Latvijā
Sabiedrība

Izpostīti ceļi un neapmierināti iedzīvotāji – lūk, pie kā novedušas armijas mācības Jūrmalciema pludmalē2

Foto: ekrānuzņēmums no raidījuma “Bez tabu”

Vēl pirms mēneša šis bija piebraucamais ceļš pie piecām Jūrmalciema mājām. Taču pēc armijas mācībām 2020. gada jūnijā tas palicis neizbraucams, tāpēc iedzīvotājiem nākas braukt pa kaimiņa zemi cerībā, ka neiestigs, vēsta raidījums “Bez tabu”.

Jūrmalciema iedzīvotājs Ivars Krieders dzīvo vienā no mājām, uz kurām mērot ceļu pēc armijas mācībām ir teju neiespējami.

Izbraukātajā, smilšainajā ceļā iestrēgstot te viena, te otra automašīna. Arī kaimiņš Jānis Cibulis ir neapmierināts – ejot jūrā, nākoties doties ar kājām, jo izbraukt ar auto esot pārāk grūti.

“Bez tabu” sižets:

Nacionālo bruņoto spēku pretgaisa aizsardzības mācību laikā armijas vienības ar militāro tehniku pārvietojušās pa ciema teritoriju un aiz sevis atstājušas pamatīgu postažu.

Līdzīga bēdu ieleja pēc mācībām novērota arī agrāk, un nu vietējās pašvaldības mērs ir pilns.

Ivars atceras, ka mācību laikā sētā iebraukušas divas armijas automašīnas. Karavīri neesot sapratuši, kur atrodas, kā nokļūt līdz jūrai, tāpēc, daudz nedomājot, braukuši pa īsāko ceļu – pāri laukiem.

Nīcas novada domes pārstāvis Aigars Veiss uzskata, ka armija pievīlusi vietējos iedzīvotājus.

Militārā tehnika izbraukājusi arī Jūrmalciema pludmali. A. Veiss norāda, ka poligons atrodas aptuveni astoņu kilometru attālumā.

Valsts vides dienesta pārstāvis Andris Junkurs skaidro, ka kaitējums dabai neesot konstatēts. Pārbaudes veiktas gan pirms, gan pēc militārajām mācībām.

Apsekotas vietas, kur pārvietojusies militārā tehnika, un secināts, ka pludmale ir uzirdināta, bet savu paveikuši negaisa lieti un vējš, kas nestabilo smilšu klājumu pamazām izlīdzina.

Vietējās pašvaldības pārstāvis pārmet bruņoto spēku vadībai gauso komunikāciju un nevēlēšanos sadarboties. Tas viss novedis pie iedzīvotāju neapmierinātības un izpostītiem ceļiem.

Saistītie raksti

NBS Gaisa spēku komandieris Viesturs Masulis atvainojas Jūrmalciema iedzīvotājiem par izdangāto ceļu. Viņš skaidro, ka jau 27. jūnijā pārstāvji devušies uz Jūrmalciemu un salabojuši ceļu.

V. Masulis sola citos gados pēc mācībām, pametot rajonu, ar iedzīvotājiem saskaņot ceļu kvalitāti.

Kamēr ceļu segums nebūs sakārtots sākotnējā izskatā, kaujas vienības rajonu nepametīšot. Tāpat pārstāvis sola turpmāk rīkot klātienes tikšanos ar pašvaldību un jūrmalciemiešiem, lai informētu par plānoto mācību gaitu un atbildētu uz visiem interesentu jautājumiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.