Kas ir jaunais Ukrainas armijas komandieris, ģenerālpulkvedis Oleksandrs Sirskis? Ko no viņa sagaidīsim? 141

TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” Jānis Slaidiņš, NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks izklāsta informāciju par Ukrainas Bruņoto spēku (BS) komandieri, ģenerālpulkvedi Oleksandru Sirski.

Reklāma
Reklāma
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
VIDEO. Putina ministri krīt ārkārtējā kaunā – vienkāršs Ziemeļkorejas ierēdnis viņus padzen no sēdvietām 65
TV24
Kāpēc mums ir tik mazas pensijas? Es neesmu vainīga, ka strādāju krievu laikā! Atbild VSAA 92
Lasīt citas ziņas

Slaidiņš norāda, ka Sirskis ir vienīgais Ukrainas armijā ar ģenerālpulkveža pakāpi, dzimis 1965.gada 26.jūlijā, militāri izglītību ieguvusi Maskavas augstākā komandējošā sastāva skolā.

Militārajos konfliktos Ukrainā piedalās kopš 2014.gada un viņa militārās operācijas ir Kijevas aizstāvēšana un tad seko pati spožākā bruņoto spēku operācija, kas ir Harkivas apgabala atbrīvošana un arī Bahmutas aizstāvība. Un no Bahmutas aizstāvības viņam līdzi nāk iesauka Bahmutas miesnieks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pentagons ir teicis, ka Ukrainas prezidents ir tiesīgs izlemt, kurš vadīs Ukrainas bruņotos spēkus un ASV puse efektīvi strādās ar jauno komandieri.

Slaidiņš norāda, ka “The Washington Post” 2022.gadā rakstīja, ka Sirskis ir viens no pieredzes bagātākajiem virsniekiem, kurā gatavojas neparastiem apstākļiem, pat pie tādiem kurus pats uzskata par maz ticamiem.

Bet “The Economist” pēc jaunām amata iegūšanas raksta, ka šis ģenerālis ir gatavs iesaistīties kaujās ar ienaidnieku pat tad, kad tas maksās lielus dzīvā spēka un kaujas tehnikas zaudējumus. Viņš ir pretrunīga figūra, izsaucot pretrunīgu reakciju virsnieku vidū, vieni slavē viņa profesionalitāti, citi saka, ka viņš iebiedē savus padotos. Viņš mazāk sliecas apšaubīt prezidenta lēmumus. Ieņemot šo amatu viņam vajadzēs mīkstināt komandas stilu un iemācīties teikt patiesību augstākai politiskajai varai.

Šobrīd informatīvajā telpā parādās dažādas ziņas, piemēram, ka Svirska māte 2021.gadā esot Putinu slavējusi, bet Slaidiņš norāda, ka šo faktu patiesums nav pārbaudīts un viņš uzskata, ka Ukrainas politiskā vadība tik atbildīgā amatā neliku nepārbaudītu kandidātu, kurš varētu izrādīties nodevējs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.