Latvijā
Politika

Kaimiņš un vēl vairāki KPV LV biedri prasa no partijas izslēgt Gobzemu0

Foto: LETA/Evija Trifanova

Raidījums “Nekā personīga” pievērsies tēmai par to, ka Kaimiņš un vēl vairāki KPV LV biedri prasa no partijas izslēgt Gobzemu. Citāti un teksti no raidījuma.

Linda Liepiņa: ne Gobzemam, ne Kaimiņam nevajadzētu ieņemt vadošus amatus KPVLV

Krišjāņa Kariņa valdības stabilitāti apdraud nu jau asiņaina cīņa, kas izvērtusies starp diviem partijas KPVLV līderiem Aldi Gobzemu un Artusu Kaimiņu. Biedri iesaka, ka abiem būtu jāatvēsina prātus. Un iespējams gan vienam, gan arī otram no partijas vadības vajadzētu paiet malā.

Artuss Kaimiņš un vēl daži biedri uzrakstījuši iesniegumus par Gobzema izslēgšanu no partijas. Deputāts vēlas, lai valde par to varētu lemt jau jaunnedēļ.

Izbijis aktieris Artuss Kaimiņš popularitāti strauji ieguva raidījumā “Suņu būda”. Viņš pēkšņi bija kļuvis par Latvijas politikas aizkulišu un uzņēmēju shēmu pārzinātāju. Baumas un faktus jau tobrīd viņam piegādāja Gobzems. Kaimiņš to visu atskaņoja radio.

Lūk, fragments no raidījuma “Suņu būda”, kurā sarunājās Artuss Kaimiņš un Aldis Gobzems (2014.12.02)

Artuss Kaimiņš:

A ko tu saki par tiem gudrajiem *****? Kuri man **** virsū un saka – ahā!!! Es taču teicu! Populists!

Aldis Gobzems:

Nu, redzi, lielas lietas parasti izdara tādi atskabargaini ļaudis. Tie glumie un nopulētie nekad dzīvē nav sasnieguši lielus mērķus un nav sabiedrību uz labu mainījuši…

 

Partija KPV LV no paša sākuma ir Artusa Kaimiņa veidojums. Viņš ilgu laiku bijis vienīgā tās seja un motors. Artuss spēja pārdzīvot skandālus un problēmas arī pēc dažu valdes locekļu aiziešanas no KPV LV un ilggadējā kolēģa Kaspara Upaciera kritiku.

2018.gada vasaras sākumā Artusu Kaimiņu arestē KNAB, ziņo raidījums “Nekā personīga”. Jebkurai citai partijai tas būtu beigu sākums, taču KPV LV to sekmīgi izmanto savas popularitātes celšanai. Par partijas seju līdzās Artusam kļūst viņa draugs un arī advokāts Aldis Gobzems.

Mēnesi pēc arestiem partijas reitings no 1,9% uzaugu līdz 7%. Kaimiņš un Gobzems vēlētājiem stāsta cik slikta ir Solvita Āboltiņa, cik viegli likvidēt OIK un samazināt cenu ibumetīnam. Vajag tikai balsot par KPV LV. Tas arī notiek un partijai ir iespējas savus solījumus īstenot.

Taču sastādīt valdību Gobzema vadībā neizdodas.

Sarūgtinājums par plānu izgāšanos ir liels un Gobzems gaida, kad pēc Kaimiņa atnāks KNAB, jo visticamāk grib pārņemt vienpersonisku varu partijā. Pirms balsojuma par Kariņa valdību Gobzems kāpj Saeimas tribīnē un apvaino Kaimiņu šaubīgos darījumos. Pēc tam kā agrākais Kaimiņa advokāts dodas sniegt liecības uz KNAB.

Partijas biedri samilzušās nesaskaņas starp abiem līderiem cenšas notušēt. Atsevišķi kolēģi pat iesaka abiem atteikties no vadošas lomas partijā.

Linda Liepiņa, Saeimas deputāte (KPVLV):

Saeimas deputāte Linda Liepiņa.
Foto: LETA/Edijs Pālēns

Neraugos pozitīvi ne uz to, ko izpilda Kaimiņa kungs ne uz to, ko izpilda Gobzema kungs. Katrs lido savā orbītā un tur ir kaut kāds viņiem vien zināms nesaprotams naids un situācijas ķīlnieki ir visas frakcijas deputāti.

Kā jūs raugāties uz faktu, ka Gobzema kungs kā bijušais Kaimiņa kunga advokāts ir aizgājis uz KNAB un sniedzis kaut kādas liecības par savu bijušo klientu? Vai tas no ētikas viedokļa ir pareizi un labi?

Manuprāt nē. Kā advokātam noteikti nav pareizi.

Didzis Šmits, Saeimas deputāts (KPVLV):

Didzis Šmits.
Foto: LETA

Es tikai varu pateikt to, ka es tā nedarītu. Vai nedarītu šajā brīdī. Ja man būtu kādi fakti par nelikumībām tad tas ir jādara tajā brīdī nevis post factum. Manuprāt.

Iveta Benhena-Bēkena, Saeimas deputāte (KPVLV):

Skatoties no morāles un ētikas tas nav atbalstāms nekādā mirklī. Un es neatbalstu ne atsevišķus Artusa Kaimiņa izgājienus, ne arī Alda Gobzema izgājienus.

Aldis Blumbergs, Saeimas deputāts (KPVLV):

Klienta noslēpums ir advokatūrā likumā nostiprināts. Būtībā ir arī kriminālatbildība par tādas informācijas ,aks ir aizsargāta ar likumu, izpaušana.

Aldis Gobzems, Saeimas deputāts (KPVLV):

Vai jūs esat bijis kā advokāts, pārstāvis Kaimiņa kungam?

Es esmu bijis… Neko neesmu paudis attiecībā par kā advokāta sniegtajiem jautājumiem. Es esmu sniedzis ziņas, par jautājumiem, ko man uzdeva, bet ne par savu profesioenālo darbību.

Kā mēs tam varam ticēt?

Jums vienkārši man ir jātic. Diemžēl vai par laimi.

Artuss Kaimiņš, Saeimas deputāts (KPVLV):

No vienas puses tas ir nožēlojami. No otras puses tas ir pašsaprotami. Tas raksturo ļoti spēcīgi šo cilvēku. Tas raksturo viņa motivāciju, viņa mērķus, izvēles.. Tur ļoti daudz var nolasīt. No šāda izgājiena. Šim cilvēkam ir apbrīnojams talants mainīt savas domas. Minūtē pat divas reizes. Man tas neliekas normāli, ka cilvēks var uzkāpt uz galvenās tribīnes un izteikt kādus apgalvojumus, kas… Tie ir tādi pateloģiskas melošana. Bet es jau daudz esmu pateicis šobrīd.

Linda Liepiņa, Saeimas deputāte (KPVLV):

Es nevēlētos vairs detalizētāk izteikties ne par Kaimiņu, ne Gobzemu. Un tas nav tāpēc, ka man nav sava viedokļa. Mans viedoklis būtu ļoti skarbs par abiem. Bet es šobrīd ļoti vienkārši partijas interesēs neizteikšos neko vairāk. Es izvēlēšos pozīciju – paklusēt.

Tad sanāk, ka jūsu viedoklis, ka labāk ne vienam, ne otram nebūt pie partijas vadošiem amatiem?

Šobrīd noteikti.

 

Šonedēļ KPVLV Saeimas frakcija sprieda, ko darīt ar pieciem biedriem, kuri balsoja pret Krišjāņa Kariņa valdību un tajā esošajiem pašu partijas ministriem. Kaimiņš un Aldis Blumbergs ar ieceri veidot atsevišķu Saeimas frakcijas daļu, ko no dažu lēmumu pieņemšanas izolētu, palika parliecinošā mazākumā.

Didzis Šmits, Saeimas deputāts (KPVLV):

Visos sakarīgos valdības priekšlikumos ar manu balsi var rēķināties. Visos, kas man liksies fundamentāli nepareizi – nē. Bet to zinās arī mana frakcija pirms valdības un Saeimas sēdēm. Trešdienās visi zinās manu viedokli.

Atis Zakatistovs, Saeimas deputāts (KPVLV):

Problēma ir informācijas noplūde. Problēma ir tas, ka visi visu zin par to, kas notiek mūsu frakcijas iekšienē. Tas nav labi.

Ņemsit nost cilvēkiem telefonus?

Es nezinu. Mēs turpināsim strādāt pie šī jautājuma risināšanas.

 

Bet Kaimiņa un Gobzema cīņai būs turpinājums. Partijas valdē esot saņemti vairāki tortarp arī paša Kaimiņa iesniegums ar ieteikumu agrāko premjera kandidātu izmest no partijas.

Aldis Gobzems, Saeimas deputāts (KPVLV):

Labu gribēdams saku – Artuss! Tavs jaunais režisors tevi gremdē. Ieraugi to. Lai atgrieztos pie varbūt pie tā režisora, kas tevi ir šo visu šo gadu laikā centies pacelt.

Pie jums?

Tā ir jūsu interpretācija.

Artuss Kaimiņš, Saeimas deputāts (KPVLV):

Gobzems saka, ka Kaimiņa jaunā režisore ir Juta Strīķe.

Saistītie raksti

Jā… Es vispār atsakos komentēt šī cilvēka jebkāda veida izteikumus. Es nedomāju, ka tas varētu nest partijai ko labu vai raisīt kāda veida skaidrojumus sabiedrības acīs. Vispār nekādā gadījumā. Atsakos komentēt izteikumus.

Neesat mudinājis viņu slēgt laukā no partijas?

Esam saņēmuši iesniegumus par biedra izslēgšanu no partijas.

Kāda būs rīcība?

Valdes sēde paredzēta. Tad arī būs.

Kad tas notiks?

Ja es pareizi saprotu – mums ar valdes locekļiem jāvienojas par kārtējo valdes sēdi, kas iespējams notiks pirmdien. (….) Ir vairāki iesniegumi. No vairākiem biedriem, jo to statūti paredz. Un tajā skaitā arī no manis. Jo manuprāt tādi absolūti klaji pataloģiski meli, kas tiek izteikti no valsts galvenās tribīnes un pēc tam došanās pa visādām mediju studijām un konfliktu risināšana… Viss, kas te notiek man liekas ir pilnīgs pretdabisks hibrīds un tas nav veselīgi. Bet iesniegumi ir saņemti. To es varu pateikt.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Pie slēgtā Brasas cietuma notikusi ķīmisko vielu noplūde: cietis ugunsdzēsējs
14 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
“Muzeja lielākais izaicinājums ir mainīt cilvēkus”. INTERVIJA ar Solvitu Vību
Intervija 15 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. Aprūpes centrā “Kalkūni” atklāj seksuālu uzmākšanos nepilngadīgai klientei
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Pasaulē
Zemestrīcē Turcijas austrumos vismaz 21 bojāgājušais, 1030 ievainoti
2 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
No Vīgriezes līdz Cūkasdziesmai: izpētīti uzvārdi Kurzemē, Zemgalē un Sēlijā 1
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Pēdējos trīs mēnešus Latvijā saule spīdējusi vidēji 2 līdz 6 stundas nedēļā
13 minūtes
LE
LETA/LA.LV
Sports
Gulbim neizdodas pārsteigt Monfisu
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kopš kiosku demontāžas sākšanas konstatēti deviņi jauni nelegālas cigarešu uzglabāšanas gadījumi Centrāltirgū 1
4 stundas