši Čženli, saņemot arī Francijas valdības un Pas­tēra institūta palīdzību.

Ar padomiem palīdzēja arī amerikāņu profesors Ralfs Barics no Ziemeļkalifornijas universitātes, kā arī ASV Starptautiskās attīstības aģentūra ar finanšu atbalstu. ASV zinātnieki interesējās par koronavīrusu izpēti, jo līdz 2017. gadam pētījumi šajā jomā ASV bija aizliegti drošības apsvērumu dēļ, atzīmē “Asianews.it”.

Laboratorijās jābūt visstingrākajai drošībai

Kā uzskata profesors Trito, profesore Ši Čženli, “iespējams, nebija ieinteresēta pētījumu veikšanā militārām vai citām vajadzībām, ja tikai viņa nebija spiesta to darīt”.

“Neviens nešaubās par viņas godīgumu,” atzīmē profesors Trito, taču jāatzīst fakts, ka pēc laboratorijas nonākšanas uzmanības centrā pandēmijas dēļ par Uhaņas Virusoloģijas institūta vadītāju tika iecelta Ķīnas armijas ģenerāle Čena Veja, bioķīmisko ieroču un bioterorisma eksperte.

Kopš tā laika par profesori Ši Čženli, kura jau pērn novembrī ziņoja par “dīvainu pneimoniju”, nav ziņu.

Nekas nav zināms arī par Uhaņas slimnīcas ārsti Ai Fenu, kurai slimnīcas vadība lika klusēt. Cits trauksmes cēlējs, oftalmologs Li Venlans arī tika apklusināts, bet pēc tam nomira no Covid-19, inficējies no kāda sava pacienta. Grāmatas autors uzstāj, ka visās pasaules biotehnoloģijas laboratorijās jābūt ieviestiem visstingrākajiem drošības noteikumiem.

PVO kļuvusi par marioneti Ķīnas rokās

SAISTĪTIE RAKSTI

Profesors Trito atzīmē, ka Pekina ir publiskojusi tikai daļējus datus par koronavīrusa pētījumiem un nav devusi pieeju koronavīrusa ģenētiskajai struktūrai, kas varētu atvieglot un paātrināt vakcīnas izstrādi. Ar laiku notiek vīrusu mutācija, un vakcīna var būt efektīva tikai zināmā laikposmā.

Savā grāmatā profesors Trito atzīmē, ka Pasaules veselības organizācija, kuru daudzi uzskata par marioneti Ķīnas rokās, ir kļuvusi par līdzdalībnieci Pekinas klusēšanas sazvērestībā par pandēmijas izcelsmi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
“Ieteiktu cilvēkiem sākt gatavoties enerģijas diētai, nodzīt liekos taukus!” Eksperti prognozē nākotni
Raķešu triecienā Ukrainā netālu no Polijas robežas iznīcināts militārais objekts
Ķīniešu zinātnieki nosaukuši precīzu laiku, kad uz Zemes beigsies nafta
“Potenciāli šeit kaut kas noteikti briest…” Rajevs par jaunumiem Ukrainā
Guntis Kalme: Krievijas sakāve vairs nav aiz kalniem
Lasīt citas ziņas
Oleksijs Rezņikovs: Ukrainai sākas jauns kara posms
Kārlis Streips: Attiecībā uz Somijas lēmumu par iestāšanos NATO man prātā stāv vārds Schadenfreude – priecāties par cita cilvēka nelaimi
Nedēļa iesāksies ar mākoņainām debesīm, bet ievērojami nokrišņi nav gaidāmi
VIDEO. “Objekts Pārdaugavā nav mēms vēstures liecinieks.” Valsts prezidents pauž pārliecību par Uzvaras pieminekļa demontāžu
Fotogrāfiju izstāde par Ukrainas kara ikdienu pārvietota uz laukumu pretī Krievijas vēstniecībai
08:35
Kārlis Streips: Attiecībā uz Somijas lēmumu par iestāšanos NATO man prātā stāv vārds Schadenfreude – priecāties par cita cilvēka nelaimi
08:16
Oleksijs Rezņikovs: Ukrainai sākas jauns kara posms
08:11
Saļodzījies ministres krēsls, Ziedojumu straume, Vējainākā Eiropas kultūras galvaspilsēta. Nedēļas notikumu apskats
Guntis Kalme: Krievijas sakāve vairs nav aiz kalniem
Rīgas dome vēršas tiesā pret būvnieku karteļa dalībnieci “Velvi” par 4 miljonu eiro piedziņu
Bijušais Ventspils tranzītbiznesa menedžeris grib izpirkt Bondara parādu “Krājbankas” lietā, vēsta raidījums
Portāls LA.LV šodien piedzīvoja kiberuzbrukumu
FOTO, VIDEO. Mika pārspēja pat “Superbowl” šovu! Soctīklotāji sajūsmā par vienu no spilgtākajiem „popūrijiem” Eirovīzijas vēsturē
Krista Draveniece: Neļķu traktors, Ukrainas māšu himna un kiberuzbrukums
FOTO. Skrējēji ieņem galvaspilsētu: Kā šogad noritējis Rimi Rīgas maratons?
risināt miega traucējumus? Atbild psihiatrs Elmārs Tērauds
Stoltenbergs: NATO paplašināšanās procesā nav gaidāmi šķēršļi
Ilze Roķe: Ukraiņu producents man teica, ka Rīgā ir pārāk liela tolerance pret prokremliski noskaņotiem krievvalodīgajiem
FOTO, VIDEO. Kā teica Reiniks – “diez cik diskobumbas tika izjauktas šī gada tērpu dēļ!” Eirovīzijā šogad gribēja mirdzēt teju katrs
Rada virtuālo asistentu medicīnas iestādēm. Kā tas palīdzēs mūsu ārstiem?
“Ieteiktu cilvēkiem sākt gatavoties enerģijas diētai, nodzīt liekos taukus!” Eksperti prognozē nākotni
Anda Līce: Jau divdesmit gadus baidot pasauli ar kodolraķetēm, viņš pats līdz smieklīgumam baidās no nāves
Kas patiesībā notika ar Staļinu? Ko vēl mūsdienās slēpj Krievijas noslepenotie dokumenti?
Ķīniešu zinātnieki nosaukuši precīzu laiku, kad uz Zemes beigsies nafta
Arhitekts Andis Sīlis: Latvijas influencere lepni stāsta, ka nav izlasījusi nevienu grāmatu. Par kādām vērtībām var būt runa?
Ščerbatihs: Ienaidnieks ir valdība, jo viņi ir izdarījuši visu, lai mums šeit būtu grūti dzīvot
VIDEO. Andrim Kivičam Latvijā pārtikas cenas šķiet smieklīgas: “Vai tiešām tās ir cēlušās?”
Viens, divi – gatavs! “Ātrās” kanēļmaizītes
Cīņa ar latvāņiem nav bezcerīga
VIDEO. Atbalstot Ukrainu un tās tautu, “Citi zēni” iedziedājuši ukraiņu dziesmas “Stefania” kaverversiju
Planētas sola veiksmi visā, kas attiecas uz attiecībām! Horoskopi no 16. līdz 22.maijam