Vladimirs Putins un Kims Čenuns
Vladimirs Putins un Kims Čenuns
Foto. Scanpix/LETA

Kima-Putina pakts.. Ziemeļkoreja sola Krievijai pilnīgu atbalstu tās karā pret Ukrainu 106

Jaunais līgums starp Ziemeļkoreju un Krieviju paredz, ka kara gadījumā katra no pusēm izmantos visus līdzekļus, lai sniegtu nekavējošu militāro palīdzību otrai pusei, ceturtdien vēsta Phenjanas režīma kontrolētie mediji.

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
“Vakar panika sākās, jo grupā ir “mīkstie”” – nometņu vadītāja nenopietns stāsts par ikdienu bērnu vasaras nometnē 8
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
Lasīt citas ziņas

Oficiālā Korejas Centrālā ziņu aģentūra (KCNA) ziņo, ka stratēģiskās sadarbības līgums, ko Phenjanā trešdien parakstīja abu valstu diktatori – Kims Čenuns un Vladimirs Purins -, satur 4.pantu, kas paredz, ka gadījumā, ja viena no pusēm tiek ierauta karā, otrai pusei bez kavēšanās jāizmanto “visi tai pieejamie līdzekļi”, lai sniegtu “militāro un cita veida palīdzību”.

Līgums starp Krieviju un Ziemeļkoreju veido ciešākās saites kopš Aukstā kara beigām.
CITI ŠOBRĪD LASA

Rietumos pieaug bažas, ka apmaiņā pret Maskavai nepieciešamo munīciju tās uzsāktajā karā pret Ukrainu, Krievija Phenjanai varētu nodot tehnoloģijas, kas vairotu Ziemeļkorejas kodolieroču un raķešu programmu bīstamību.

Pēc abu diktatoru tikšanās Kims paziņoja, ka tas ir “spēcīgākais līgums”, kāds slēgts starp abām valstīm, un tagad sadarbība starp tām pacelta alianses līmenī.

Viņš arī solīja Krievijai pilnīgu atbalstu tās karā pret Ukrainu.

Ziemeļkoreja 1961.gadā ar toreizējo PSRS parakstīja līgumu, kas, kā uzskata eksperti, garantēja Maskavas militāru iejaukšanos, ja Phenjana tiktu pakļauta uzbrukumam. Pēc PSRS sabrukuma šis līgums zaudēja spēku un 2000.gadā tika aizstāts ar jaunu līgumu, kas nesaturēja tik stingras drošības garantijas.

Dienvidkorejas amatpersonas paziņojušas, ka joprojām izvērtē Kima un Putina samita rezultātus, tajā skaitā Maskavas sniegtās garantijas Phenjanai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.