Migrantu protesti Republikas laukumā Parīzē. Francijas  iekšlietu ministrs otrdien uzsāka iekšēju policijas izmeklēšanu pēc tam, kad tika nofilmēts, kā žandarmi izsviež migrantus no teltīm, evakuējot protesta nometni.
Migrantu protesti Republikas laukumā Parīzē. Francijas iekšlietu ministrs otrdien uzsāka iekšēju policijas izmeklēšanu pēc tam, kad tika nofilmēts, kā žandarmi izsviež migrantus no teltīm, evakuējot protesta nometni.
Foto: Celine Bregand/SIPA/SCANPIX/LETA

Juris Lorencs: Situācija ir nopietna… Ja nerīkosimies, nākotnē mūs gaida “pilsoņu karš”, haoss un nāve 56

Juris Lorencs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

VIDEO. Liepājas pusē nofilmēts reti sastopams plēsējs, kas uzglūnējis stirnai
Boriss Džonsons: “Tieši skars Krievijas oligarhus un trāpīs Putina kara mašīnas centrā”. G7 valstis aizliegs Krievijai zelta eksportu
FOTO. “Ko par to visu teiktu karaliene Elizabete II…”: Keita Midltone pēc kāda pasākuma izpelnās nežēlīgu britu kritiku
Lasīt citas ziņas

 

Nesen grupa atvaļinātu Francijas bruņoto spēku ģenerāļu žurnālā “Valeurs Actuelles” publicējuši atklātu vēstuli prezidentam Emanuelam Makronam. Tajā brīdināts par iespējamo “pilsoņu karu” gadījumā, ja varasiestādes nevērsīsies pret islāmistu, anarhistu un tā dēvēto “antirasistu” darbību. Dokumentu, ko sauc “Par mūsu vadoņu goda atgūšanu” (“Pour un retour de l’honneur de nos gouvernants”), parakstījuši divdesmit augsti virsnieki.

CITI ŠOBRĪD LASA
Francijas prezidents Emanuels Makrons viesojas Rīgā

Daži teikumi no tā: “Francija ir briesmās… Situācija ir nopietna… Ja nerīkosimies, nākotnē mūs gaida pilsoņu karš, haoss un nāve.” Virsnieki raksta par “priekšpilsētu ordām”, kas “nicina mūsu valsti, tradīcijas un kultūru”. “Priekšpilsētu ordas” – tie ir imigranti un bēgļi, pārsvarā no Marokas, Alžīrijas, Tunisijas, Senegālas un Tuvajiem Austrumiem.

Vēsture ir pilna paradoksu. 1958. gadā Francija bija uz militāra apvērsuma sliekšņa. Grupa patriotiski noskaņotu armijas ģenerāļu, kuri bija neapmierināti ar centrālās valdības neizlēmīgo rīcību Alžīrijas neatkarības centienu apspiešanā, šajā Francijas departamentā sarīkoja kaut ko līdzīgu dumpim.

Juridiski Alžīrija nebija kolonija, tā bija Francijas departaments, līdzīgi kā Krievijas impērijas laikos Vidzemes, Kurzemes vai Minskas guberņas bija parastas administratīvas vienības. Viss beidzās ar to, ka dumpis ar laiku izplēnēja pats no sevis, bet Alžīrija 1962. gadā ieguva neatkarību. Un tagad mazliet statistikas. 1962. gadā Francijas Eiropas daļā dzīvoja 47 miljoni cilvēku.

Savukārt Alžīrijā – 11 miljoni iedzīvotāju, no kuriem ap 10% bija eiropieši un vietējie ebreji. Šodien, 2021. gadā, situācija ir mainījusies. Francijā dzīvo 66 miljoni, Alžīrijā – 45 miljoni cilvēku, turklāt gandrīz visi eiropieši un ebreji ir atstājuši šo valsti. Ja Alžīrija nebūtu ieguvusi neatkarību un joprojām būtu viens no Francijas “aizjūras departamentiem”, Francija būtu lielākā Eiropas valsts ar 110 miljoniem iedzīvotāju.

Ar būtisku piebildi – ap 40% no tiem būtu musulmaņi. Tā ka labi vien ir, ka Alžīrija kļuva neatkarīga. Pirmkārt, katra tauta ir pelnījusi dzīvot savā neatkarīgā valstī. Otrkārt, Francija (un tātad arī Eiropa) šodien būtu neglābjami sašķelta, novājināta nepārtrauktos iekšējos konfliktos. Treškārt, pa šo laiku Alžīrija paspējusi kļūt par vienu no radikālā islāma centriem ar visām no šī fakta izrietošām sekām.

Francijas valdība un kreisie politiskie spēki jau paspējuši nosodīt ģenerāļu parakstīto vēstuli. Bet fakti, kā mēdz teikt, ir stūrgalvīga lieta. Ja vien ir interese un vēlēšanās, internetā katru dienu var noskatīties jaunus video, kas dokumentē vandalismu un vardarbību Rietumeiropas pilsētu ielās.

Tūkstošiem cilvēku Francijā ieņem teātrus

To, kā laivas ar bēgļiem (labākas dzīves meklētājiem?) bez apstājas piestāj Grieķijas, Itālijas un Spānijas krastos. Diemžēl daudzi no viņiem papildinās “priekšpilsētu ordas”, par kurām savā vēstulē runā Francijas ģenerāļi. Moderno laiku paradokss ir tāds, ka šos nelūgtos ciemiņus savā paspārnē ņēmuši neomarksisti, anarhisti, BLM, “Antifa” un viņiem līdzīgas kustības.

SAISTĪTIE RAKSTI

Aizvadīto 1. maija svētku demonstrāciju laikā atkal varējām vērot ālēšanos Eiropas un ASV pilsētu ielās. Kā nu bez tā! Mani gan vairāk pārsteidza svētku demonstrācija Ostinas pilsētā Teksasā. Nekādas anarhijas un vardarbības. Nosvērti, par sevi pārliecināti cilvēki nes sarkanos karogus ar sirpi un āmuru, Marksa, Ļeņina, Trocka, Staļina un Mao ģīmetnes.

Es visu laiku biju domājis, ka Teksasa ir viens no konservatīvākajiem ASV štatiem. Kaut kas dīvains notiek ar pasauli. 1866. gadā krievu dzejnieks Fjodors Tjutčevs rakstīja tam laikam pravietiskas rindas: “Krieviju ar prātu nesaprast… tai var tikai ticēt.” Pagājuši 150 gadi. Izskatās, ka tagad to pašu jau var teikt par Ameriku.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. Liepājas pusē nofilmēts reti sastopams plēsējs, kas uzglūnējis stirnai
Boriss Džonsons: “Tieši skars Krievijas oligarhus un trāpīs Putina kara mašīnas centrā”. G7 valstis aizliegs Krievijai zelta eksportu
FOTO. “Ko par to visu teiktu karaliene Elizabete II…”: Keita Midltone pēc kāda pasākuma izpelnās nežēlīgu britu kritiku
VIDEO. Neapmierināta kaimiņiene “nopļauj” jaunā pāra kāzas
Dana Bjorka: “Manu 70 gadus veco mammu pierunāja nedoties pensijā, jo trūkst skolotāju!”
Lasīt citas ziņas
Profesors Ojārs Skudra: “Es nedomāju, ka Krievijas iebrukums Ukrainā aprobežosies ar pamieru. Domāju, ka Krievija gribēs rakstiskas saistības”
Sinoptiķi prognozē, ka pirmdien laika apstākļi sasniegs nepieredzētus rekordus
Boriss Džonsons: “Tieši skars Krievijas oligarhus un trāpīs Putina kara mašīnas centrā”. G7 valstis aizliegs Krievijai zelta eksportu
Dana Bjorka: “Manu 70 gadus veco mammu pierunāja nedoties pensijā, jo trūkst skolotāju!”
Viņa būtība bija cīņa par brīvu Latviju! Vilnis Zaļkalns Zviedrijā
21:42
Garšīgas svētku receptes cukura diabēta pacientiem
21:39
Arheologu sensacionālais atklājums – romiešu templis Nīderlandē
20:54
VIDEO. TV personība Baiba Sipeniece-Gavare: “Andrejs Ēķis ir mans liktenīgais vīrietis!”
VIDEO. Liepājas pusē nofilmēts reti sastopams plēsējs, kas uzglūnējis stirnai
FOTO. “Ko par to visu teiktu karaliene Elizabete II…”: Keita Midltone pēc kāda pasākuma izpelnās nežēlīgu britu kritiku
Siguldā, Gaujas pludmalē pazudusi piecus gadus veca meitenīte. Policija lūdz palīdzību!
Baisā miega slimība, kas “ieslodzīja paša ķermenī: kā epidēmija uzliesmoja 1915.gadā un tad pēkšņi izzuda. Vai tiešām vairs neapdraud?
“Itālijā vīns par diviem eiro, mēs varam tikai sapņot!”: Danusēvičs atklāj, kā veselības ministrija cenšas izskaust dzeršanu Latvijā
Balts kaķis – veiksme, melns kaķis – nelaime? Mīti un patiesība par kaķu kažoka krāsām un tā spējām
Džo Baidens: Putins cerēja, ka NATO un G7 kaut kādā veidā sadalīsies, bet tas nenotiks
Uzņēmuma “Sport Revolution” ražotos trenažierus izvēlas gan slaveni hokejisti, gan puikas, kuri sapņo par lielo sportu
Nākošnedēļ tveice turpinās pieņemties spēkā, dažviet gaidāma krusa un vētra
Sinoptiķi izsludina brīdinājumu par laika apstākļiem Latvijā
Anna Dovbiša: Sievietēm – mazākas algas. Vai arī mazākas pensijas?
“Krievi var ierasties jebkurā laikā, nogalināt mūs gultās” Polijas Suvalkos valda satraukums
FOTO. Norvēģija sēro par naktī notikušo traģēdiju un paaugstina terorisma draudu līmeni līdz augstākajam
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs