FOTO: Ieva Čīka/LETA

Par to daudz nestāsta… Gada laikā veiktos ziedojumus arī privātpersonas var norādīt ienākumu deklarācijās 17

Decembris tradicionāli ir laiks, kad cilvēku sirdis ir atvērtākas, vairāk tiek vākti ziedojumi dažādās kampaņās, tāpat arī vairāk cilvēku tieši šajā mēnesī izlemj veikt kādu ziedojumu.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Situācija mainās pa stundām!” Saņemti divi pilnīgi pretēji ziņojumi no frontes. Kurš melo?
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo! 13
Kokteilis
Nosaukti 8 vārdu īpašnieki, kuriem gribot vai negribot sanāk iekulties nepatikšanās
Lasīt citas ziņas

Daudzi noteikti ir dzirdējuši, ka uzņēmumi, kuri veic ziedojumus, var saņemt nodokļu atlaides, bet ne tik daudz dzirdam par to, vai arī privātpersonām, kas veic kādus ziedojumus, ir iespēja saņemt nodokļu atlaides. Izrādās, šāda iespēja patiešām ir.

Tiesa gan, lai varētu ziedojumus iekļaut deklarācijā un saņemt nodokļa atmaksu, ir jāievēro vairāki priekšnosacījumi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Valsts ieņēmumu dienesta sniegtā informācija liecina, ka vienā gadā deklarējamo ziedojumu un dāvinājumu summa kopā ar pārējiem attaisnotajiem izdevumiem nevar pārsniegt 600 eiro un nevar pārsniegt 50% no cilvēka kopējiem ar nodokli apliekamajiem ienākumiem. Ziedojumu un dāvinājumu summas tiek atskaitītas primāri, pirms pārējiem attaisnotajiem izdevumiem, un daļa, kas pārsniedz 600 eiro, netiek pārcelta uz nākamajiem gadiem.

Jāņem vērā arī, ka šos izdevumus nevar iesniegt par saviem ģimenes locekļiem. Tāpat deklarēt var ziedojumus un dāvinājumus:
-budžeta iestādei;
-Latvijā reģistrētai biedrībai, nodibinājumam, reliģiskai organizācijai vai to iestādei, kurai piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss. Latvijā reģistrētās sabiedriskā labuma organizācijas (meklējot jāizmanto pilns organizācijas nosaukums vai reģistrācijas numurs);
-Eiropas Savienības vai Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstī reģistrētai nevalstiskai organizācijai, kura darbojas sabiedriskā labuma organizācijas nosacījumiem pielīdzināmā statusā;
-Latvijā reģistrētai politiskajai partijai.

Ziedojumu un dāvinājumu nevar iekļaut attaisnotajos izdevumos, ja ziedojuma mērķī ietverta tieša vai netieša norāde uz konkrētu personu kā ziedoto līdzekļu saņēmēju, ja tā ir ar ziedotāju saistīta persona vai ziedotāja darbinieks, vai ziedotāja darbinieka ģimenes loceklis.

Dokumentus (piemēram, maksājuma izrakstu), kas apliecina veikto ziedojumu vai dāvinājumu, norāda gada ienākumu deklarācijas D4 sadaļā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.