Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: AFP/SCANPIX/LETA

“Kad veda uz slimnīcu, bērniem šoks, suns gaudo, tas bija sirreāli!” Kristaps atklāti par cīņu ar Covid-19 28

“Rīts atsākas kā parasti – temperatūra 38.8, klepus, joprojām miegains, elpoju skābekli,” tas ir viens no pirmajiem šodienas Kristapa sveicieniem pasaulei no slimnīcas gultas, kur viņš cīnās ar Covid-19.

Pārāk daudz mūsu satiksmē ir trūcīgu saimnieku vecu auto… 40
Ugunsgrēks dronu ražotnei Mārupē nodarījis lielus postījumus, policija veiks izmeklēšanu
Ukraina esot sagādājusi pārsteigumu krieviem. Kas tas varētu būt?
Lasīt citas ziņas

Pāris dienu laikā nemitīgi par veseļošanos vēstot savā tvitera profilā, vīrietis ir burtiski uzspridzinājis internetu, un tagad viņa atveseļošanās stāstam seko tūkstoši.

Kristaps stāsta par sajūtām, ģimeni, palātas biedriem – visu tieši un patiesi.
CITI ŠOBRĪD LASA

Kristaps inficējās no dēla, kurš savukārt ar Covid-19 inficējās skolā. Kad Kristapam analīzes atnāca pozitīvas, viņš ar ģimenes mīluli Persiju devās dzīvot uz laukiem, pats jutās labi, nekādus simptomus nejuta, skaldīja malku un pašizolējās laukos.

Sieva testu veica mazliet vēlāk, kad parādījās pirmie simptomi. Tieši dēla dzimšanas dienā uzzināja, ka arī viņai tests ir pozitīvs, bet sieviete Covid-19 izslimoja piecu, sešu dienu laikā, tikai vienā dienā bija temperatūra un aizdusa, pazudusi oža. Dēlam visu slimošanas laiku simptomu nebija. Meitiņai vienīgajai ģimenē tests bija negatīvs, viņa uz laiku padzīvoja prom no mājiniekiem.

Kristaps portālam LA.LV stāsta, ka vīrusu arī pirms inficēšanās uztvēris nopietni – bijuši piesardzīgi, viesošanos, tikšanās atcēla un mainīja ikdienas paradumus, lai sevi pasargātu, bet neviens nav pasargāts no inficēšanās.

Šodien, 29. oktobrī, gan Kristaps ar prieku paziņoja saviem sekotājiem, kamēr viņš veseļojas slimnīcā, visai ģimenei atkārtotie testi ir negatīvi.

Bērniem tas bija šoks

Atgriežoties pie Kristapa stāsta, viņš izteiktus simptomus sāka just tikai 10. dienā pēc inficēšanās – sāpošs kakls, bezmiegs, pazudusi ēstgriba un oža, galvas reiboņi.

Kristaps bērnībā izslimoja meningītu, min, ka iespējams tādēļ šobrīd tik neizturami stipras galvassāpes. Mājās veseļojoties, viņš dzēra paracetamolu, ko vēlāk nomainīja pret aspirīnu, tas esot palīdzējis labāk.

Grūtākais šajā laikā noteikti ir ne tikai paciest fizisko nogurumu, bet izskaidrot situāciju arī bērniem.

Otrdien, 27. oktobrī, kad temperatūra nekritās un pašsajūta neuzlabojās, Kristaps izlēma doties uz slimnīcu, lai turpinātu ārstēties mediķu uzraudzībā. “Saucu vakar ātros jo mani vakarā sāka kratīt tā, ka nespēju iedzert tēju,” viņš tviterī rakstīja.

“Bērniem tas bija šoks, viņi tomēr katru dienu seko skaitļiem, cik daudz cilvēku nomirst, tāpēc vakarā, kad veda uz slimnīcu, puika istabā turēja suni Persiju, kurš sāka kā traks gaudot, ko līdz šim nebija darījis, tas bija sirreāli!” portālam LA.LV stāsta Kristaps.

Knapi četrus soļus līdz tualetei

Slimnīcā Kristaps gulēja sākumā kopā ar vēl trim pacientiem. Diviem senioriem un kārtīgu latviešu vīru uz 130 kilogramiem – līdzīgu sev. Viņš atklepoja asinis. Arī no senioriem vienam esot bijis pavisam švaki, visu laiku pie skābekļa kameras, bet otrs tobrīd posās mājās.

No palātas viņš nedrīkstēja iziet, protams, arī neviens ciemos nevarēja nākt. Kristaps raksta, ka redzams – personāls ir ļoti noslogots, viss tiek stingri kontrolēts, joki mazi.

Kristaps dod padomu citiem, lai Covid-9 slimniekiem nenes pārāk daudz ēdiena, jo apetītes nav, iznest neko tāpat no palātas nevar, tikai atkritumu maisā, līdz ar to nav vērts uztraukumā un rūpēs apbērt pacientu ar gardumiem, tikai to, ko viņš pats patiešām lūdz vai atļauj ārsts.

Slimnīcā Kristaps uzzināja, ka aspirīns ir atzīts par neefektīvām zālēm un tās sen vairs pat neiesaka. Viņš līdz šim tās, mājās veseļojoties, bija izmantojis.

Aprakstot palātas biedrus, viņš atklāj, ka otram vīrietim, autobusa šoferim, šī esot tikai trešā simptomu diena. Uz slimnīcu viņš atbrauca pirmajā, esot ģībis un temperatūra uzkāpa līdz 39.6 stundas laikā.

Vakara apgaitā slimnīcā tiek izmērīts skābeklis, vienam palātas biedram samainīja un papildināja uz nakti skābekļa balonu.

Viens balons pietiekot divām stundām.

Pirmajā vakarā slimnīcā arī otram vecākajam Kristapa palātas biedram pieslēdza skābekļa balonu.

Skābekļa masku uztveru kā zāles

Otrajā dienā Kristaps sekotājiem un laba vēlētājiem parādīja, ka arī pats guļ pie skābekļa balona. Palātas biedram stāstot, ka traucē draugu, kolēģu, paziņu zvani un īsziņas, kuri interesējas nevis par to, kā viņam iet, bet kādi ir Covid-19 simptomi, kā var noķert, kādas zāles jālieto, vai jāsēž mājās.

Kristaps ir pozitīvi noskaņots un saka, ka skābekļa masku uztvert tāpat kā jebkuras citas zāles.

“Jā es arī no tā bijos, bet te vienkārši pieiet lietām nopietni!”

Šobrīd viņam ārsti paskaidrojuši, ka abpusējs plaušu karsonis, pēc trim dienām vajadzētu just antibiotiku iedarbību, bet turpmāk skābekļa balonu varot izmantot pēc saviem ieskatiem un sajūtām.

Priecīgo garastāvokli papildina arī ziņa, ka viena no palātā palikušajiem diviem biedriem meitai Covid-19 tests negatīvs. Apetīte gan vēl joprojām īsti neesot, pat tad, kad atnes vienu no mīļākajiem ēdieniem.

Pagājušajā vakarā Kristaps, gatavojoties naktsmieram, atklāja, ka ir mazliet bail, ka atkal nevarēs pagulēt. Visumā diena esot bijusi labāka, neskatoties uz to, ka no rīta 39.5 grādus augstā temperatūra esot kārtīgi sacēlusi kājās visas māsiņas. Karstu tēju Kristaps tagad pats varot uztaisīt, balons pie rokas, plāns B vēl ir miega zāles.

Ikdienā palātas biedri viens otram cenšas arī palīdzēt, jo viens otru vislabāk saprot. Vecākajam palātas biedram, kurš izrādās bijis ceļā uz sirds operāciju, slimnīcā pirmsoperāciju analīzēs konstatēja Covid-19.

Vakarnakt opītis esot saucis personālu, lai nomaina skābekļa balonu, tad gājis uz tualeti, atpakaļ knapi tika stutēdamies un atbalstoties. Pēc tādas slodzes viņam nekavējoties nepieciešams skābeklis, balons tukšs, pašiem panika, Kristaps iedevis savu, pielējis savu gultu ar sistēmas ūdeni. Pēc tam gaidījis, lai nomaina gultasveļu.

Šorīt, 29. oktobrī, Kristaps turpina izmantot skābekļa balonu. Blakus gulta gan tukša, opītis pārvests uz intensīvo nodaļu.

Pozitīvu enerģiju un spēku Kristapam sūta ģimene ar buču un mīlestības vēlējumiem no mājām.

SAISTĪTIE RAKSTI

Kristaps portālam LA.LV atklāj, ka tik publiski parāda un stāsta par atveseļošanos, lai cilvēkus nomierinātu, mazinātu paniku no nezināmā, bet arī brīdinātu, ka slimība ir nopietna, distancēšanās ir jāievēro, maskas jānēsā un rokas jādezinficē.

Pievienojies tūkstošiem un seko Kristapa atveseļošanā stāstam līdz viņa twitter kontā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Pārāk daudz mūsu satiksmē ir trūcīgu saimnieku vecu auto… 40
Ugunsgrēks dronu ražotnei Mārupē nodarījis lielus postījumus, policija veiks izmeklēšanu
Ukraina esot sagādājusi pārsteigumu krieviem. Kas tas varētu būt?
Režisore: Tas ir neētiski – pacelt sev algas par tūkstošiem un stāstīt, ka valstī nav naudas
FOTO. Neticama līdzība! Fani atklāj kādu interesantu sakritību, ieraugot Keitas Midltones bērnības fotogrāfiju 4
Lasīt citas ziņas
Dzīvokļu īpašniekiem jāpasūta padziļinātā tehniskā apsekošana visām mājām, kas celtas pirms 50 un vairāk gadiem
VIDEO. Grūti pat aptvert Bahmutā notiekošo – tiek pielietota līdz šim nepieredzēta taktika – “varžu lēcieni”
FOTO. Ar alpīnistu palīdzību Siguldā nojaukts 80 metrus augsts tornis – augstākais demontētais objekts beidzamajos gados Latvijā
Live TEKSTA TIEŠRAIDE. Ukraina saņems vairāk nekā 100 tankus “Leopard 1A5”, paziņojis Vācijas aizsardzības ministrs
Aldona un Česlavs – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
12:21
VIDEO. “Alus vēderiņi, neglīti džemperi – ne skata, ne stājas!” Sabiedrības dāma Elita Drāke skarbi izsakās par pašmāju vīriešiem
12:13
VIDEO. Grūti pat aptvert Bahmutā notiekošo – tiek pielietota līdz šim nepieredzēta taktika – “varžu lēcieni”
12:05
VIDEO. “Man vairāk patīk tas temperaments!” Estrādes zvaigzne Žoržs Siksna atklāj, kāpēc ir precējies ar krievu tautības sievieti
Režisore: Tas ir neētiski – pacelt sev algas par tūkstošiem un stāstīt, ka valstī nav naudas
VIDEO. NBS majoram Slaidiņam rokaspulkstenis vienmēr rāda nepareizu laiku, un tā nav nejaušība 12
Vai Krievijas pensionāri sabiedriskajā transportā Rīgā joprojām tiek pārvadāti par velti?
Māris Antonevičs: Putins liek likmes uz “vecajiem zirgiem” jeb politiķiem, kas ir bijuši viņa redzeslokā gadu desmitiem
“Ir grūti tikt līdzi straujajam izejvielu un energoresursu izmaksu pieaugumam.” Intervija ar franču maiznīcu saimnieci Rozalīnu Dembicku
Ukraina esot sagādājusi pārsteigumu krieviem. Kas tas varētu būt?
Ugunsgrēks dronu ražotnei Mārupē nodarījis lielus postījumus, policija veiks izmeklēšanu
“Galvenā problēma jau nav vārdā “Kijeva”, problēma ir vārdā “Krievzeme”, un tas nav tikai mans viedoklis vien.” Intervija ar tulkotāju Māru Poļakovu
“Tas notiek, pateicoties mammas sātīgajam pienam.” Rīgas Zoodārza roņu mazulis naski pieņemas svarā
Zemestrīcēs Turcijā un Sīrijā bojāgājuši vairāk nekā 9000, no gruvešiem izdevies izglābt zīdaini – vienīgo izdzīvojušo ģimenē 2
“Mūsu vilšanās bija milzīga.” Polija uzstāj uz sarunām ar Vāciju par reparācijām 7
Pārāk daudz mūsu satiksmē ir trūcīgu saimnieku vecu auto… 40
Kas šobrīd kontrolē Kremļa aģentu brīvu pārvietošanos Latvijā?
“Kā tev vispār nav kauns skatīties ukraiņiem acīs?” – bokseris Mairis Briedis devies uz Ukrainu un ar to raisījis neizpratni 102
“Šobrīd situācija ir sarežģīta,” Slaidiņš atklāj, kad varētu sākties jaunais Krievijas uzbrukums
Pēteris Apinis: Paralimpieši dara neiespējamo un parāda, ka sports var mainīt dzīvi
Budžeta projekta apspriešanas gaita valdības sēdē ļauj droši prognozēt, kuros jautājumos šķilsies dzirksteles
Trešdien būs apmācies laiks, vietām smidzinās lietus
Ugunsdzēsējiem izdevies ierobežot liesmu izplatīšanos dronu rūpnīcā Mārupē, cietuši trīs uzņēmuma darbinieki 94
Trifeles no Gotlandes arī Latvijā? Smalkos restorānos pieprasītās sēnes audzē arī pie mums
“Saskaņas” rindas kļūs retākas: partiju nolēmuši pamest vairāk nekā 100 biedri no Latgales 22
Valsts aizsardzības dienestā iesauks tikai tos jauniešus, kuri Latvijā deklarējuši savu dzīvesvietu 48
Šī diena diemžēl būs pārpildīta ar dažāda veida ķibelēm un grūtībām… Horoskopi 8.februārim 1