Dienvidkorejas prezidents Juns Sukjols ieradies iepriekš neizsludinātā vizītē Kijivā, 15.07.2023
Dienvidkorejas prezidents Juns Sukjols ieradies iepriekš neizsludinātā vizītē Kijivā, 15.07.2023
Foto: AFP/SCANPIX

Kas sekos tālāk? Dienvidkorejas prezidentam tiek liegts izbraukt no valsts 6

Pievieno LA.LV

Dienvidkorejas prezidentam Junam Sukjolam aizliegts izbraukt no valsts saistībā ar policijas izmeklēšanu apsūdzībās par sacelšanos, kas sākta par Juna pagājušajā nedēļā īslaicīgi izsludināto karastāvokli, pirmdien paziņoja Tieslietu ministrija.

Gribas kļūt bagātam, bet nauda kā nenāk, tā nenāk? Pārbaudiet, ko par to saka numerologi
Kokteilis
Viņu ceļš ir bruģēts uz panākumiem: 6 vārdi, kuru īpašniekiem liktenis lēmis valdīt
Ja Putins izsludinās jaunu mobilizāciju, tas kļūs par pagrieziena punktu karā un atklās vienu būtisku faktu
Lasīt citas ziņas

Izjautāšanas laikā kāds deputāts prasīja, vai Junam, kuru apsūdz par sacelšanās vadīšanu, izsludinot karastāvokli, ir aizliegts izbraukt no valsts. “Jā, tā ir,” atbildēja Tieslietu ministrijas imigrācijas pakalpojumu komisārs Bae Sangups.

Jau vēstīts, ka Svētdien prezidents izturēja opozīcijas vadīto impīčmentu, jo lielākā daļa valdošās partijas deputātu boikotēja balsojumu, taču opozīcija solījusi šonedēļ iesniegt jaunu prezidenta impīčmenta prasību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sestdien Juns atvainojās par karastāvokļa izsludināšanu un uzsvēra, ka neizvairīsies no juridiskas vai politiskas atbildības uzņemšanās.

Juns otrdienas vakarā pārsteidza valsti un starptautisko sabiedrību, izsludinot karastāvokli pirmoreiz kopš astoņdesmitajiem gadiem un nosūtot karavīrus un helikopterus uz parlamentu.

Prezidents trešdienas rītā atcēla karastāvokli pēc tam, kad visi klātesošie Nacionālās asamblejas deputāti aicināja prezidentu to atcelt.

Juns kā pamatojumu karastāvokļa noteikšanai minēja opozīcijas lomu, apsūdzot to simpatizēšanā Ziemeļkorejai. Kopš Korejas kara beigām 1953.gadā starp Dienvidkoreju un Ziemeļkoreju oficiāli pastāv karastāvoklis, jo karš beidzās ar pamieru, nevis miera līgumu.

Kopš stāšanās amatā 2022.gadā uz vienu piecu gadu termiņu Junam ir bijušas grūtības īstenot savu programmu, jo opozīcija kontrolē parlamentu un paša un sievas skandālu dēļ viņa popularitāte ir ārkārtīgi zema.

LA.LV Google ziņās Pievienot
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.