“Kaut kur atduras…” Bijusī iekšlietu ministre Mūrniece atgādina, ka austrumu robežas būvniecība notiek jau trīsdesmito gadu 63

“Problēma ar austrumu robežu, man šķiet, jau bija pirms 20 gadiem, kad es nononācu politikā “Jaunā laika” sastāvā. Toreiz jau iekšlietu ministrs Mareks Seglinš bija lielās problēmās ar austrumu robežas izbūvi,” tā TV24 raidījumā “Preses klubs” atminējās Linda Mūrniece, uzņēmēja, bijusī iekšlietu ministre (2009-2011) un aizsardzības ministre (2006), diskutējot par aktuālo tematu, kas saistīts ar gadiem ilgo procesu Latvijas austrumu robežas izbūvē.

Reklāma
Reklāma
Ķermeņa valodas eksperte analizē Putina 29.februāra uzrunu: Sejā parādījās dažādās sāpju vai nožēlas mīmikas
Viņi piepildīs savus draudus: Hodžess nosauc iespējamo termiņu, kad Putins varētu uzbrukt Baltijas valstīm 53
Gada ienākumu deklarāciju iesniegšana sagādā nepatīkamu pārsteigumu – vīrietis atklāj, ka parādā valstij vairāk nekā 3000 eiro 43
Lasīt citas ziņas

Toreiz partijai “Jaunais laiks” robežas izbūve bijis kā “viens no tādiem retorikas jautājumiem” – runāt par austrumu robežu, kur iztērēta daudz nauda. “Tā infrastruktūra – nekas tur nav īsti sabūvēts, tas bija pirms 20 un vairāk gadiem. Tāpēc tā robežas būvniecība, man šķiet, sanāk tiešām jau trīsdesmito gadu. Kaut kur atdurās…Vai nu pret konkursiem, kas ir bijuši nelikumīgi vai apstrīdami, vai pret birokrātiju,” tā sacīja Mūrniece, atgādinot neseno pagātni.

“Ja mēs izsludinātu starptautisku konkursu, tad jebkurā gadījumā mēs saskartos vai tie, kas pieteiktos, ar ļoti ilgu birokrātiju! Pie tiem noteikumiem, caur kuriem jāiziet, lai konkursam būtu uzvarētājs, man šķiet, parasti arī ir ļoti ilgs laiks. Tas vien jau kavē visu procesu – nevar tā vienkārši pieņemt lēmumu izbūvēt un aizmirst šo problēmu. Tāpēc īsti skaidrojuma, kāpēc tas joprojām nav izdarīts, nav, jo tas ir aktuāli tajā brīdī, kad atkal ir kaut kāda konkrēta situācija, kad vajag, tad mēs arī redzam, ka katrs ministrs par to runā: nu, tagad tā ir prioritāte un tagad tas ir jāizdara!” tā TV24 raidījumā “Preses klubs” komentēja bijusī iekšlietu ministre Mūrniece, diskutējot par Latvijas austrumu robežas izbūves aizkavēšanos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc Mūrnieces domām, tiem cilvēkiem, kas ikdienā padziļināti nepiedalās diskusijās par austrumu robežas žoga izbūvi un skatoties vien televīziju, neesot skaidrs, kāpēc “tas notiek tā, kā tas notiek”. “Loģiski, ka tās sazvērestības teorijas no turienes arī rodas, jo ir redzams, ka žoga nav. Ir redzams, ka visi sola, ka tas tūlīt būs! Bet žogs kā neparādās, tā neparādās, kamēr ir pretstats citās valstīs, kurās tas notiek ļoti ātrā tempā,” tā TV24 raidījumā savu komentāru rezumēja uzņēmēja un bijusī ministre Mūrniece.

Jau vēstīts, ka Ministru kabineta deklarācijā norādīts, ka žoga būvniecība uz robežas ar Baltkrieviju un Krieviju jāpabeidz līdz 2024. gada beigām. Ministru kabinets 10. oktobrī lēma kāpināt izbūves tempu, atbalstot īpaša tiesiskā regulējuma noteikšanu ārējās sauszemes robežas apsardzībai nepieciešamās infrastruktūras izbūvei.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
TV24
Parādnieks ir kategorisks: “Pabalsti nav tāpēc, lai laistu pasaulē bērnus, bet pabalsti ir tāpēc, lai varētu atļauties bērnu!”
Ķermeņa valodas eksperte analizē Putina 29.februāra uzrunu: Sejā parādījās dažādās sāpju vai nožēlas mīmikas
Krievija aktīvi vervē algotņus trūcīgajās pasaules valstīs. Okupētajās teritorijās apmāca Kubas un Nepālas algotņus
TESTS. Izpildi testu, un mēs centīsimies uzminēt, kurā zodiaka zvaigznājā esi dzimis