Laukos
Tehnika

Kārsavas novada zemniekiem būs vieglāka tikšana pa pārbūvēto Mežvidu autoceļu0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – LETA

Eiropas Reģionālas attīstības fonda (ERAF) atbalstītajā infrastruktūras attīstības uzņēmējdarbības veicināšanai projektā Kārsavas novada Mežvidu pagastā pabeigta pašvaldības autoceļa Klonešnīki-Griudinīši-Strodi posma pārbūve.

Projektā “Infrastruktūras attīstība uzņēmējdarbības veicināšanai Ludzas, Kārsavas un Ciblas novados” veikto darbu gaitā pārbūvēts 350 metru ceļa posms – uzklāts asfaltbetona segums, ierīkotas betona apmales, veikta sāngrāvju rakšana un profilēšana, izbūvētas caurtekas, pārbūvēts bruģakmens segums un uzstādītas ceļa zīmes.

Pārbūvēto ceļa posmu intensīvi izmanto ne tikai blakus esošie ražošanas uzņēmumi, bet arī zemnieki labības novākšanas laikā. Pirms būvdarbiem ceļš bija bedrains, segums nolietojies, tā greiderēšana palīdzēja tikai uz īsu laiku. Ja ceļš netiktu pārbūvēts, ar laiku mitrajos laika apstākļos tas kļūtu neizbraucams.

Viens no lielākajiem uzņēmumiem, kas izmantos pārbūvēto ceļu, ir SIA “Latgales dārzeņu loģistika”, kura izveidojusi Latgalē efektīvu ziemas siltumnīcu kompleksu tomātu audzēšanai. Turpmākajos divos gados plānota Mežvidu siltumnīcu kompleksa paplašināšana. Kopš 2010.gada Mežvidos darbojas arī SIA “Jumis GEO”, kura pamatdarbības veids ir koksnes šķeldošanas un traktortehnikas pakalpojumu sniegšana. Tuvākajos gados uzņēmums plāno paplašināt savu darbību. 2015.gadā Klonešnīkos tika nodibināta SIA “Mežvidu oga”, lai sadarbībā ar citiem Mežvidu pagasta uzņēmumiem realizētu zemeņu audzēšanas siltumnīcu projektu.

Projekts “Infrastruktūras attīstība uzņēmējdarbības veicināšanai Ludzas, Kārsavas un Ciblas novados” tiek īstenots darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” specifiskā atbalsta mērķa “Teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām” ietvaros. Kopējie projekta attiecināmie izdevumi ir 3,2 miljoni eiro, no kuriem ERAF ieguldījums – 2,6 miljoni eiro un valsts budžeta dotācija – 128 043 eiro.

Projekta mērķis ir nodrošināt vides ilgtspēju veicinošu teritoriālo izaugsmi un jaunu darba vietu radīšanu sadarbībā ar uzņēmējiem Ludzas, Kārsavas un Ciblas novadā, reģenerējot degradētās teritorijas un sakārtojot uzņēmējdarbības attīstībai nepieciešamo infrastruktūru novados atbilstoši Ludzas, Kārsavas un Ciblas novada pašvaldību attīstības programmām.

Ceļa pārbūves darbus veica SIA “Ceļi un tilti”, būvuzraudzību nodrošināja SIA “BaltLine Globe”, bet autoruzraudzību – SIA “XDRAFTS”. Būvdarbu kopējās izmaksas ir 165 190 eiro.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Laukos
“Turpinām augt un investēt!” Covid-19 dēļ attīstība laukos neapstājas 1
2 dienas
LE
LETA
Laukos
“Tas izklausās pēc tāda valsts reketa.” Pārtikas ražotāji satraukti par iecerētajām izmaiņām Dabas resursu nodokļa piemērošanā
3 dienas
SK
Skaties.lv
Laukos
Zemnieks ierauts traktortehnikas krāpnieku shēmā. Kāds traktora gribētājs jau zaudējis 1800 eiro
3 dienas

Lasītākie

ML
Māra Libeka
Latvijā
Patiesība par Valsts prezidenta ģimeni, pilsonību un izglītību. Egils Levits atbild uz “Latvijas Avīzes” jautājumiem 23
Intervija 12 stundas
IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
Kāpēc pēc 10 gadiem Latvijā tālbraucēju vairs nebūs? Fortūnas džentlmeņi atgriežas mājās
Speciālreportāža 41 minūtes
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Aptauja: Vai sācies Covid-19 otrais vilnis?
3 stundas
LE
LETA
Veselam
Perevoščikovs: Slimnieki kļūst jaunāki un katrs trešais Covid-19 gadījums ir saistīts ar saslimšanu ārzemēs
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kāds būs B variants, ja Covid-19 dēļ mācības klātienē notikt nevarēs?
3 stundas