Foto-Stock.xchng

Ko politiski represētie var saņemt bez maksas medicīnā? 1

“Vai politiski represētajam ir jāmaksā par oftalmologa konsultāciju pēc operācijas? It kā tagad esot kaut kādi jauni noteikumi. Agrāk šādas konsultācijas mums bija bez maksas.
” Jānis Ozols Ogrē

Reklāma
Reklāma

 

“Ja pie katras zibeņošanas būs šādi paziņojumi, puse Latvijas iedzīvotāju aizies ar sirdi.” Nakts vidū cilvēkus atkārtoti izbiedē šūnu apraidē izsūtītie brīdinājumi
10 profesijas, ar kuru palīdzību tu vari kļūt par miljonāru! Vai tu jau strādā kādā no tām?
Krimināls
“Nebiju paspējis gultu saklāt…” Pārsteidzošs stāsts par Jevgeniju Gecko, kurš izbēdzis no Jēkabpils cietuma, taču pirms tam sazinājies ar LA.LV
Lasīt citas ziņas

Saņemot valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, politiski represētās personas ir atbrīvotas no pacienta iemaksām. Piemēram, par oftalmologa konsultāciju nav jāmaksā pacienta iemaksa (trīs lati) un tās nav arī par ārstēšanos diennakts stacionārā (9,50 lati diennaktī). To nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr.1046 “Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtībā”.

Nacionālā veselības dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Evija Štālberga atgādina, ka šis atbrīvojums neattiecas uz veselības aprūpes maksas pakalpojumiem. Tos saņemot, samaksa jāveic atbilstoši ārstniecības iestādes cenrādim. Tādēļ ārstniecības iestādē, kur saņemat pakalpojumus, jau laikus der noskaidrot iespējamās izmaksas vai pieprasītā maksājuma pamatojumu. Savukārt, ja par to rodas šaubas, ar detalizētu iesniegumu varat vērsties Veselības inspekcijā (Klijānu iela 7, Rīga, LV-1012) un lūgt izvērtēt konkrēto gadījumu.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.