Foto-Shutterstock

Jaunolaines un Stūnīšu ciemā no novembra siltumenerģijas tarifs pieaugs par 43,6% 16

Jaunolaines un Stūnīšu ciemā, Olaines pagastā, Olaines novadā no 1.novembra siltumenerģijas tarifs pieaugs par 43,6% un būs 86,57 eiro par megavatstundu (MWh) bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) publiskotā informācija oficiālajā izdevumā “Latvijas vēstnesis”.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
Veselam
“Ēdiens nav tā lielākā nelaime!” Danilāns atklāj patiesību par kuņģa čūlu 22
Lasīt citas ziņas

Tostarp SPRK apstiprinātais AS “Olaines ūdens un siltums” siltumenerģijas ražošanas tarifs no novembra būs 71,82 eiro par MWh bez PVN, siltumenerģijas pārvades un sadales tarifs būs 14 eiro par MWh, siltumenerģijas tirdzniecības tarifs būs 0,65 eiro par MWh, bet dabasgāzes akcīzes nodokļa komponente būs 0,1 eiro par MWh bez PVN.

Vienlaikus SPRK piešķīrusi kompānijai atļauju pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus kurināmā cenu izmaiņu gadījumā un gadījumā, ja iepriekšējā finanšu gadā komersantam ir izveidojušās neparedzētās izmaksas vai ieņēmumi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kompānijai “Olaines ūdens un siltums” noteikts pienākums turpmāk pašai savlaicīgi noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus gadījumā, ja kurināmā cena būs zemāka nekā atbilstošās cenas piemērotajā siltumenerģijas gala tarifā un ja kurināmā cenu izmaiņas ietekmēs siltumenerģijas apgādes pakalpojumu izmaksu samazinājumu, kas rada vismaz 0,5 eiro ietekmi uz gala tarifu.

Tāpat kompānijai noteikts pienākums pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus gadījumā, ja iepriekšējā finanšu gadā radušies neparedzētie ieņēmumi, pieskaitot siltumenerģijas apgādes pakalpojumu gala tarifam neparedzēto ieņēmumu komponenti.

Ja mainās tarifus ietekmējošie faktori vai “Olaines ūdens un siltums” neievēro normatīvus vai regulatora lēmumus, SPRK var ierosināt tarifu pārskatīšanu vai atcelt šo lēmumu.

Kompānija “Olaines ūdens un siltums” reģistrēta 1994.gadā, un tās pamatkapitāls ir 12 940 387 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Kompānijas apgrozījums pērn bija 10,756 miljoni eiro, bet zaudējumi bija 232 858 eiro apmērā. Uzņēmuma vienīgais akcionārs ir Olaines novada pašvaldība.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.