Kāpēc sabiedrībai būtu tomēr jāuztraucas par valsts aizņemto naudu? “Ir starpība, kādam mērķim tā ņemta!” 80

Kāpēc kādam būtu jāuztraucas par valsts aizņemto naudu – valdība taču saka, ka tas nekas traks nav un var aizņemties vēl?!

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
Krimināls
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 228
Lasīt citas ziņas

“Saprotiet, ir ļoti liela starpība, vai aizņemties, lai šo naudu noēstu, vai otrādi – tu aizņemies, lai naudu ieguldītu, kur katrs ieguldītais eiro, radīs trīs eiro vietā.” Tā TV24 raidījumā “Naudas cena” situācijas nopietnību skaidroja Māris Sprindžuks, Saeimas deputāts (AS).

“Šis budžets. Kas ir būtiski! Mums būtu jāpārlauž situācija, kad spiežamies tā rāmjos un plēšam to deķīti uz visām pusēm. Mums ir jāpārlauž stagnācija tā, lai uzņēmējdarbība var atsperties, lai ieguldītie divi miljardi eiro tiešām ir investīcijas, kas ļauj ekonomikai uzelpot,” ekonomikas būtību skaidro depoutāts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sprindžuks piedāvā sākt noteikti ar nodokļu sistēmu, ar investīciju atvieglošanu. Lai tas notiktu, ir tiešām jādara kaut kas ar administratīvā sloga samazināšanu. “Šobrīd mēs esam nožņauguši ne tikai uzņēmējus, arī iedzīvotājus, un jebkura mijiedarbība ar valsti ir mokoša.”

Otrs, kā saka deputāts, ir tas, ko mēs darām ar bankām – mēs nevis runājam, bet mēs mēģinām iespiest tās stūrī; mums ir jārunā un jāatrod vienošanās kā to darīja Igaunijas uzņēmēji. “Bankas pašas saka, ka ir gatavas maksāt nodokli no virspeļnas, tikai neliekat mums kļūt par sociālo maksājumu iestādi.”

Tas ir tas, par ko, Sprindžukaprāt, ir jāsāk vienoties – kurp ejam, kā to panākt un kā mēs sadarbojams valsts ar pašvaldībām, valsts ar uzņēmējiem, jo pagaidām vēl mēs nesadarbojamies.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.