Kols: Pagaidiet, vēl jau neko nevar izmērīt! Pēc gada vērtēsim, vai ar konvenciju esam izskauduši vardarbību pret sievietēm 125

1. maijā Latvijā stājās spēkā Stambulas konvencija jeb Eiropas Padomes konvenciju par vardarbības pret sievietēm, pret vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu. “Nacionālā apvienība” ļoti nopietni cīnījās pret šo konvenciju, bet zaudēja. Vai tagad, atskatoties uz šo politisko procesu, jūs sakāt – bija vērts vispār pretoties Būs konvencijas ratifikācijai? Šādu jautājumu TV24 raidījums “Ziņu top” uzdeva Rihardam Kolam, 14. Saeimas deputātam (Nacionālā apvienība), Eiropas Parlamenta deputāta amata kandidātam.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
Kokteilis
Ukrainu no kara izglābs sieviete! Slavens astrologs paziņo viņas vārdu 2
“Zemenes maksā labu naudu…” Sieviete piedzīvojusi vilšanos un mudina būt acīgiem, iegādājoties zemenes no ielu tirgotājiem
Lasīt citas ziņas

“Pagaidiet, vēl jau neko nevar izmērīt! Es gribu tos, kas aģitēja par šīs konvencijas pieņemšanu un viņu argumentāciju, ko viņi izmantoja, pavērt vaļā pēc brīža statistiku un datus. Es tad ceru, ka visi mēs konstatēsim, ka vardarbība pret sievietēm Latvijā ir izskausta,” skeptisks ir politiķis.

Tas ir tas, ko konvencijas aizstāvji aģitēja publiski, pasakot, ka, šo nepieņemot, mēs vardarbības problēmas neatrisināsim nekad, – pieņemts ir, balsu vairākums ir, ratifikācija ir notikusi, saka Kols, aicinot uzdot jautājumu, vai pati valdība vispār ir paredzējusi līdzekļus valsts budžetā, kā to paģēr konvencija?

CITI ŠOBRĪD LASA

“Es neesmu to. redzējis, nemanīju arī iepriekšējā budžetā. Redzēsim, kas būs ar nākamo budžetu, kur vēl ir jāveic attiecīgas iemaksas. Redzam, ka vismaz nākamais valsts budžets būs ar pamatīgu iztrūkumu – līdz pat ceturtdaļas miljarda apmērā. Ir jāizvērtē prioritātes!’ saka Kols.

Politiķis atzīst, ka neatkarīgi no konvencijas Latvija strādās visos iespējamos līmeņos, lai, pirmkārt, tiesībsargājošās iestādes izglītotu, kā identificēt šādus pāridarījumus un upurus aizsargāt, šis darbs jau notiek bez šīs konvencijas.

“Mēs tikai pēc gada varēsim tiešām izvērtēt, vai ir tā, kā mums pasniedz, ka ar šo konvenciju mēs izskaužam vardarbību pret sievietēm!”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.