Foto: EPA/Scanpix/LETA

Izgāž žogu un barjeras: divas lielas migrantu grupas ielauzušās Polijā 90

Divām lielām migrantu grupām ir izdevies ielauzties Polijā no Baltkrievijas, otrdienas vakarā vēstīja Polijas ziņu aģentūra PAP, atsaucoties uz Bjalistokas vietējo radiostaciju.

VIDEO. Gobzems Saeimas tribīnē paziņo, ka ir gejs. Vēlāk soctīklos teic, ka “pa visiem kopā jums izdevās salauzt manu dzīvi”
Piedraud ar “ledus cirtni”, piedāvā ievest karaspēku, kā arī “plēšas”, kurš savāks sev: krievu mediji par okupācijas pieminekļa nojaukšanu Latvijā
VIDEO. “Viņš turēja savu solījumu!” Audio materiālā tiesā atklāj, kāpēc Deps ne reizi nav paskatījies uz savu bijušo sievu
Lasīt citas ziņas
Vairāki desmiti migrantu sagrāva robežas žogu pie Krinku un Bjalovežas ciemiem un šķērsoja robežu.

Radiostacija atsaucās uz robežsardzes spēku preses sekretāres teikto, ka abos gadījumos žogi un barjeras tika vardarbīgi nogāzti. Daži no šiem migrantiem tika nogādāti atpakaļ uz Baltkrieviju, bet citiem izdevās aizbēgt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Visi Polijas teritorijā iekļuvušie nelegālie imigranti tikuši aizturēti, trešdienas rītā pavēstīja Polijas aizsardzības ministrs Marjušs Blaščaks.

“Šī bija nemierīga nakts. Bija daudz ielaušanās mēģinājumu,” Polijas Radio paziņoja Blaščaks. “Visi, kuri ielauzās, tika aizturēti.”

Blaščaks arī norādīja, ka migranti mainījuši savu taktiku centienos pārvarēt robežu.

“Pirms divām dienām mēs redzējām vienu lielu migrantu grupu, kas centās masveidā izlauzties cauri robežai, taču tagad viņi uzbrūk robežai vienlaicīgi dažādās mazākās, taču tik un tā palielās grupās,” sacīja Blaščaks.

Viņš arī pavēstīja, ka armijas atbalsts robežsardzei palielināts līdz 15 000 karavīru un vajadzības gadījumā to skaits var tikt palielināts vēl vairāk.

Viņa vadītā ministrija tviterī arī izvietoja video, kurā redzams, kā Baltkrievijas drošības dienesti iebiedē migrantus, raidot šāvienus viņu tuvumā.

Kā ziņots, arī pirmdien simtiem migrantu mēģināja no Baltkrievijas vardarbīgi ielauzties Polijas teritorijā.

Lai gan Minskas organizētā nelegālo imigrantu plūsma pār Polijas, Lietuvas un Latvijas robežām turpinās jau kopš vasaras, šī bija pirmā reize, kad sarīkots tik masveidīgs mēģinājums nelikumīgi šķērsot Polijas robežu.
SAISTĪTIE RAKSTI

Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros aizvadīto mēnešu gaitā notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Eiropas Savienība (ES) apsūdzējusi Minskas režīmu centienos tādējādi atriebties par atbalsta sniegšanu baltkrievu opozīcijai un par sankcijām, kas vērstas pret Baltkrieviju, reaģējot uz pagājušā gada protestu vardarbīgo apslāpēšanu.