Foto – Valts Kleins

“Ja cilvēki nogurst, tad tie ir jāmaina!” Zatlers par Viņķeli, Saeimas vakcinēšanu un sabiedrībai svarīgāko 73

“Tas, ka notika attālinātās sēdes, neveicināja valdības darbu. Runāt ar sabiedrību šajā situācijā bija galvenais uzdevums. Saeimai un valdībai ir jāstrādā klātienē un vakcīna to šobrīd var nodrošināt,” RīgaTV 24 gada “Top 5” speciālizlaidumā savu redzējumu par valdības darbu ārkārtas situācijas laikā paudabijušais Latvijas prezidents Valdis Zatlers.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Par kādu sabiedrības sapratni un empātiju mēs varam runāt?” dati liecina, ka 36% Latvijas iedzīvotāju nevēlētos dzīvot kaimiņos ar čigāniem
“Svētdienas” braucēji uz ceļiem veic neprognozējamas darbības – šoferis ar 26 gadu pieredzi dalās kaitinošākajās situācijās, ko novērojis satiksmē 83
“Rindas nebija ne pirms, ne pēc manis, tomēr steidzināšanu jutu visas 8 minūtes,” paciente sūdzas par ārstes nevērību
Lasīt citas ziņas

Zatlers atzīst, ka darbs attālināti uz brīdi bija nepieciešams, bet tas, ka no marta valdība nav tikusies klātienē, tas ir tas, kas radot visus pārpratumus. Pietrūkstot cilvēcības pašā valdībā un neesot brīnums, “ka katrs velk uz savu pusi”.

“Es neredzēju, ka katrs ministrs izprastu savu uzdevumu, kā risināt šo epidemioloģisko situāciju savās ministrijās, atbildot par savām nozarēm. Pietrūka vadlīniju, kā uzvesties, netika analizēts, runāts ar uzņēmējiem no Ekonomikas ministrijas puses. Netika pietiekami daudz runāts arī no Izglītības ministrijas puses ar skolotājiem. Skolu direktori ir informēti, bet ar to ir par maz, jāzina ir skolotājiem, skolēnu vecākiem, skolēniem,” savus vērojumus pauda bijušais prezidents.

CITI ŠOBRĪD LASA

Zatlers uzskata, ka pats galvenais uzdevums šajā situācijā esot bijis runāt ar sabiedrību! Un krīzes menedžerim – valdībai, viņš pēc piecu baļļu sistēmas dod 3.

Zatlers raidījumā norādīja, ka nevajag būt arī ļoti kritiskiem, arī valdība esot bijusi situācijā, kurā neko nav zinājusi, un arī viņi nogurstot. “To mēs varam redzēt arī pēc ministres Viņķeles, kura sākumā ļoti skaisti runāja tiešajā ēterā, skatoties mums acīs, bet šobrīd, ik pa brīdim acis tiek nolaistas, kaut ko no lapiņas izlasot par tēmu, kura bija perfekti jāpārzina no galvas, jo tā ir viņas tēma. Ar katru dienu viņai bija jābūt arvien zinošākai un pārliecinošākai.”

“Cilvēki nogurst, bet, ja cilvēki nogurst, tad tie ir jāmaina,” piebilda Zatlers. Prezidents arī norādīja, ka demokrātijas jēgu mēs noteikti nepazaudējām, bet efektivitāti gan.

Runājot par vakcinēšanos Zatlers sacīja: “Sabiedrībai ir jāpasaka mūsu līderiem – lūdzu, nebaidieties, mēs jums nepārmetīsim, ja visa valdība, Saeima vakcinēsies un ies uz darbu klātienē.”

Zatlers uzskata, ka lēmumu pieņēmējiem ir grūti strādāt attālināti, jo vajadzīga diskusija, neformālā saskarsme, esot vajadzīgas kuluāru sarunas, kurās mēs viens otru parliecinām.

Runājot par valsts pārvaldi, kas izpilda šos lēmumus, tā varot strādāt daļēji attālināti, daļēji uz vietas, tas ir iespējams, bet “lēmumu pieņēmējiem –Saeimai un valdībai ir jāstrādā klātienē un vakcīna to šobrīd var nodrošināt. Es aicinātu visus cilvēkus saprast, ka tās nav valdības privilēģijas, bet tas ir viņu pienākums – strādāt!”

Gada Top5 speciālizlaidums RīgaTV 24 ēterā būs skatāms 31.decembrī pl 17.30

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Militārais skandāls Vācijā. Mēģinām skaidrot, kas tas bija, – daļa krievu hibrīdkara vai Rietumu naivums?
Latvijas prezidents “tviterī” nosūtījis pamācošu komentāru prokrieviski noskaņotajam Maskam. Par ko ir diskusija?
Krāpnieki kērušies pie dāvanu kartēm! Apkrāptas pensionāres meita brīdina, ka par upuri var kļūt ikviens
Kokteilis
Dubults prieks bijušās basketbolistes Anetes Jēkabsones-Žogotas ģimenē – pasaulē ieradušās dvīnītes